ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2016 р. Справа № 820/11288/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Перцової Т.С.
Суддів: Спаскіна О.А. , Жигилія С.П.
за участю секретаря судового засідання Мороз Є.В.,
представника позивача - ОСОБА_1, представника третьої особи - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015р. по справі № 820/11288/15
за позовом ОСОБА_4
до Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області за участю третьої особи ОСОБА_3
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА
Позивач, ОСОБА_4, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби у Харківській області (далі по тексту - Дергачівський РВ ГУ ДМСУ в Харківській області, відповідач), в якому просив суд:
- визнати протиправними дії Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1;
- зобов'язати Дергачівський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області вчинити дії щодо поновлення реєстрації ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015 р. по справі № 820/11288/15 адміністративний позов ОСОБА_4 до Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.
Визнано протиправними дії Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.
Зобов'язано Дергачівський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області вчинити дії щодо поновлення реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнуто з Державного бюджету України (р/р: 31217206784011, отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області, код: 37999628, МФО: 851011, банк: ГУДКСУ у Харківській області) на користь ОСОБА_4 (ІН НОМЕР_1, адреса: 61058, АДРЕСА_2) судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.
На вищезазначену постанову подано апеляційну скаргу ОСОБА_3, яка, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015 р. по справі № 820/11288/15 та прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_5 відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги стверджує про пропущення позивачем строку звернення до суду з даним позовом, оскільки зняття ОСОБА_5 з реєстрації відбулося 27.11.2013 року, а відтак, шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом, встановлений ч.2 ст.99 КАС України, сплив 28.05.2014 року. Зазначає, що судом першої інстанції не було належним чином обґрунтовано, в чому саме полягає протиправність дій відповідача щодо зняття з реєстрації ОСОБА_4 Вказує, що судом першої інстанції не було встановлено, чи дотримався працівник Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області при вчиненні оскаржуваних дій вимог Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, затвердженого наказом МВС України від 22.11.2012 року № 1077. З посиланням на п.9.8 зазначеного Порядку стверджує, що незазначення місця вибуття особи у талоні зняття з реєстрації не може розглядатися як помилка, наслідком якої може бути скасування знаття позивача з реєстрації, оскільки у талоні в такому разі після вжиття передбачених цим пунктом заходів лише робиться відповідна відмітка «н/р». Крім того, за фактом порушення вимог законодавства, що потягло за собою помилкове зняття особи з реєстрації, повинен був складатися відповідний висновок та прийматися рішення керівника підрозділу ДМС про скасування зняття з реєстрації такої особи, однак, у спірних відносинах цього зроблено не було, що свідчить про те, що зняття з реєстрації місця проживання позивача при неповному заповненні талону зняття з реєстрації не є порушенням законодавства. Враховуючи викладене, вважає, що відповідачем по справі не було допущено порушень Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, затвердженого наказом МВС України від 22.11.2012 року № 1077, які є підставою для скасування зняття з реєстрації місця проживання. Пояснила, що у відповідності до ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» підставою для реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою : АДРЕСА_1, є лише документи, що підтверджують право проживання у цьому житлі (договір найму тощо), у разі відсутності зазначених документів - згода власника житла. На даний час власником будинку по АДРЕСА_1 є апелянт - ОСОБА_3, яка не надавала своєї згоди на реєстрацію за вказаною адресою, а відтак, висновок суду першої інстанції про зобов'язання відповідача вчинити дії щодо поновлення реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за вказаною адресою є протиправним та таким, що порушує право апелянта на розпорядження належним їй нерухомим майном.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 11.04.2016 року ОСОБА_3 залучено до участі у справі в якості третьої особи.
