ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2016 р. Справа № 804/2045/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Ляшко О.Б., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ВНЕШСНАБ" про підтвердження обґрунтованості застосування адміністративного арешту майна, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до суду з поданням про підтвердження обґрунтованості застосування адміністративного арешту майна Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ВНЕШСНАБ".
В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до наказу начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 01.04.2016 року № 390 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" (код ЄДРПОУ 36727577)» працівниками податкової інспекції 06.04.2016 року та 07.04.2016 року здійснено вихід на податкову адресу ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" з метою проведення перевірки. За результатами виходу встановлено, що за податковою адресою (м. Дніпропетровськ, вул. Глинки, 1, оф. 401) посадові особи ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" та первинні документи відсутні, про що складено акт № 406/04-62-14-01/36727577 від 06.04.2016 року та № 415/04-62-14-01/36727577 від 07.04.2016 року. Рішенням заступника начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 07.04.2016 року № 7182/10/04-62-14-01 застосовано умовний адміністративний арешт майна платника податків ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" (код ЄДРПОУ 36727577), що перебуває за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Глинки, 1 кв. 401. Таким чином, у зв'язку з відсутністю відповідача та первинних документів за податковою адресою та неможливістю проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ", позивач просить підтвердити обґрунтованість застосування адміністративного арешту майна Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ВНЕШСНАБ".
Представник позивача у судовому засіданні подання підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання уповноваженого представника не направив, про причини неявки не повідомив.
На підставі ч. 8 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив, здійснити розгляд справи без участі представника позивача та відповідача, оскільки неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, дослідивши письмові докази у справі встановив наступні обставини.
Приватне підприємство "Виробничо-комерційна фірма "ВНЕШСНАБ" зареєстроване в якості юридичної особи та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків.
Як встановлено з матеріалів справи, 01.04.2016 року начальником Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області винесено наказ № 390 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" (код ЄДРПОУ 36727577)».
Копію зазначеного наказу та направлення на перевірку від 04.04.2016 року №№ 250, 251 були вручені під розписку представнику директора ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" Рижих Роману Олександровичу 04 квітня 2016 року.
В ході проведення перевірки 05 квітня 2016 року на підставі п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України посадовим особам відповідача, згідно запиту про надання інформації від 05.04.2016 року № 10911/10/04-62-14-01, який вручено 05.04.2016 року під розписку представнику директора ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" Рижих Роману Олександровичу, було запропоновано надати до перевірки в термін до 06.04.2016 року оригінали документів, що зазначені у запиті.
Працівниками податкової інспекції 06.04.2016 року та 07.04.2016 року здійснено вихід на податкову адресу ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" з метою проведення перевірки. За результатами виходу встановлено, що за податковою адресою (м. Дніпропетровськ, вул. Глинки, 1, оф. 401) посадові особи ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" та первинні документи відсутні, про що складено акт № 406/04-62-14-01/36727577 від 06.04.2016 року та акт № 415/04-62-14-01/36727577 від 07.04.2016 року.
07 квітня 2016 рок заступником начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області винесено рішення № 7182/10/04-62-14-01 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" (код ЄДРПОУ 36727577), що перебуває за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Глинки, 1 кв. 401. Підставою для прийняття зазначеного рішення слугували обставини, передбачені п.п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України, а саме ПП "ВКФ "ВНЕШСНАБ" відмовляється від надання первинних документів для проведення перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на прибуток за період з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року.
Аналізуючи спірні правовідносини суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно з п.п. 75.1.2 п. 75. 1 ст. 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
Пунктом 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
Відповідно до п. 81.2 ст. 81 Податкового кодексу України у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.
Згідно п. 94.1 ст. 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Підпунктом 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податковго кодексу України передбачено, що арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Враховуючи наведені обставини та положення чинного законодавства, суд вважає, що наявні підстави для підтвердження обґрунтованості застосування адміністративного арешту майна Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ВНЕШСНАБ" згідно рішення заступника начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 07.04.2016 року № 7182/10/04-62-14-01, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються
Керуючись ст.ст. 128, 158-163,183-3 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - задовольнити.
Підтвердити обґрунтованість застосування адміністративного арешту майна Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ВНЕШСНАБ" (код ЄДРПОУ 36727577) згідно рішення заступника начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 07.04.2016 року № 7182/10/04-62-14-01.
Судові витрати у справі не стягуються.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.Б. Ляшко