Справа № 415/7514/16-а
Провадження № 2-а/415/17/16
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04.04.16 року Лисичанський міський суд Луганської області
у складі: головуючого - судді Бойко С.Л.
при секретарі Нестеренко С.М.
за участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з дійсним позовом у в його обґрунтування пояснила, що в 2010 року вона була прийнята на роботу до філіалу ПП «Український продукт», який розташований у місті Лисичанську Луганської області, за юридичною адресою ПП «Український продукт» зареєстрований у м. Донецьк, вул. Зубкова - 2. Офіційне трудовлаштування дало позивачу статус особи, застрахованої у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, та ПП «Український продукт», як того вимагає законодавство України, вносило страхові внески за позивача.14.07.2014 року позивачу на підставі медичного висновку була надана оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами. ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач народила доньку, ОСОБА_2, про що відділом ДРАЦС реєстраційної служби Лисичанського управління юстиції у Луганській області зроблено актовий запис за № 612 від 26.09.2014 року. В зв'язку з цим, на підставі поданої позивачем заяви та необхідних документів, заява-розрахунок з страхувальника ПП «Український продукт» на фінансування нарахованої позивачу допомоги за листком непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами була надана 03.10.2014 року до Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м. Донецьку Донецького обласного відділення. Проте з 07.11.2014 року та до теперішнього часу допомогу о вагітності та пологах позивач так і не тримала. Позивач неодноразово зверталася до виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з проханням виплатити належні їй виплати, однак звернення результатів не дали. 30.11. 2014 року позивач звернулася до Урядової гарячої лінії. Результатом звернення до Урядової гарячої лінії стали листи виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в яких виконавча дирекція Фонду ССТВП відмовила позивачу у виплаті допомоги по вагітності та пологах з посиленням на Постанову Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11. Позивач вважає, що така відмова у виплаті їй допомоги по вагітності та пологах є незаконною.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі, надала пояснення, аналогічні викладеним в позовні заяві та просить : визнати неправомірними дії Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відносно не виплати їй допомоги при вагітності та пологах. Зобов'язати Центральну міжрайонну виконавчу дирекцію в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вчинити передбачені законодавством України дії та виплати допомоги по вагітності та пологах з дотриманням вимог країни гарантуючих право на соціальні виплати.
Представник виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в судове засідання не з'явився, просить справу розглянути за його відсутністю, позовні вимоги позивача не визнав та надав заперечення, в якому посилюється на наступне.
По скільки у позовній заяві вказаний день надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, то страховий випадок настав у 2014 році та до нього застосовуються норми Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням" № 2240-Ш від 18.01.2001 зі змінами та доповненнями. Згідно зі ст. 1 Закону України № 2240-Ш - загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати, доходу внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною інвалідом. хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом. Згідно з пунктом 2 статті 2 вищезазначеного Закону України № 2240 застрахована особа - найманий працівник, а у випадках, передбачених ним Законом, також інші особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України), на користь яких здійснюється загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. Страхувальник відповідно до статті 2 Закону № 2240 - це роботодавець для осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах неризидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади органах місцевого самоврядування та в інших органах. Згідно зі ст. 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням" фінансування страхувальників - роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами відділень Фонду с оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок. що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Згідно з п. З ч. 2 ст. 27 Закону України № 2240-Ш страхувальник зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у рай настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону. Вищезазначеним законом передбачено фінансування безпосередньо фізичних осіб тільки у таких випадках, а саме: якщо ця фізична особа підприємець - добровільно застрахована особа:- якщо порушено провадження у справі про банкрутство страхувальника-роботодавця; якщо підприємство ліквідовано без правонаступника.
Роботодавцем позивача є ПП «Український продукт» який перебуває на обліку у робочому органі Фонду, а саме: Центральній міжрайонній виконавчій дирекції в м. Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, тобто правовідносини між ОСОБА_1 та виконавчою дирекцією Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності взагалі відсутні.
Тобто, Фонд фактично не має законних підстав фінансувати найманого працівника підприємства - застраховану особу, а тому і не може дана позовна заява бути задоволена.
Враховуючи вищевикладене просить у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити у повному обсязі.