Представник апелянта в надісланих до суду письмових запереченнях та в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримав з підстав, викладених в останній, просив суд апеляційної інстанції оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. Зазначив, що 27 листопада 2013 року Дергачівським РВ ГУДМС України в Харківській області його було знято з реєстрації місця проживання. Проте, під час заповнення талону було допущено помилку, а саме відповідачем не було зазначено у п. 10 Талону про зняття з реєстрації місця проживання, адреси до якої Позивач вибуває. Внаслідок встановлення факту порушення після зняття з реєстрації місця проживання для виправлення зазначеної помилки 06 червня 2015 ОСОБА_4 звернувся до відповідача із заявою про скасування запису від 27.11.2013 року про зняття з реєстрації місця проживання та вчинення відповідних дій. Листом ГУДМСУ в Харківській області № 03/1-п-214 від 10.08.2015 року позивачу було відмовлено, у зв'язку з чим ОСОБА_4 був змушений звернутися до суду за захистом своїх прав та законних інтересів. Вважає, що строк звернення до суду з даним позовом обчислюється з моменту отримання позивачем вищевказаного повідомлення, а відтак, спливав би лише 08.02.2016 року, а не 28.05.2014 року, як стверджує апелянт. Вказує, що неправильне заповнення талону зняття з реєстрації місця проживання у розумінні п.7.1 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, затвердженого наказом МВС України від 22.11.2012 року № 1077, є підставою для скасування зняття з реєстрації місця проживання позивача.
Представник відповідача в судове засіданні не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, пояснення представників позивача та апелянта, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач, ОСОБА_4, з 10.04.2013 року по 27.11.2013 року був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
Матеріалами справи підтверджено, що 06.06.2015 року позивач звернувся до ГУДМС України в Харківській області із заявою, в якій просив скасувати запис Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області від 27.11.2013 року щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за вищевказаною адресою, та провести службову перевірку відносно державного службовця, яким було внесено даний запис (а.с.10).
Листом ГУДМСУ в Харківській області № 03/1-п-214 від 10.08.2015 року позивачеві було відмовлено у задоволенні його заяви, та зазначено, що працівником Дергачівського РВ талон зняття з реєстрації місця проживання був неякісно заповнений; встановити, за яких обставин у талоні зняття з реєстрації місця проживання державним службовцем не зазначена повна адреса вибуття, неможливо, оскільки даний працівник Дергачівського РВ звільнився із займаної посади (а.с.11).
Не погодившись з діями відповідача щодо зняття з реєстрації місця проживання, ОСОБА_4 звернувся до суду з даним позовом про їх оскарження та зобов'язання відповідача вчинити дії щодо поновлення реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з їх обґрунтованості.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з наступних підстав.
За визначенням ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції; довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи; документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів.
Як встановлено статтею 7 зазначеного Закону (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
заяви особи або її законного представника;
судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
свідоцтва про смерть;
паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
інших документів, які свідчать про припинення:
підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;
підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;
підстав на право користування житловим приміщенням.
Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.
Разом із заявою особа подає:
документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Згідно зі ст.10 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» в разі внесення під час реєстрації помилкових відомостей про особу орган реєстрації зобов'язаний на підставі поданих особою або її законним представником достовірних відомостей внести необхідні зміни до реєстраційного обліку протягом семи днів.
Наказом МВС України від 22.11.2012 р. № 1077 затверджено Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів (далі по тексту - Порядок № 1077).
У відповідності до п.1.3 цього Порядку (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі - територіальний підрозділ ДМС України) у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.
Як встановлено пунктом 1.6 Порядку № 1077, ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні (далі - реєстраційний облік) здійснюється територіальними підрозділами ДМС України та адресно-довідковими підрозділами територіальних органів ДМС України з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних.
Реєстраційний облік ведеться у межах обслуговування адміністративно-територіальної одиниці відповідного адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України або територіального підрозділу ДМС України.
У територіальному підрозділі ДМС України картотеки складаються з відомостей про реєстрацію у формі картки реєстрації особи (додаток 1) та адресної картки (додаток 2), а в адресно-довідковому підрозділі територіального органу ДМС України - талона зняття з реєстрації місця проживання в Україні (додаток 3) та відомостей про реєстрацію місця проживання особи (додаток 4).
Пунктом 3.1 Порядку передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі, зокрема, заяви про зняття особи з реєстрації місця проживання, яка подається особою або її законним представником.
Відповідно до п.3.2 Порядку № 1077 зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. Особа, яка досягла 14-річного віку, подає заяву про зняття з реєстрації місця проживання особисто. За заявою особи зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.
