ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
14 квітня 2016 року м. Київ№ 826/5871/16Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Шулежко В.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання нечинним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання нечинним та скасування наказу від 06.11.2015 №1377 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення в органах поліції єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події».
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 КАС України, позов підсудний Окружному адміністративному суду міста Києва, підстави для залишення адміністративного позову без руху або повернення його відповідно до статті 108 КАС України, а також для відмови у відкритті провадження у справі згідно статті 109 КАС України - відсутні.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 КАС України, якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Міністерство внутрішніх справ України.
Дослідивши в порядку підготовчого провадження подані позивачем докази та письмові пояснення по суті спору, суд вважає за доцільне завершити підготовче провадження у справі та призначити справу до судового розгляду в судовому засіданні.
Окрім того, частиною третьою статті 171 КАС України передбачено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 24, 107, 121, 160, 171 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись колегією суддів під головуванням судді Шулежка В.П.
2. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду о 13 год. 00 хв. 14.06.2016 року.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1, зал судового засідання №38.
4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.
5. Зобов'язати відповідача (суб'єкта владних повноважень) у разі заперечення проти позову відповідно до п.5 ч.5 ст.107 КАС України надати не пізніше 13.06.2016 року письмові заперечення, а також належним чином засвідчені копії всіх матеріалів, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, з приводу якого подано позов.
6. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Міністерство внутрішніх справ України.
7. Запропонувати третій особі подати письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог та надати всі матеріали, які у неї наявні на підтвердження або спростування обставин, зазначених у позові.
8. Зобов'язати відповідача на виконання вимог статті 171 КАС України опублікувати оголошення про розгляд даної адміністративної справи в офіційному виданні, у якому оскаржуваний нормативно-правовий акт був офіційно оприлюднений за 7 днів до судового засідання та надати суду відповідні докази опублікування.
9. Надіслати сторонам та третій особі копію ухвали про відкриття провадження в справі разом із витягом про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі, а відповідачу та третій особі також копію позову та додані до нього документи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.П. Шулежко
Витяг про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.