ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"15" квітня 2016 р. Справа № 809/379/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ТзОВ "ДБ-ВУД" до управління Держпраці в Івано-Франківській області Державної служби України з питань праці про визнання протиправними та скасування припису №09-18-0053/118-117 від 22.03.2016, постанов № №09-18-105/5, 09-18-105/6,09-18/105/7 від 05.04.2016,-
В С Т А Н О В И В:
ТзОВ "ДБ-ВУД" звернулося до суду з адміністративним позовом до управління Держпраці в Івано-Франківській області Державної служби України з питань праці про визнання протиправними та скасування припису №09-18-0053/118-117 від 22.03.2016, постанов № №09-18-105/5, 09-18-105/6,09-18/105/7 від 05.04.2016.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Водночас, у частині 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України „Про судовий збір”.
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Суд зазначає, що управлінням Держпраці в Івано-Франківській області проведено позапланову перевірку на предмет додержання вимог законодавства про працю в ТзОВ "ДБ-ВУД".
Позивач просить визнати протиправними та скасувати постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №09-18-105/5 від 05.04.2016 року на 41340 грн., №09-18-105/6 від 05.04.2015 року на 13780 грн. та №09-18-105/7 від 05.04.2015 року на 1378 грн. та визнати протиправним та скасувати припис від 22.03.2016 року №09-18-0053/118-117.
Частиною 2 статті 6 Закону України "Про судовий збір" зазначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору, який сплачується суб`єктом владних повноважень, юридичною особою в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Також частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору, який сплачується суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
При визначенні характеру даного адміністративного позову суд виходить із наступного.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків.
Таким чином, суд вважає, що звернена до суду вимога про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №09-18-105/5 від 05.04.2016 року на 41340 грн., №09-18-105/6 від 05.04.2015 року на 13780 грн. та №09-18-105/7 від 05.04.2015 року на 1378 грн. відповідача - суб'єкта владних повноважень (управління Держпраці в Івано-Франківській області), безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача (ТзОВ "ДБ-ВУД"), є майновою.
Із змісту позовних вимог вбачається, що позивачем оскаржується припис від 22.03.2016 року №09-18-0053/118-117.
Втім, позивачем сплачено судовий збір в сумі 1378,00 грн. тільки за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, однак не сплачено судовий збір за подання позову немайнового характеру, який передбачено Законом України "Про судовий збір".
У відповідності до ч. 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи те, що спірні правовідносини виникли під час проведення перевірки позивача юридичної особи, то у відповідності до вимог вищезгаданого закону ставка судового збору за подання позову юридичною особою, немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1378 гривень.
Підсумовуючи все вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв’язку з чим встановлені недоліки позовної заяви підлягають усуненню у строк до 25.04.2016 року шляхом подання безпосередньо до суду документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру у визначеному чинним законодавством розмірі, з урахуванням раніше сплаченої суми судового збору.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ТзОВ "ДБ-ВУД" до управління Держпраці в Івано-Франківській області Державної служби України з питань праці про визнання протиправними та скасування припису №09-18-0053/118-117 від 22.03.2016, постанов № №09-18-105/5, 09-18-105/6,09-18/105/7 від 05.04.2016 - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення вказаних недоліків у строк до 25 квітня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Матуляк Я.П.