Постанова № 57173090, 15.04.2016, Обухівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
15.04.2016
Номер справи
372/888/16-а
Номер документу
57173090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

31.03.2016 Мосто

Справа № 372/888/16-а

П О С Т А Н О В А

Іменем України

15 квітня 2016 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Проць Т.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом. Свої вимоги обґрунтував тим, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та отримав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 2 категорії, а отже має право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку. При зверненні до управління пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області отримав відмову через відсутність первинних документів, що стверджують фактичне перебування на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та період такого перебування. Вважає, що управління пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області протиправно порушило право на призначення та отримання пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідач в письмових запереченнях проти позову заперечував, посилаючись на відсутність підстав у призначенні пенсії позивачу із зменшенням пенсійного віку.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом встановлено наступне.

Відповідно до посвідчення ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії (серія НОМЕР_1).

Згідно листа про відмову в призначенні пенсії від 30.03.2016 року №1938/04 ОСОБА_1 выдповыдачем відмовлено в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Частиною 1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на 10 років: які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.

Відповідно п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: ґ) документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988р. №122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Як вбачається з шляхового листа серії 2АБВ №19034 від 03.05.1986 року та довідки виданої колгоспом «Вітчизна» від 28.03.1991 року №221 ОСОБА_1 про те, що він дійсно працював в тридцятикілометровій зоні Чорнобильської АЕС на перевезенні худоби с. Копачі 3 травня 1986 року (один день).

Документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема, призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Згідно зі ст.15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" довідки про період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є лише підставою для визнання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Посилання відповідача у своєму рішенні про відмову на відсутність у позивача первинних документів безпідставне і не ґрунтується на нормах Закону.

Враховуючи зазначене, а також те, що позивач звернувшись до управління пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області з заявою про призначення йому пенсії відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", подав всі необхідні документи, що передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій, враховуючи що надані документи підтверджують особливий статус позивача, а саме те, що ОСОБА_1 являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а тому він має право на призначення пенсії відповідно до ч.1 ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність відмови позивачу у підтвердженні трудового стажу та призначенні пільгової пенсії.

Керуючись ст.69-72, 183-2 КАС України, Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області щодо відмови призначити ОСОБА_1 пенсію, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно ч.1ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на 10 років.

Зобов'язати управління пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на 10 років, відповідно ч.1 ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 30.03.2016 року.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Обухівський районний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя: