ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
14 квітня 2016 року К/800/6872/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Ситников О.Ф., перевіривши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2016 року та додаткову ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2016 року у справі за позовом Арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Жовківського районного управління юстиції Львівської області, третя особа - Державна податкова інспекція у Жовківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування постанови,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Жовківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області подала до суду касаційну скаргу на вказані судові рішення, яка ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 14 березня 2016 року, з врахуванням приписів ст.ст.213 КАС України, залишалась без руху в зв'язку з недоданням документа про сплату судового збору.
Проте, зазначений недолік касаційної скарги третьою особою усунутий не був, натомість ним надано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Згідно із ч.1 ст.88 КАС України та ст.8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Втім, заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення їй сплати такого збору.
Відповідно до частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, скарга повертається особі, яка її подала.
За змістом частини 6 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції.
При цьому, повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.108, ч.5 ст.213, ч.6 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області повернути скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України О.Ф. Ситников