ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-175/11/1970
"08" лютого 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
секретаря с/з ОСОБА_1
за участю
представника позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за
адміністративним позовом
Тернопільського міськрайонного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до ОСОБА_3
про повернення допомоги по безробіттю в сумі 179,61 грн.,
в с т а н о в и в :
Тернопільський міськрайонний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся в суд до ОСОБА_3 про повернення допомоги по безробіттю в сумі 179,61 грн..
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити.
Представник позивача в обґрунтування своїх позовних вимог надав пояснення і посилається на те, що на підставі проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_3, одночасно, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості в період з 19.10.2009 року працювала та отримувала доходи в ЗАТ «Тернопільський молокозавод».
Оскільки відповідно до ст.ст.1,2 Закону України «Про зайнятість населення», ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», та п.6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі, одноразової її виплати для організації безробітним підприємницькою діяльністю», право на отримання допомоги по безробіттю мають лише незаняті (безробітні) особи, тому допомога отримана внаслідок обману або зловживання особою своїми правами, підлягає поверненню до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд). Таким чином, сума допомоги по безробіттю в розмірі179,61 грн., яка виплачена ОСОБА_3, підлягає поверненню до Фонду у повному обсязі.
Відповідач або її представник в судове засідання не з" явився з невідомих суду причин, хоча належним чином про час, дату розгляду справи повідомлялася. А тому, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що 19 жовтня 2009 року ОСОБА_3 подано заяву до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості про надання їй статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
Відповідно до вимог пп. 5 п.5 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та пп. 5 п. 5.4 "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому, числі одноразової її виплати, для організації безробітним підприємницької діяльності" відповідач отримував допомогу по безробіттю в розмірі встановленому чинним законодавством.
В ході виконання «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення»затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13.02.2009р. №60/62, постановою правління Пенсійного Фонду України 13.02.2009 року №7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 року №232/13248 та на виконання наказу Державного центру зайнятості від 27.08.2007 року №61 «Про затвердження страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення»в результаті опрацьованих даних відділу з питань державної реєстрації Кременецької районної державної адміністрації (лист № 283 від 17.08.10 р.) зясувалось, що одночасно, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості в період з 19.10.09 року по 10.12.09 року ОСОБА_3, ідентифікаційний номер 6243225110280, працювала та отримувала доходи ЗАТ «Тернопільський молокозавод», що підтверджується актом № 37 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 30.07.10 року , копією наказу № 94-к голови правління ЗАТ «Тернопільський молокозавод»про прийняття на роботу ОСОБА_3 на посаду учня лаборанта хімічно-бактеріологічного аналізу контрольно-виробничої лабораторії з 17 листопада 2009 року; копією податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку ЗАТ «Тернопільський молокозавод», по формі 1ДФ.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_3 на момент реєстрації в центрі зайнятості та отримання нею статусу безробітного, відносилась до категорії громадян зайнятого населення, та не підпадала під категорію безробітного згідно до ст.ст. 1, 2 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до п.6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", у разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа знімається обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що випливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Отже, згідно даних про виконані платежі кошти отримані ОСОБА_3 в період листопад-грудень 2009 р. в сумі 179,61 грн. підлягають відшкодуванню на рахунок Тернопільського міськрайонного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Директором Кременецького районного центру зайнятості надіслано лист від 04.08.10 р. № 08/4139 на адресу відповідача про повернення незаконно одержаних коштів, виплачених їй як допомога по безробіттю на користь центру зайнятості.
Але кошти відповідачем на час розгляду справи в добровільному порядку не відшкодовано.
Відповідно до п.6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі, одноразової її виплати для організації безробітним підприємницькою діяльністю», затвердженим наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.11.2000р. №307, якщо під час одержання допомоги безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливає на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Статтею 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», та п.6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницькою діяльністю» затвердженим наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.11.2000р. №307, передбачено, що право на отримання допомоги по безробіттю мають лише незаняті (безробітні) особи, тому допомога отримана внаслідок обману або зловживання особою своїми правами, підлягає поверненню до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За наведених обставин, суд переходить до переконання, що позовні вимоги підтверджені та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись ст.ст. 6, 86, 158, 163, 186 КАС України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (інд. код. 6243225110280, м. Тернопіль, пр. Злуки, 5/103) на користь Тернопільського міськрайонного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (м. Тернопіль, вул. Текстильна, 1-б; р/р 37171300901002, МФО 838012, банк ГУДКУ в Тернопільській області, код 14029303, КЕКВ 1341) кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 179,61 грн. (сто сімдесят девять гривень 61 копійка).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.
копія вірна
СуддяКрапiвницька Н.Л.