Постанова № 57240139, 13.04.2016, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
13.04.2016
Номер справи
419/1052/16-п
Номер документу
57240139
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 419/1052/16-п

Провадження № 3/419/684/2016

ПОСТАНОВА

13 квітня 2016 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді Іванової О. М.,

при секретарі Краснопольському С.В.,

за участю: прокурора Гоянця Ю. М.,

особи, відносно якої складений протокол про

адміністративне правопорушення ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Новоайдар справу про адміністративні правопорушення, що надійшла від керівника Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області та заступника начальника відділу протидії організованим формам злочинності у сфері економіки управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції Україниу відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і.н. НОМЕР_1, громадянки України, яка має середньо-спеціальну освіту, заміжня, працює на посаді секретаря Новоохтирської сільської ради, яка проживає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2

за ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, згідно рішення №1/4 сесії шостого скликання Новоохтирської сільської ради від 17.11.2010 року «Про вибори секретаря Ноовохтирської сільської ради шостого скликання», обрано секретарем Новоохтирської сільської ради. Згідно п. 2 вказаного рішення Новоохтирської сільської ради на секретаря сільської ради ОСОБА_1 покладено обов'язки секретаря виконавчого комітету Новоохтирської сільської ради шостого скликання.

Згідно посадової інструкції секретаря виконавчого комітету Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району Луганської області шостого скликання до повноважень ОСОБА_1 віднесено здійснення заходів з питань запобігання корупції.

Встановлено, що в порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» депутат Новоохтирської сільської ради ОСОБА_2 станом на 01 квітня 2015 року та на даний час не подав до сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2014 рік. ОСОБА_1 наголошувала ОСОБА_2 про необхідність подання декларації.

Згідно пояснень ОСОБА_1, факт неподачі вказаним депутатом декларації їй став відомий 1 квітня 2015 року.

Інформацію в органи влади, які ведуть боротьбу з корупцією щодо неподачі ОСОБА_2 декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік протягом 2015 року ОСОБА_1 не подавала.

Відповідно до пояснень колишнього голови Новоохтирської сільської ради ОСОБА_3, секретар Новоохтирської сільської ради ОСОБА_1 повідомляла його в березні 2015 року та 01 квітня 2015 року про факт не подачі ОСОБА_2 декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2014 рік.

Однак, станом на 03.11.2015 рік та на даний час ОСОБА_1 не повідомляла спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції про виявлений нею факту вчинення корупційного правопорушення з боку депутата Новоохтирської сільської ради ОСОБА_2

Окрім того, відповідно до протоколу про адміністративне корупційне правопорушення № 12 від 29.03.2016 року, складеного заступником начальника відділу протидії організованим формам злочинності у сфері економіки управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді секретаря Новоохтирської сільської ради, Новоайдарського району, Луганської області, згідно п.п «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

ОСОБА_3, згідно з рішенням № 33/1 від 27 березня 2009 року, Новоохтирської сільської ради, п'ятого скликання, тридцять третьої сесії призначено на посаду голови Новоохтирської сільської ради.

17 листопада 2010 року, згідно з рішенням № 1/1 Новоохтирської сільської ради ОСОБА_3 повторно було обрано головою Новоохтирської сільської ради, на посаді якого він працював до 04.11.2015 року. 04 листопада 2015 року ОСОБА_3 звільнено з посади голови Новоохтирської сільської ради, згідно з рішенням № 1/2 Новоохтирської сільської ради, у зв'язку із закінченням строку повноважень.

Згідно відповіді № 1/1 від 08 січня 2016 року та рішення сесії № 13/12 від 11 жовтня 2011 року Новоохтирської сільської ради ОСОБА_3, був посадовою особою органу місцевого самоврядування 4 категорії 8 рангу. В особовій справі ОСОБА_3А, знаходиться декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, що була подана у встановлений законом термін, при виконанні обов`язків посадової особи органу місцевого самоврядування.

Припиняючи діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування ОСОБА_3А, не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік, у передбачений Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції» термін, за період, неохоплений раніше деклараціями, тобто з 01.01.2015 рік по 03.11.2015 рік, а надав лише 08.01.2016 року з порушенням строків.

Таким чином, ОСОБА_3, при звільненні з посади голови Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району Луганської області не подав декларацію про доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2015 рік у передбачений Законом УкраїниПро засади запобігання і протидії корупції термін, чим порушив вимоги фінансового контролю, передбачені ст. 12 Закону України Про засади запобігання і протидії корупції .

За даним фактом співробітниками УЗЕ в Луганській області, складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 7 від 01.02.2016 року, у відношені голови ОСОБА_3, який того ж дня, скеровано до Новоайдарського району суду, для прийняття рішення, згідно діючого законодавства, за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

11 лютого 2016 року Новоайдарським районним судом Луганської області, ОСОБА_3, притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП, та постанова суду набрала законної сили.

ОСОБА_4, згідно рішення № 1/4 від 17 листопада 2010 року, Новоохтирської сільської ради, шостого скликання, першої сесії призначено на посаду секретаря Новоохтирської сільської ради.

