Постанова № 57256934, 11.08.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2011
Номер справи
2-а/1970/2138/11
Номер документу
57256934
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2138/11

"11" серпня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крапівницької Н.Л.,

секретаря судових засідань ОСОБА_1,

за участю сторін:

представника позивача ОСОБА_2,

прокурора Житовецької О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі адміністративну справу

за позовом Тернопільського транспортного прокурора в інтересах держави

в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області

до фізичної особи підприємця ОСОБА_3

про стягнення фінансових санкційв сумі 1700 гривень, суд, -

В С Т А Н О В И В :

Тернопільський транспортний прокурор в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області звернувся з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень.

Представник позивача, представник прокуратури позов підтримують у повному обсязі та просять позов задовольнити.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся судом належним чином. Про причини неявки відповідач суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів у справі.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, прокурора, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що 08.04.2011 року посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області була здійснена перевірка відповідача щодо дотримання останнім вимог законодавства про автомобільний транспорт.

За результатами перевірки складений акт № 003559 з якого вбачається, що відповідач, як субєкт господарювання надав послуги з нерегулярних пасажирських перевезень без оформлення документів перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: ліцензійної картки, дорожнього листа, договору із замовником транспортних послуг, документа, що засвідчує оплату транспортних послуг.

За результатами перевірки територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій від 07.06.2011 року № 124972, згідно з якою до ОСОБА_3 застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн., передбачену абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Відповідно до абз. 3 ч.1 ст.60 Закону «Про автомобільний транспорт», що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільного перевізника за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено статтями 39,48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому, є наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 86, 158-163, 167 КАС України, Законом України «Про автомобільний транспорт», суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (ідент код. № 20027063516; с.м.т. Мельниця-Подільська, вул. Кудринецька, 55, Борщівський район) в дохід державного бюджету України 1700 гривень (одна тисяча сімсот гривень)фінансових санкцій, перерахувавши на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного Казначейства України у Тернопільській області № 31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.

копія вірна

СуддяКрапiвницька Н.Л.