Справа № 357/1962/16-а
2-а/357/97/16
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2016 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючий - суддя Ярмола О. Я. ,
при секретарі - Ліщинська О. С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Біла Церква про визизнання рішення протиправним та зобовязпання призначити пенсію, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до Управління ПФУ в м. Біла Церква, посилаючись на те, що є потерпілою від наслідків аварії на ЧАЕС, але відповідач заперечує її право на призначення пенсії відповідно до ст. 55 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки позивач втратила посвідчення потерпілої внаслідок від аварії на ЧАЕС категорії 4 НОМЕР_1, хоча іншими документами підтверджується факт проживання позивача та роботи в зоні посиленого радіоактивного контролю. Відповідач відмовив позивачу в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, а тому позивач просить суд визнати такі дії УПФУ в м. Біла Церква неправомірними та зобов'язати відповідача призначити пенсію із зниженням пенсійного віку відповідно до норм ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача, згідно довіреності в справі, позов не визнав.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 працювала з 21.03.1989 року по 05.02.2001 року на Білоцерківському електроремонтному заводі, який в подальшому було перейменовано на ПрАТ «Білоцерківелектроремонт». (а.с.7).
Згідно довідки з місця роботи, позивач в період роботи на вказаному заводі отримала Чорнобильське посвідчення НОМЕР_2. А також, зазначене підтверджено довідкою Управління соціального захисту населення №58\05 від 12.01.2016 року. Крім того, на запит суду Київською обласною державною адміністрацією підтверджено факт видачі ОСОБА_1 посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи категорії 4 серії НОМЕР_3.
Позивач суду пояснила, що втратила оригінал посвідчення, а тому надала 27.10.2015 року при зверненні до відповідача за призначенням пенсії за віком із використанням норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", всі необхідні документи, окрім посвідчення потерпілої внаслідок Чорнобидьскої катастрофи.
Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: які працювали у 1987 році у зоні відчуження
не менше 14 календарних днів на 8 років .
Встановлено що 21.01.2016 року позивачу було відмовлено відмовлено у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ". Дане підтверджується копією рішення начальника управління ПФУ в м. Біла Церква від 21.01.2016р. за № 1031\03.
З даного рішення слідує, що ОСОБА_1 не надала чорнобильського посвідчення в установлений строк, а тому їй було відмовлено в призначенні пенсії зі зниженням віку (а.с.6).
станом на 25.07.2012р. позивачем надано довідку про періоди роботи в зоні відчуження не тим підприємством, в складі якого заявник безпосередньо виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а правонаступником ПАТ «Білоцерківський Агрохімцентр» та на підприємстві відсутні первинні документи про період роботи заявника в зоні відчуження.
Так, відповідно до п. 2.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що затверджений постаново Правління ПФ України №22-1 від 25.11.2005р., (далі Порядок) до заяви про призначення пенсії за віком із використанням норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" додаються посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи");
В судовому засіданні встановлено, що позивачем, на виконання вимог зазначеного Порядку, було подано довідку з підприємства ПрАТ «Білоцерківелектроремонт» про період роботи ОСОБА_1 на вказаному підприємстві. Також, позивач подала суду ряд документів в підтвердження її проживання на території м. Біла Церква, зокрема, було надано ордер на вселення в з сім'єю в житлове приміщення від 20.07.1990 року, довідку про затвердження в списки квартирного обліку ПМК-60 позивача, як молодого спеціаліста з 1984 року, зареєстровану по місту Біла Церква .
Не визнаючи позов, представник відповідача зазначає, що, дійсно, позивачем були надані довідки з місця її роботи, трудова книжка, але не було надано посвідчення потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи і дане виключає право позивача на призначення пенсії зі зниженням віку.
Суд вважає дані заперечення представника відповідача необґрунтованими та безпідставними, так як позивач подала до ПФУ в м. Біла Церква підтверджуючу інформацію про періоди її роботи в м. Біла Церква, подала інші докази її проживання на території м.Біла Церква, надала довідку з підтвердженням видачі їй посвідчення потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС, із зазначенням серії, номера посвідчення. Аналогічна інформація була отримана з Київської облдержадміністрації .
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
З наданих суду доказів вбачається, що позивач надала в УПФУ м. Біла Церква дані для підтвердження періоду і місця її проживання і роботи на території м. Біла Церква, яке було віднесено до території посиленого радіоекологічного контролю. Також, відповідач з»ясував, що ОСОБА_1 було визначено статус потерпілої від Чорнобильської катастрофи, видано відповідне посвідчення, яке було втрачено, але зазначене не позбавляє права позивача на призначення пенсії зі зниженням віку, оскільки існують дані з попереднього місця роботи позивача та з УСЗН Білоцерківського міськвиконкому про видачу позивачу Чорнобильського посвідчення 4 категорії НОМЕР_2 .
Таким чином, проаналізувавши надані докази, суд приходить до висновку, що позивачем було надано відповідачу всі необхідні дані, що дають підстави для призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" а отже, позов підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 22 Конституції України, ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління ПФ України №22-1 від 25.11.2005р., ст. ст. 6, 9, 17, 71,72, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним рішення управління Пенсійного Фонду України в м. Біла Церква від 27.01.2016 року № 490\7985 щодо відмови ОСОБА_1 призначити пенсію зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в м. Біла Церква призначити ОСОБА_1 пенсію зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з дня звернення за призначенням пенсії.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Білоцерківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя О. Я. Ярмола