Представник Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в судове засідання не з'явився, просить справу розглянути за його відсутністю, позовні вимоги позивача не визнав та надав заперечення, в якому посилюється на наступне.
Центральна міжрайонна виконавча дирекція в м. Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не є стороною у справі тому, що ОСОБА_1 є найманим працівником страхувальника ПП "Український продукт". Згідно із ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності призначається та надається застрахованим особам за основним місцем роботи; рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві. Згідно із ст. 34 Закону фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Порядок визначення умов фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхувальників для надання ними матеріального забезпечення, передбаченого ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», встановлено Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 26 від 22.12.2010 року (далі - Порядок). Згідно п. 2 Порядку фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Пунктом 5 Порядку передбачено, що для отримання коштів Фонду для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, нарахованого страхувальником, страхувальник звертається до робочого органу Фонду за місцем обліку в органі Фонду або за місцем обліку, зазначеним в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування (для зареєстрованих після 01.01.2011), із заявою-розрахунком за підписом керівника та головного бухгалтера, засвідченою печаткою підприємства. Тобто обов'язок надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності лежить на страхувальнику ПП "Український продукт". У ст. 4 Закону зазначено, що до коштів Фонду застосовується казначейська форма обслуговування в порядку, передбаченому для обслуговування Державного бюджету України. Тобто робота Фонду безпосередньо пов'язана з роботою казначейських установ.
Особисто застраховані особи можуть отримати належне їм матеріальне забезпечення лише в випадку зазначеному нижче, а саме: на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 531 «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.12.2014 № 37 затверджений Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.01.2015 за № 68/26513).
Правовідносин між ОСОБА_1 та Центральною міжрайонною виконавчою дирекцією в місті Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не може бути згідно діючого законодавства.
Матеріальне забезпечення за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності Центральна міжрайонна виконавча дирекція в місті Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не надає фізичним особам.
Враховуючи вищевикладене, просить у позові відмовити.
Вислухавши позивача ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
За ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Згідно ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Предметом спору в цій справі є правомірність відмови у виплаті допомоги по вагітності та пологах, переданого на вирішення суду іна час пред'явлення позову дана справа підсудна Лисичанському міському суду у відповідності до ст.19 КАС України.
Як вбачається з запису 01 від 09.11.2010 року копії трудової книжки на ім'я ОСОБА_1, остання була прийнята на роботу до Лисичанського філіалу ПП «Український продукт», який розташований у місті Лисичанську Луганської області в якості оператора комп'ютерного набору. (а.с.11).
ПП «Український продукт» зареєстрований за юридичною адресою: м. Донецьк, вул. Зубкова - 2.
Відповідно до ст.1 Закону України ""Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків роботодавцем, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Офіційне трудовлаштування дало позивачу статус особи, застрахованої у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, та ПП «Український продукт», як того вимагає законодавство України, вносило страхові внески за позивача.
Факт сплати внесків на соціальне страхування підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу - ОСОБА_1 наданими ПФУ в м. Лисичанськ.(а.с.36).
Згідно з положеннями ст.6 Закону України «Про Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суб'єктами загальнообов'язкового державного соціального страхування є застраховані громадяни, страхувальники і страховики. Застрахованою є фізична особа, на користь якої здійснюється загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Страховиками є цільові страхові фонди з страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності,медичного страхування. Страхові фонди беруть на себе зобов'язання щодо надання застрахованим особам матеріального забезпечення при настанні страхових випадків. Об'єктом загальнообов'язкового державного соціального страхування є Страховий випадок, із настанням якого у застрахованої особи виникає право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг...».
Згідно з положеннями ст. 26 Закону України «Про Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до страхових випадків, з настанням яких надаються матеріальне забезпечення належать вагітність і пологи.
14.07.2014 року позивачу на підставі медичного висновку - лікарняного серії АГМ № 198334 була надана оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами. (а.с.27).
ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач народила доньку, ОСОБА_2, про що відділом ДРАЦС реєстраційної служби Лисичанського управління юстиції у Луганській області зроблено актовий запис за № 612 від 26.09.2014 року.(а.с.12)
На підставі поданої позивачем заяви та необхідних документів, заява-розрахунок з страхувальника ПП «Український продукт» на фінансування нарахованої позивачу допомоги за листком непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами була надана 03.10.2014 року до Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м. Донецьку Донецького обласного відділення.
