Справа № 283/804/16-а
Провадження № 2-а/283/41/2016
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
18 квітня 2016 року м. Малин
Суддя Малинського районного суду Житомирської області Міхненко С.Д. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Малинської міської ради про визнання відсутності компетенції ( повноважень) щодо вирішення питань, викладених у п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО » та визнати протиправними п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради,-
ВСТАНОВИВ:
14 квітня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати відсутність компетенції ( повноважень) щодо вирішення питань, викладених у п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО » та визнати протиправними п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради.
З наданих суду матеріалів встановлено , що позивач є фізичною особою підприємцем та здійснює оптову та роздрібну торгівлю непродовольчими товарами та товарами продовольчого асортименту.
Розглянувши матеріали адміністративного позову суддя вважає, що у відкритті провадження слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
У вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України. Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб'єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України , Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції. Таким чином, господарські суди на загальних підставах вирішують усі спори між суб'єктами господарської діяльності.
У пунктах 2, 3 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 24 жовтня 2011 року № 10 « Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам » зазначається, що з огляду на приписи частини третьої статті 22 Закону України « Про судоустрій і статус суддів », згідно з якими місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності, та на вимоги статей 1, 4-1,12 ГПК господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Як видно з позовної заяви позивач, будучи фізичною особою підприємцем та здійснюючи оптову та роздрібну торгівлю непродовольчими товарами та товарами продовольчого асортименту, оскаржує п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради " Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО " , яким встановлені обмеження щодо роботи закладів громадського харчування та припинено роботу підприємств торгівлі усіх форм власності на території м. Малина з 23 години вечора до 06 години ранку.
Враховуючи наведене, позовну заяву належить розглядати в порядку господарського судочинства, а тому, згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства , суд ,-
УХВАЛИВ :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Малинської міської ради про визнання відсутності компетенції ( повноважень) щодо вирішення питань, викладених у п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО » та визнати протиправними п.п.1,2 рішення 51 сесії 6 скликання Малинської міської ради.
Копію ухвали невідкладно надіслатипозивачуразом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо не було подано апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу судуподається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя: ОСОБА_2