Згідно з п.3.5 Порядку № 1077 разом із заявою особа подає:
документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Працівник територіального підрозділу ДМС України, а після утворення центрів - адміністратор центру (крім внесення відомостей про зняття з реєстрації місця проживання до паспортного документа та картки реєстрації особи):
перевіряє належність паспортного документа особі, що його подала, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що ним вчиняється відповідний запис у заяві про реєстрацію місця проживання особи;
реєструє прийняту заяву у Журналі обліку заяв про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи;
заповнює три примірники талона зняття з реєстрації місця проживання в Україні, один з яких надсилає до адресно-довідкового підрозділу, другий - до органу державної статистики, а також вносить відомості про зняття з реєстрації особи до картки реєстрації особи та адресної картки, які після зняття з реєстрації протягом доби вміщуються до картотеки територіального підрозділу ДМС України;
вносить відомості про зняття з реєстрації особи до повідомлення про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання/перебування призовників та військовозобов'язаних, якщо особа є призовником або військовозобов'язаною. Відомості, внесені до цього повідомлення, раз на місяць до 5 числа надсилаються до військового комісаріату;
вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання до паспортного документа шляхом проставлення в ньому штампа зняття з реєстрації місця проживання;
повертає особі паспортний документ та третій примірник талона зняття з реєстрації місця проживання в Україні.
У відповідності до п.7.1 Порядку № 1077 реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи скасовується в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства.
У разі виявлення такого порушення керівник територіального підрозділу ДМС України проводить перевірку підстав реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, за її результатами складає висновок та приймає рішення про скасування реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи. Копія цього висновку надсилається керівнику головного управління (управління) міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальний орган ДМС України) для здійснення контролю (п.7.2 Порядку № 1077).
Про прийняте рішення особі надсилається письмове повідомлення, в якому зазначаються підстави його прийняття. Особу запрошують на прийом до територіального підрозділу ДМС України для внесення відповідних відомостей до паспортного документа (п.7.3 Порядку № 1077).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач 27.11.2015 року звернувся до Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області із заявою про зняття його з реєстрації місця проживання за адресою : АДРЕСА_1
Працівником Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області було оформлено талон з реєстрації місця проживання в Україні від 27.11.2013 року, в якому заповнено усі необхідні графи, крім 10 - «куди вибув».
Як вбачається з наявних в матеріалах справи копії заяви позивача від 27.11.2013 року та копії листа ГУДМСУ в Харківській області від 10.08.2015 року № 03/1-П-214, у заяві про зняття з реєстрації місця проживання від 27.11.2013 року ОСОБА_4 не було зазначено повної адреси вибуття, а лише вказано «м. Харків, Московський район».
Таким чином, позивач не зазначив достовірних відомостей про адресу вибуття ані звертаючись до відповідача із заявою про зняття з реєстрації місця проживання, ані після отримання примірника заповненого талону зняття з реєстрації та виявлення його неякісного заповнення, хоча така можливість передбачена статтею 10 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що вищенаведене унеможливило зазначення повної адреси вибуття позивача у талоні зняття з реєстрації місця проживання, оскільки позивач, не вказавши повної адреси місця вибуття, самостійно створив передумови для неякісного заповнення державним службовцем Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області даного талону.
Разом з тим, колегія суддів вважає за необхідне вказати, що у відповідності до розділу VІІ Порядку № 1077 скасування зняття з реєстрації місця проживання особи проводиться лише у тому випадку, якщо відповідні реєстраційні дії проведено з порушенням вимог законодавства.
Колегія суддів зазначає, що згідно з п.9.8 Порядку № 1077 якщо в картотеці відсутні відомості про реєстрацію місця проживання особи, талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні повертається до територіального підрозділу ДМС, що його склав, для перевірки. Після підтвердження правильності його заповнення талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні з позначкою "н/р", яка означає, що відомостей про реєстрацію місця проживання особи немає, вкладається до картотеки.
Таким чином, Порядком № 1077 передбачено можливість випадків, коли в територіальному органі Державної міграційної служби відсутні відомості щодо адреси, за якою в подальшому планує зареєструватися особа, що знімається з реєстрації.
Отже, у розумінні Порядку № 1077 незаповнення у талоні зняття з реєстрації місця проживання відомостей про адресу вибуття особи не є порушенням вимог законодавства, яке б слугувало підставою для скасування реєстраційної дії - зняття з реєстрації місця проживання особи, в даному випадку, ОСОБА_4, про що позивачеві доведено до відома листом ГУДМС України в Харківській області.