07.11.2014 року та до теперішнього часу допомогу по вагітності та пологах позивач так і не тримала.
Приписами частини першої статті 38 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" встановлено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.
За змістом частини першої статті 50, частини першої статті 51 Закону № 2240 застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, матеріальне забезпечення призначається та надається за основним місцем роботи на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності.
Надання та оплата застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідного виду матеріального забезпечення є обов'язком страхувальника (пункт 3 частини другої статті 27 Закону № 2240).
Приписами ст.21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" передбачено, що фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами відділень Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Районні, міжрайонні, міські виконавчі дирекції відділень Фонду здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви.
Зі змісту зазначених правових норм вбачається, що надання та виплата допомоги по вагітності та пологах здійснюється страхувальником, в той час як фондом соціального страхування здійснюється фінансування таких страхувальників.
Як вбачається з листа №01-20-04-М 594 від 14.07.2015року Виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду ССТВП заява - розрахунок страхувальника ПП «Український продукт» на фінансування нарахованої позивачу допомоги за листком непрацездатності за період з 14.07.2014 по 16.11.2014 надана до Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м. Донецьку Донецького обласного відділення Фонду 03.10.2014року Виконавчою дирекцією Донецького обласного відділення Фонду для здійснення фінансування матеріального забезпечення надані платіжні доручення до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області. Станом на 07.11.2014 платежі казначейством не були проведені.
Спір з приводу невиплати матеріального забезпечення має вирішуватись між найманим працівником (застрахованою особою) і роботодавцем (страхувальником), а з приводу нездійснення відповідного фінансування виплат - між роботодавцем і Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (страховиком).
Відмовляючи позивачу у здійснення фінансування належних їй виплат у своєму листі дирекція Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності посилюється на постанову Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014року, якою було затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей. Відповідно до пункту 2 цього порядку у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження видатки з бюджетів фондів загальнообов'язкового соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення. ПП «Український продукт» зареєстровано в місті Донецьку, яке включено до вищевказаного переліку. Таким чином, Центральна міжрайонна виконавча дирекція в м. Донецьку Донецького обласного відділення Фонду може здійснити фінансування підприємства тільки після повернення даної території під контроль органів державної влади. (а.с.13).
Як вбачається з матеріалів справи заява-розрахунок страхувальника ПП «Український продукт» на фінансування нарахованої позивачу допомоги за листком непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами була надана 03.10.2014 року до Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м. Донецьку Донецького обласного відділення.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» не передбачено відмовляти у сплаті коштів за лікарняними застрахованої особи яка добросовісно сплачувала встановлені законом кошти. Позивач не несе відповідальність за дії Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області яке своєчасно не фінансувало матеріальне забезпечення платіжного доручення.
Крім того, суд зазначає, що на позивача, як на застраховану особу ( в розумінні Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням») не можуть впливати ті обставини, що ПП «Український продукт» зареєстровано в місті Донецьку, яке включено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення і дані обставини є підставою для відмови позивачу у фінансуванні допомоги по вагітності і пологам.
Враховуючи вищевикладене та Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» суд вважає, що саме Центральна міжрайонна виконавча дирекція в м. Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на теперішній час повинна виплати позивачу допомогу по вагітності та пологах.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Виходячи з наведених норм законодавства, суд вважає, що приписи частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України щодо обмеження річним строком звернення до суду, до правовідносин, пов'язаних з забезпеченням державою надання допомоги по вагітності і пологам не застосовуються.
Відповідно ст. 94 КАС України суд вважає за необхідне стягнути з Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на користь ОСОБА_1 судовий сбір в розмірі 487,20 грн.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 1, 6, 8, 9, 11, 71, 94, 160-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними дії Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відносно невиплати ОСОБА_1 допомоги при вагітності та пологах.
Зобов'язати Центральну міжрайонну виконавчу дирекцію в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нарахувати та виплатити ОСОБА_1 допомогу по вагітності та пологам.
Стягнути з Центральної міжрайонної виконавчої дирекції в м.Донецьк Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на користь ОСОБА_1 судовий сбір в розмірі 487,20грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга не буде подана. Якщо апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Головуючий суддя: С.Л. Бойко