Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відстроченні виконання виконавчого листа
"14" квітня 2016 р. Справа № 818/3804/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Міністрерства внутрішніх справ України в Сумській області про відстрочення виконання виконавчого листа у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головне управління національної поліції в Сумській області, УМВС України в Сумській області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення заборгованості за час вимушеного прогулу, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 28.01.2016 було частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 до Головного управління національної поліції в Сумській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення заборгованості за час вимушеного прогулу, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, стягнення моральної шкоди, а саме: стягнуто з Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (40000, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 23, код ЄДРПОУ 08592299) на користь ОСОБА_3 (40035, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 06.11.2015 до 24.11.2015 (12 робочих днів) в сумі 1972,80 грн. (одна тисяча дев'ятсот сімдесят дві грн. 80 коп.).
25.03.2016 видано виконавчий лист по справі.
05.04.2016 управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області подало заяву про відстрочення виконання виконавчого листа у справі.
У судовому засіданні представник позивача заперечувала проти задоволення заяви про відстрочення виконання виконавчого листа.
Представник відповідача у судовому засіданні просив задовольнити заяву про відстрочення виконання виконавчого листа у справі.
Суд, перевіривши матеріали справи та заяви про відстрочення виконання виконавчого листа, дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Отже, в розумінні наведеної норми, суд лише у виняткових випадках може відстрочити виконання рішення, за умови наявності обставин, що ускладнюють його виконання (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Представник УМВС України у Сумській області в обґрунтування своєї заяви зазначив, що основними причинами неможливості своєчасного виконання рішення суду є те, що ліквідаційна комісія УМВС України в Сумській області може здійснювати видатки лише в межах кошторису і те, що на сьогоднішній день кошторис фінансування діяльності даної ліквідаційної комісії на 2016 рік не затверджено УМВС України в Сумській області не має можливості самостійно виконати постанову про відкриття виконавчого провадження №50660590 від 30.03.2016 з виконання виконавчого листа № 818/3804/15, у встановлений термін у звязку з відсутністю необхідних коштів.
Разом з тим, суд не приймає до уваги дані твердження представника відповідача, оскільки представником УМВС України в Сумській області не надано суду доказів про відсутність коштів на рахунках .
Крім того, затримка фінансування витрат на забезпечення та надання соціальних послуг, у тому числі остаточного розрахунку при звільненні, порушує інтереси громадян та держави.
Таким чином у суду відсутні підстави для відстрочення виконання виконавчого листа у справі №818/3804/15 про стягнення з УМВС України в Сумській області на користь ОСОБА_3 середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні за період з 06.11.2015 до 24.11.2015 (12 робочих днів) в сумі 1972,80 грн.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Так, п.п. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення ставка судового збору складає 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, за подання заяви про відстрочення виконання виконавчого листа у справі УМВС України в Сумській області повинно сплатити судовий збір в сумі 413,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 165, 263 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про відстрочення виконання виконавчого листа у справі №818/3804/15 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління національної поліції в Сумській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення заборгованості за час вимушеного прогулу, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, стягнення моральної шкоди - відмовити.
Стягнути з управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (вул. Г. Кондратьєва, 23, м. Суми, код ЄДРПОУ 08592299) на користь Державного бюджету України (рахунок № 31217206784002, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593, банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ Сумського окружного адміністративного суду 35907252) судовий збір у сумі 413,40 грн.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов