МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
19.04.2016 р. № 814/712/16
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Біоносенко В.В., розглянув клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору в адміністративній справі
за позовом
Державної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області,
до
Приватного підприємства "Панас",
про
надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області звернулась до адміністративного суду з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу у розмірі 1946885,37 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, приватного підприємства "Панас".
Разом з позовними вимогами позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Обгрунтовуючи своє клопотання, позивач вказує на відсутність можливості на данний момент сплатити судовий збір, спираючись на фінансування з Державного бюджету та відсутність у кошторисі 2016 р. видатків на сплату судового збору.
Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" також передбачена можливість звільнення від сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.
Однак, позивач є державним органом, а тому, на думку суду, посилання на майновий стан в зв'язку з відсутністю фінансування та/або неприбутковістю установи в цьому випадку є недоречним. Більш того, наведена норма, що дає право зменшити, відстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан, насамперед стосується сторін соціально вразливої верстви населення з метою вільного їх доступу до правосуддя.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 484-VIII, викладено у новій редакції ст.5 Закону України «Про судовій збір», яка виключила податковий орган з числа осіб, які звільнені від сплати судового збору.
Тобто, обов’язок сплати судового збору податковими органами з 01.09.15 є прямою вимогою нової редакції Закону України «Про судовій збір».
Надання у такому випадку податковому органу пільг щодо звільнення від його сплати суперечить меті та завданням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 484-VIII.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 88, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задовленні клопотання про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Суддя В.В.Біоносенко