Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 квітня 2016 року Справа № 805/1008/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Козаченко А.В., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька ДФС у Донецькій області про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька ДФС у Донецькій області про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Дослідивши надані матеріали адміністративного позову, суддя вважає що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, з огляду на нижчевикладене.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закон Про судовий збір, від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Разом з цим надана позовна заява, окрім вимог, що є похідними від трудових правовідносин, містить вимогу про стягнення моральної шкоди, яка за своїм характером є відображенням витрат немайнового характеру.
Отже, стягнення моральної шкоди є окремим видом спору.
Керуючись вищевказаними нормами процесуального закону, суддя приходить до висновку, що моральна шкода, заподіяна внаслідок певної бездіяльності посадових осіб відповідача, є окремою позовною вимогою, а тому підлягає оплаті судовим збором.
При цьому, абз. 2 пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено ставку судового збору за надання до адміністративного суду позову майнового характеру.
Також суддя зазначає, що, відповідно пп. 5 п. 4 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента від 13.04.2011 року № 460/2011, Казначейство України відповідно до покладених завдань здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
Згідно з п. 1 Положення про головні управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12.10.2011 року № 1280, головні управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - ОСОБА_2 управління Казначейства) є територіальними органами Державної казначейської служби України. ОСОБА_2 управління Казначейства підпорядковане Державній казначейській службі України.
Таким чином, суд зазначає, що територіальний орган Державного казначейства України, ОСОБА_2 управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, також є учасником правовідносин у даному спорі.
Також суд звертає увагу позивача, що, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень тощо.
За таких обставин даний адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору встановленого розміру, не зазначено у позові в якості відповідача ОСОБА_2 управління Державної казначейської служби України у Донецькій області.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька ДФС у Донецькій області про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди, залишити без руху і встановити термін для усунення виявлених судом недоліків до 11.05.2016р., а саме: надати докази про сплату судового збору належного розміру, зазначити в позові відповідний орган Державної казначейської служби України в якості відповідача та надати копію позову та додатків до нього для цієї сторони.
Розяснити ОСОБА_1, що при невиконанні вимог даної ухвали, позов буде повернуто.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Козаченко А.В.