Постанова № 57194917, 06.04.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2016
Номер справи
808/539/16
Номер документу
57194917
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2016 року Справа № 808/539/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Нечипуренка О.М., при секретарі Резніченко А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Біо-Енергія"

до: Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області

треті особи: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Фаворіт",

2. Приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Ковальова Євгенія Євгенівна

про: визнання протиправним та скасування рішення, -

за участі представників сторін:

від позивача - Богословський В.А. (довіреність№90 від 12.01.2016)

від відповідача - не прибув

від третьої особи-1 - Ткаченко О.С. (довіреність №12/01 від 12.01.2016)

від третьої особи-2 - не прибув

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Біо-Енергія" про визнання протиправним та скасування рішення Державного реєстратора Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області Ревенко Олександра Юрійовича №376393 від 14.02.2013 щодо нежитлової будівлі млину, літера - "В", реєстраційний номер № 9093823215, загальною площею 299,1 кв.м., що знаходиться у м. Вільнянську Запорізької області, по вул.. Елеваторній,4 за ТОВ "Фаворіт" та усі наступні внесені зміни.

Ухвалою від 15.02.2016 відкрито провадження у справі № 808/539/16 та призначено до судового розгляду на 24.02.2016. Провадження у справі зупинялось. Судове засідання було призначено на 06.04.2016.

В засіданні 06.04.2016 за згодою позивача на підставі ст. 52 КАС України, судом здійснено заміну неналежного відповідача - Державного реєстратора Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області Ревенко Олександра Юрійовича на належного - Реєстраційну службу Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області, оскільки Ревенко О.Ю. на підставі наказу Головного територіального управління юстиції Запорізької області від 24.03.2016 № 341/07-12 був звільнений з посади.

Відповідно до ст.160 КАС України, 06.04.2016 сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Відповідно до ст. 41 КАС України, в ході судового розгляду здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу "Камертон".

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги та просив позов задовольнити у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) індексний номер: 376393 прийняте державним реєстратором Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області Ревенко Олександром Юрійовичем та всі наступні зміни є незаконними і такими, що підлягають скасуванню, через те, що державний реєстратор не мав жодних правових підстав для реєстрації права власності на вищевказане нерухоме майно за ТОВ "Фаворіт", оскільки таке майно не відчужувалось в установленому законом порядку на користь ТОВ "Фаворіт".

А відтак вважає, що договір дарування, серія та номер: 759, виданий 28.05.2012 року, видавник приватний нотаріус Ковальова Є.Є. не може бути підставою виникнення права власності у ТОВ "Фаворіт" оскільки предметом вищевказаного договору дарування було відчуження (дарування) частки у статутному капіталі ТОВ "НВП "Біо-Енергія", а не дарування нежитлової будівлі млину, літера - "В", загальною площею 299,1 кв. м., що знаходиться в м. Вільнянську, Запорізької області, по вул. Елеваторній, будівля № 4.

Представник відповідача до суду не прибув, направив на адресу суду письмові пояснення стосовно предмету спору та просив рішення ухвалити за наявними матеріалами.

Третя особа - Приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Ковальова Євгенія Євгенівна в судове засідання не з'явився, проте звернувся з поясненнями по адміністративній справі та проханням про розгляд справи за відсутністю його представника.

Представник третьої особи ТОВ "Фаворіт" - Ткаченко О.С. позовні вимоги підтримала просила їх задовольнити у повному обсязі.

За правилами частин 1, 6 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.

Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає позовні вимоги, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у т.ч. на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підставами для визнання незаконними (нечинними) актів в судовому порядку та їх скасування є невідповідність їх вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним (його скасування) є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів фізичної особи, підприємства чи організації - позивача у справі.