04 листопада 2015 року, згідно рішення сесії № 1/3 Новоохтирської сільської ради, першої сесії ОСОБА_1 повторно обрано на посаду секретаря Новоохтирської сільської ради, яка працює на вказаній посаді по теперішній час.

Розпорядженням голови Новоохтирської сільської ради ОСОБА_3 № 31 від 28 жовтня 2011 року, ОСОБА_1 присвоєно 5 категорію 10 рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Згідно відповіді Новоохтирської сільської ради, Новоайдарського району, Луганської області (вих. № 219/16 від 09.03.2016 року) встановлено, що контроль за перевіркою та подачею у встановлений законом термін декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в Новоохтирській сільській раді входить в обов'язки секретаря сільської ради, а саме ОСОБА_1

Розпорядженням № 1 від 06.11.2015 року, секретаря Новоохтирської сільської ради ОСОБА_1, призначено уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в Новоохтирській сільській раді, яка не зверталась з письмовим повідомленням про несвоєчасну подачу декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік, відносно колишнього голови ОСОБА_3, до спеціально уповноваженого суб'єкту у сфері протидії корупції.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді секретаря Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району Луганської області та виконуючи обов'язки секретаря виконавчого комітету Новоохтирської сільської ради шостого скликання, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, у межах своїх повноваженьне вжила заходів щодо припинення правопорушення, а саме: негайно письмово не повідомила про його вчинення спеціально уповноваженого субєкта у сфері протидії корупції, чим порушила вимоги ч.7ст.5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-9 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-9 КУпАП визнала, щиро розкаялась.

Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень підтверджується протоколом № 3 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 28 березня 2016 року (Т. 1, а.с.2-5); протоколом № 12 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 29 березня 2016 року (Т. 2, а.с. 2-5); копією розпорядження голови Новоохтирської сільської ради № 1 від 18.01.2002 року (Т. 1, а.с.10); копією рішення №1/3 Новоохтирської сільської ради п`ятого скликання першої сесії від 14.04.2006 року (Т. 1, а.с.11); копією рішення №1/4 Новоохтирської сільської ради шостого скликання від 17.11.2010 року «Про вибори секретаря Новоохтирської сільської ради шостого скликання» (Т. 1, а.с.12); копією рішення №1/3 Новоохтирської сільської ради першої сесії шостого скликання від 04.11.2015 року «Про вибори секретаря Новоохтирської сільської ради сьомого скликання» (Т.1, а.с.13); посадовою інструкцією секретаря виконавчого комітету Новоохтирської сільської ради (Т. 1, а.с.14-15); інформацією Новоохтирської сільської ради від 18.03.2016 року №264/16 (Т. 1, а.с.17); відповіддю на запит від 09.03.2016 року № 219/16 (Т.2, а.с. 10); письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_5 (Т. 2, а.с. 6,7); розпорядженням сільського голови з особового складу №31 Новоохтирської сільської ради від 28.10.2011 року (Т. 2, а.с.15); копією розпорядження сільського голови №1 сьомого скликання від 06.11.2015 року (Т. 2, а.с.16); копією протоколу № 7 від 01.02.2016 року у відношенні ОСОБА_3 (Т. 2, а.с.22-25); копією постанови Новоайдарського районного суду від 11.02.2016 року (Т. 2, а.с.29-31).

Відповідно до підпункту "в" пункту 1 ч. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1. cт. 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Відповідно до ч. 7 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» перевірка факту своєчасності подання декларації здійснюється протягом п`ятнадцяти робочих днів з дня, у який така декларація повинна бути подана.

Згідно до ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», посадові і службові особи державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, посадові особи місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів зобов'язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.

Вимогами п. 10 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачено, що у разі встановлення за результатами передбачених цією статтею перевірок ознак правопорушення уповноважений підрозділ письмово повідомляє керівнику відповідного державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, його апарату, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права та спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції.

Положеннями ч. 2 ст. 49 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобовязані перевіряти факт подання субєктами декларування, які в них працюють (працювали), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Відповідно до приписів ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи дані про особу правопорушниці, яка протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась, ступінь її вини, обставини справи, дані, які характеризують особу правопорушниці з позитивного боку, її відношення до скоєних адміністративних правопорушень, яка визнала свою провину, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушень збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, на підставі ст. 36 КУпАП, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-9 КУпАП.

Керуючись ст.ст. ч.1 ст. 172-9, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

На підставі ст. 36 КУпАП, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і.н. НОМЕР_1, визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-9 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 125 (ста двадцяти п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 2125 (дві тисячі сто двадцять пять) грн. у доход держави на р/р 31111149700001, код ЄДРПО 37991110, банк ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач: ГУДКСУ в Луганській області 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і.н. НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в сумі 275,60 грн., на наступні платіжні реквізити: «судовий збір, код ЄДРПО 05381395, пункт 5, код класифікації доходів: 22030001, отримувач УДКСУ у Новоайдарському районі, рахунок 31212206700207, код ЄДРПО отримувача коштів: 37895134, МФО 804013, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області», призначення платежу *;101; НОМЕР_1 ; судовий збір при накладенні адміністратиного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Новоайдарський районний суд Луганської області.

Головуючий: О.М. Іванова