ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
14 квітня 2016 року м. Київ К/800/7910/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Цуркан М.І., розглянувши матеріали касаційної скарги Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Реле» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності,
у с т а н о в и в :
У січні 2015 року позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Реле» звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просили скасувати постанову від 23 грудня 2014 року №16/14/7126-5/2312/0212 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності в сумі 450 660 грн.
21 березня 2016 року до Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року у цій справі.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 березня 2016 року зазначена касаційна скарга залишена без руху у зв’язку з тим, що заявник не додав документа про сплату судового збору у розмірі, встановленому статтею 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» з урахуванням майнового характеру позовних вимог.
Надано строк до 12 квітня 2016 року для усунення цього недоліку, проте станом на 14 квітня 2016 року заявник у повному обсязі вимоги не виконав, а саме додав документ про сплату судового збору в недостатньому розмірі (584,64 грн).
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання касаційної скарги) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, при поданні позову у цій справі ставка судового збору становила 4872 грн (4 х 1218 грн - 4 розміри мінімальної заробітної плати), тому за подання касаційної скарги відповідач мав би сплатити 5846,4 грн (120% від 4872 грн).
Оскільки до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України, застосовуються правила статті 108 КАС України, то це означає, що касаційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 165, 214 КАС України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року повернути заявнику.
Повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.І. Цуркан