Як вбачається з матеріалів справи 09.02.2006 на підставі договору купівлі-продажу нежитлової будівлі, посвідченого та зареєстрованого приватним нотаріусом Вільнянського районного нотаріального округу Сіротенко Г.О. в реєстрі за № 175 Товариство з обмеженої відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Біо-Енергія" (далі ТОВ "НВП "Біо-Енергія") набув у приватну власність нежитлову будівлю млину, літера - "В", загальною площею 299,1кв. м., що знаходиться в м. Вільнянську, Запорізької області, по вул. Елеваторній, будівля № 4.

24.02.2006 Орендним підприємством Запорізького міжміського бюро технічної інвентаризації проведено реєстрацію права власності за ТОВ "НВП "Біо-Енергія", про що зроблено запис № 28 в книзі № 1 та видано витяг за № 9940204.

14.02.2013 року державним реєстратором Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області Ревенко Олександром Юрійовичем на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) індексний номер: 376393 проведена державна реєстрація права власності на вказаний вище об'єкт нерухомого майна за Товариством з обмеженої відповідальністю "Фаворіт" (далі ТОВ "Фаворіт"), код ЄДРПОУ 25492010, місцезнаходження: 70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Елеваторна, будинок, 4.

Підставою виникнення права власності зазначено договір дарування, серія та номер: 759, виданий 28.05.2012 року, видавник приватний нотаріус Ковальова Є.Є.

22.01.2016 року на підставі заяви про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 15343801 ТОВ "Фаворіт", приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Коальовою Є.Є. до підстав виникнення права власності внесено зміни, додатково зазначено: Протокол № 1 загальних зборів учасника ТОВ "НВП "Біо-Енергія", Акт приймання передачі основних засобів, б/н від 28.05.2012р.

У відповідності до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно з ч.4 ст.334 ЦК України права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом (ч.4 ст.182 Цивільного кодексу України).

Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулюються Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі Закону)

Відповідно до ст. 19 Закону (в редакції, що діяла на момент реєстрації), державна реєстрація прав проводиться на підставі:

1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом;

2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону;

3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;

5) рішень судів, що набрали законної сили;

6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Відповідно до ч.1 ст.15 вказаного Закону, державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Згідно з ч. 2 ст. 15 Закону, перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

У відповідності до ст. 26 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 р. № 703 (в редакції, що діяла на момент реєстрації), (далі - Порядок), для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком.

За правилами ст. 12 Порядку та ч. 2 ст. 9 Закону, державний реєстратор, виконуючи свої функції: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав;

2) приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.

З витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 14.02.2013 року вбачається, що підставою виникнення права власності у ТОВ "Фаворіт" зазначено договір дарування, серія та номер: 759, виданий 28.05.2012 року, видавник приватний нотаріус Ковальова Є.Є.

Проте, предметом вищевказаного договору дарування було відчуження (дарування) частки у статутному капіталі ТОВ "НВП "Біо-Енергія", а не дарування нежитлової будівлі млину, літера - "В", загальною площею 299,1 кв.м., що знаходиться в м. Вільнянську, Запорізької області, по вул. Елеваторній, будівля № 4.

Відповідно до ст. 115 ЦК України, господарське товариство є власником:

1) майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу;

2) продукції, виробленої товариством у результаті господарської діяльності;

3) одержаних доходів;

4) іншого майна, набутого на підставах, що не заборонені законом.

З вищевикладеного вбачається, що власником вищевказаного нерухомого майна є ТОВ "НВП "Біо-Енергія", а не його учасники (засновники). А відтак, договір дарування частки у статутному капіталі товариства не є тим правовстановлюючим документом, який підтверджує перехід права власності на вищевказана нерухоме майно із власності ТОВ "НВП "Біо-Енергія" у власність ТОВ "Фаворіт".

Таким чином, державний реєстратор не мав жодних правових підстав для реєстрації права власності на вищевказане нерухоме майно за ТОВ "Фаворіт", оскільки таке майно не відчужувалось в установленому законом порядку на користь ТОВ "Фаворіт".