Однак, вищезазначене не було з'ясовано судом першої інстанції, внаслідок чого судом було зроблено необґрунтований висновок про протиправність дій Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4
Щодо позовних вимог про зобов'язання Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області вчинити дії щодо поновлення реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою : АДРЕСА_1, колегія суддів зазначає наступне.
У відповідності до п.7.4 Порядку № 1077 відомості про скасування реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи вносяться до карток реєстрації особи, адресних карток та паспортного документа шляхом внесення запису "скасовано" на штамп, що був внесений до цих документів з порушенням законодавства (штамп реєстрації місця проживання, або штамп реєстрації місця перебування, або штамп зняття з реєстрації місця проживання).
До реєстраційного обліку адресно-довідкового підрозділу надсилаються змінені відомості про реєстрацію місця проживання/перебування особи або талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні з відміткою "скасування попередніх відомостей" (п.7.5 Порядку № 1077).
Таким чином, зі змісту положень розділу VІІ Порядку № 1077 вбачається, що скасування зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється виключно на підставі рішення, прийнятого керівником відповідного територіального підрозділу ДМС, у разі, якщо зняття з реєстрації було вчинено з порушенням вимог законодавства.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, висновок за результатами перевірки підстав зняття з реєстрації місця проживання позивача не складався, рішення про скасування зняття з реєстрації місця проживання позивача ані відповідачем по справі, ані ГУДМСУ в Харківській області не приймалось.
Колегія суддів також відмічає, що Порядком № 1077 не передбачено певної процедури поновлення реєстрації місця проживання особи, а лише встановлено алгоритм дій працівників органів Державної міграційної служби у випадку необхідності скасування зняття з реєстрації місця проживання такої особи.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає необґрунтованим висновок суду першої інстанції про зобов'язання Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області вчинити дії щодо поновлення реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 та вважає правомірними вимоги апеляційної скарги про скасування постанови суду першої інстанції.
Разом з тим, колегія суддів відхиляє посилання апелянта на пропущення позивачем строку звернення до суду з даним позовом, з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач 06.06.2015 року звернувся до ГУДМСУ в Харківській області із заявою про скасування зняття з реєстрації місця проживання за адресою : АДРЕСА_1.
ГУДМСУ в Харківській області було надано відповідь на вказану заяву позивача 10.08.2015 року.
Таким чином, беручи до уваги, що з даним позовом до Дергачівського РВ ГУДМСУ в Харківській області про скасування зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 звернувся 11.11.2015 року, про що свідчить конверт, в якому позовна заява надійшла до суду, колегія суддів вважає, що строк звернення до суду з даним позовом не пропущено, а відтак, відсутні підстави для залишення позову без розгляду. передбачені статтею 100 КАС України.
У відповідності до п.п.1, 3, 4 ч.1 ст.202 КАС України неповне з'ясування обставин у справі, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, є підставами для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.
Згідно ч.2 ст.205 КАС України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може прийняти нову постанову, якою суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015 року по справі № 820/11288/15 підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову.
З приводу клопотання позивача про поворот виконання даної постанови суду колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.265 КАС України питання про поворот виконання судового рішення вирішує суд апеляційної чи касаційної інстанції, якщо, скасувавши судове рішення (визнавши його нечинним або таким, що втратило законну силу), він закриває провадження у справі, залишає позовну заяву без розгляду або відмовляє у задоволенні адміністративного позову чи задовольняє позовні вимоги у меншому розмірі.
Суд розглядає заяву про поворот виконання у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, і постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено у загальному порядку. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (ч.5 ст.265 КАС України).
З урахуванням того, що суд апеляційної інстанції дійшов висновку про скасування постанови Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015 року по справі № 820/11288/15 та відмову в задоволенні позову ОСОБА_4, колегія суддів за результатами розгляду справи у судовому засіданні вважає за необхідне допустити поворот виконання вищевказаної постанови суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п.п.1, 3, 4 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015р. по справі № 820/11288/15 скасувати.
Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_4 до Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Допустити поворот виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 28.12.2015 року по справі № 820/11277/15 шляхом зобов'язання Дергачівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області розглянути питання щодо скасування поновлення реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою : АДРЕСА_1
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) витрати зі сплати судового збору в розмірі 606 (шістсот) грн. 33 коп.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Перцова Т.С.Судді Спаскін О.А. Жигилій С.П. Повний текст постанови виготовленийта підписаний 15.04.2016 р.