справа № 278/65/16-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2016 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Грубіяна Є.О., секретаря Максименко М.С., розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, --
В С Т А Н О В И В :
Направленим позовом ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною відмову управління пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області у включенні до складу розрахунку пенсії матеріальної допомоги, індексації, одноразової винагороди та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії державного службовця.
Враховуючи положення п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, у відповідності до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження. Дослідив матеріали справи, судом встановлені наступні фактичні обставини справи і відповідно ним правовідносини.
Позивач з 4 жовтня 2008 року перебуває у відповідача на пенсійному обліку та отримує пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про державну службу" при загальному стажі роботи 36 років 1 місяць 2 дні, у тому числі державної служби 12 років 8 місяців та отримує пенсію у розмірі 82 % від заробітної плати. Остання зазначає, що при розрахунку пенсії відповідачем до її складу не було враховано матеріальні допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, індексації доходів громадян і компенсації за невикористану відпустку, у зв'язку з чим ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про здійснення перерахунку пенсії (а.с.13), у відповідь на яку отримала відмову (а.с.9-11). Не погоджуючись з діями відповідача позивач звернулась прав до суду за захистом своїх.
В обґрунтування позову позивач вказує, що дії відповідача є неправомірними та не відповідають вимогам чинного законодавства.
У поданих до суду запереченнях представник відповідача вказує, що відповідно до діючого законодавства виплати на які посилається позивач при призначенні (перерахунку) пенсії не враховуються. Окрім цього, представник відповідача зазначає, що позивач надала довідку про складові заробітної плати лише 17 червня 2015 року, а тому, враховуючи приписи ч. 4 ст. 45 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", вимога про визнання дій відповідача неправомірними за період з 1 липня 2015 року до дати подання довідки є безпідставною.
Дані спірні правовідносини регулюються слідуючими нормами матеріального закону та підзаконних актів.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оплату праці" структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства.
Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст. ст. 37, 37-1 Закону України "Про державну службу" встановлено, що пенсія державного службовця вираховується у відсотковому відношенні до його заробітку, в який включаються усі види оплати праці, на які сплачуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування) що складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років та інших надбавок.
У відповідності до ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у заробіток для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених системою оплати праці.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 року № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що чинне законодавство України як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати, запроваджені нормативно-правовими актами та ту обставину, що відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності своєї бездіяльності, суд дійшов до беззаперечного висновку про повне задоволення позову.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 37 Закону України "Про державну службу", ст. 2 Закону України "Про оплату праці", ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на підставі ст.ст. 8, 12, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії управління пенсійного фонду України в м. Житомирі щодо відмови ОСОБА_1 у включенні до складу пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації доходів громадян і компенсації за невикористану відпустку.
Зобов'язати управління пенсійного фонду України в м. Житомирі здійснити перерахунок пенсії та виплатити позивачеві різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією з урахуванням даного рішення.
Постанова суду вступає в законну силу після спливу строку на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський районний суд Житомирської області. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Є.О. Грубіян