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон № 1952-IV), Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою КМУ № 703 (далі - Порядок № 703), Порядком ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Постановою КМУ № 1141, Порядком прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 3502/5.

Згідно статті 41 Конституції України, кожний має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Частиною 1 статті 182 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, регулюються нормами Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Згідно преамбули Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", цей Закон визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.

Згідно статті 2 Закону № 1952-IV, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону № 1952-IV, систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку (далі - органи державної реєстрації прав).

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 1952-IV, обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме:

1) право власності на нерухоме майно;

2) право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном;

3) інші речові права відповідно до закону;

4) податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 8 Закону № 1952-IV, орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації.

Згідно частини 4 статті 15 Закону № 1952-IV, державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.

За вимогами частини 1 статті 19 Закону № 1952-IV, державна реєстрація прав проводиться на підставі:

1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом, та актів прийому-передачі активів та/або зобов'язань неплатоспроможного банку приймаючому або перехідному банку, крім випадків, визначених законом;

2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону;

3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;

5) рішень судів, що набрали законної сили;

6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Судом встановлено, що рішенням що підставою виникнення права власності у ТОВ "Фаворіт" нежитлової будівлі млину, літера - "В", загальною площею 299,1 кв.м., що знаходиться в м. Вільнянську, Запорізької області, по вул. Елеваторній, будівля № 4. зазначено договір дарування, серія та номер: 759, виданий 28.05.2012 року, видавник приватний нотаріус Ковальова Є.Є.

Проте з цим не можливо погодитись, оскільки предметом вказаного договору дарування було відчуження (дарування) частки у статутному капіталі ТОВ "НВП "Біо-Енергія", а не дарування нежитлової будівлі млину, літера - "В", загальною площею 299,1 кв. м., що знаходиться в м. Вільнянську, Запорізької області, по вул. Елеваторній, будівля № 4., а за правилами п. 12 Порядку № 703 та ч. 2 ст. 9 Закону № 1952-IV, державний реєстратор, виконуючи свої функції: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.

Таким чином, державний реєстратор не мав жодних правових підстав для реєстрації права власності на вказане нерухоме майно за ТОВ "Фаворіт", оскільки таке майно не відчужувалось в установленому законом порядку на користь ТОВ "Фаворіт".

Відповідно до частини 2 статті 26 Закону № 1952-IV, у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Пунктом 41 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 року № 1141, передбачено, що внесення записів про скасування державної реєстрації прав здійснюється державним реєстратором за заявою, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст.

Відповідно до п. 44 Порядку № 1141, порядок прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування рішення державного реєстратора та скасування записів Державного реєстру прав установлює Мін'юст.

Згідно з п. 2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12.12.2011 року №3502/5для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у пункті 2.3 цього розділу.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України та перевіряє чи дотримувався суб'єкт владних повноважень, приймаючі (вчиняючи) рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2, 4 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За приписами ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін, свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Таким чином, суд дійшов висновку, що Рішення Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області №376393 від 14.02.2013 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо нежитлової будівлі млину, літера - "В", реєстраційний номер № 9093823215, загальною площею 299,1 кв.м., що знаходиться у м. Вільнянську Запорізької області, по вул. Елеваторній,4 за ТОВ "Фаворіт" (код ЄДРПОУ 25492010) є протиправним та підлягає скасуванню.

Як зазначено у частині першій статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області №376393 від 14.02.2013 щодо нежитлової будівлі млину, літера - "В", реєстраційний номер № 9093823215, загальною площею 299,1 кв.м., що знаходиться у м. Вільнянську Запорізької області, по вул. Елеваторній,4 за ТОВ "Фаворіт" (код ЄДРПОУ 25492010).

Судовий збір у розмірі 1378,00грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень) присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Біо-Енергія" (код ЄДРПОУ 34023130) за рахунок бюджетних асигнувань Реєстраційної служби Вільнянського районного управління юстиції Запорізької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Суддя О.М. Нечипуренко