ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
18 квітня 2016 року Житомир Справа № 806/604/16
Категорія 11
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Сичова О.П. , розглянувши позовну заяву Відділу культури і туризму Овруцької районної державної адміністрації до Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області за участю третьої особи Овруцького об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій незаконними та зобов'язання повернути виконавчий лист,-
в с т а н о в и в :
Відділ культури і туризму Овруцької районної державної адміністрації звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з даним позовом.
Перевіряючи адміністративний позов на його відповідність вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає, що він не відповідає вимогам даної норми з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В прохальній частині позовної заяві позивач просить до закінчення розгляду справи звільнити його від сплати судового збору, так як через блокування рахунків його неможливо сплатити.
За правилами частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору є не обгрунтованим, а саме з листа Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області від 04.04.2016 №02-08/858 вбачається, що протягом одного місяця платежі здійснюються лише за захищеними видатками, визначеними Бюджетним кодексом України.
Позивач до матеріалів позовної заяви не надав належних доказів про відсутність можливості перерахування судового збору з рахунків коштів захищених видатків.
Зі змісту прохальної частини позовної заяви видно, що Відділом культури і туризму Овруцької районної державної адміністрації заявлено дві позовні вимогу немайнового характеру, а саме:
-визнати дії Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області по безспірному списанню коштів з рахунків Відділу культури і туризму Овруцької районної державної адміністрації ( не проведення платежів по платіжним дорученням) - незаконними;
- зобов"язати Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області повернути виконавчий лист №2986/12 Овруцькому об"єднаному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області у зв"язку з пропущеним строком пред"явлення.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції Закону з 01.09.2015), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень або юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено, що розмір заробітної плати з 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.
Враховуючи наведені норми законодавства, сума судового збору при зверненні юридичною особою або суб’єктом владних повноважень із адміністративним позовом, немайнового характеру становить 1378,00грн.
Одночасно, частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем пред’явлено до відповідача дві вимоги немайнового характеру, тобто за звернення до суду позивачу потрібно сплатити судовий збір у сумі 2756,00 грн. (2*1378 грн.).
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в загальній сумі 2756,00 грн. за такими реквізитами: отримувач коштів - Управління Державного казначейства у м. Житомирі (м. Житомир), 22030001, код отримувача - 38035726, банк отримувача - УДКСУ у м. Житомирі, код банку отримувача (МФО) - 811039, рахунок отримувача - 31213206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір, за позовом __(ПІБ, ідентифікаційний код; чи назва установи, організації позивача, код ЄДРПОУ), Житомирський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34854954.
Окрім того позивачем заявлено вимогу зобов"язати Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області розблокувати заблоковані рахунки та проводити операції по всім рахункам Відділу культури і туризму Овруцької районної державної адміністрації, відкритим в Управлінні державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області, яка розцінюється судом як клопотання про забезпечення позову.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за заяву про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення становить 0,3 розміри мінімальної заробітної плати.
Отже, за подання до суду клопотання про забезпечення позову потрібно сплатити судовий збір у сумі 413,40 грн.
Згідно з вимогами частини 1 статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ч.1 ст.108 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву Відділу культури і туризму Овруцької районної державної адміністрації без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 29 квітня 2016 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Сичова