Постанова № 57163202, 08.04.2016, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2016
Номер справи
822/366/16
Номер документу
57163202
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/366/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2016 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К. при секретаріВарченко В.В. за участі: позивача представника відповідача представника третьої особи представника третьої особиОСОБА_3 Триняк Н.О. Кота А.М. Вірстюка Д.Д.розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 м. Хмельницький до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області , треті особи на стороні позивача - управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області , територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, треті особи на стороні позивача, в якому просить визнати протиправними дії Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області щодо повернення без виконання виконавчого листа по справі № 2221/367/2012 та зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області прийняти та виконати виконавчий лист у частині стягнення з територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на його користь нарахованої останнім компенсації у розмірі 23679,40 грн.

Свій позов позивач мотивує тим, що Ярмолинецький районний суд своєю постановою від 12.03.2012 року зобов'язав територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області провести нарахування і виплату позивачу компенсації за порушення строків виплати йому щомісячного грошового утримання судді за період з січня 2005 року по листопад 2011 року включно.

Постанова суду набрала законної сили в зв'язку з чим позивач отримав виконавчий лист та передав його для примусового виконання до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

В ході виконання рішення суду за виконавчим листом, боржник-управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області провів нарахування компенсації в розмірі 23679,40 грн.

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області своїм листом № 4950/1 від 28 грудня 2015 року направило оригінал виконавчого листа та оригінал проведеного розрахунку на адресу Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області для подальшого виконання.

Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області своїм листом № 12-32/18-205 від 11.01.2016 року повернуло виконавчий лист та розрахунок заборгованості без виконання.

Такі дії відповідача позивач вважає протиправними з наступних підстав.

Частиною 2 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевого бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Погашення заборгованості за рішеннями суду гарантується державою, виконується за правилами, встановленими «Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

Виходячи з цих положень чинного законодавства позивач вважає протиправними дії відповідача щодо повернення виконавчого листа та розрахунку заборгованості без виконання.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснивши суду, що Ярмолинецький районний суд своєю постановою від 12.03.2012 року зобов'язав територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області провести нарахування і виплату позивачу компенсації за порушення строків виплати йому щомісячного грошового утримання судді за період з січня 2005 року по листопад 2011 року включно.

Постанова суду набрала законної сили в зв'язку з чим позивач отримав виконавчий лист та передав його для примусового виконання до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

В ході виконання рішення суду за виконавчим листом, боржник-управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області провів нарахування компенсації в розмірі 23679,40 грн.

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області своїм листом № 4950/1 від 28 грудня 2015 року направило оригінал виконавчого листа та оригінал проведеного розрахунку на адресу Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області для подальшого виконання.

Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області своїм листом № 12-32/18-205 від 11.01.2016 року повернуло виконавчий лист та розрахунок заборгованості без виконання.

Такі дії відповідача позивач вважає протиправними з наступних підстав.

Частиною 2 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевого бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Погашення заборгованості за рішеннями суду гарантується державою, виконується за правилами, встановленими «Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

Виходячи з цих положень чинного законодавства позивач вважає протиправними дії відповідача щодо повернення виконавчого листа та розрахунку заборгованості без виконання.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала повністю, пояснивши суду, що відповідно до статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити дії щодо майна, боржником за яким є державний орган. Виконання рішень суду про зобов'язання вчинити дії щодо майна статтею 7 вказаного Закону покладено на органи державної виконавчої служби.

Судове рішення по якому надійшов виконавчий лист має зобов'язальний характер, тому не може бути виконано органом казначейства.

«Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою» визначає механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», інвентаризації та погашення заборгованості за ними. Вказаний пункт 3 Закону встановлює, що виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною 1 статті 2 цього Закону суб'єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, тобто до 01.01.2013 року подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом.

Також державним виконавцем при передачі виконавчого листа для виконання порушено механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, які видані або ухвалені до 01.01.2013 року та сам порядок передачі виконавчого листа для подальшого виконання рішення суду.

За таких обставин у задоволені позову необхідно відмовити.

Представник третьої особи-управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області позовні вимоги визнав і вважає, що відповідач неправомірно відмовив у прийнятті виконавчого листа до виконання.

Представник третьої особи-територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області позовні вимоги не визнав, пояснивши суду, що відповідач правомірно відмовив у виконанні виконавчого листа, який надійшов від управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, представників третіх осіб, дослідивши матеріали справи вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначені Законом України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року № 606-XIV.

Гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання встановлені Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» № 4901-VI від 05.06.2012 року.

Згідно частини 1, пункту 2 частини 1 статті 17 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи як виконавчі листи, що видаються судами.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 19 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Ярмолинецький районний суд 12 березня 2012 року по справі № 2221/367/2012 прийняв рішення яким зобов'язав територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області провести нарахування і виплату позивачу компенсації за порушення строків виплати належного йому щомісячного грошового довічного утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року включно відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19 жовтня 2000 року та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати».

На підставі вказаного рішення суду позивач 31.12.2014 року отримав виконавчий лист № 2221/367/2012 яким зобов'язано територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області провести нарахування і виплату позивачу компенсації за порушення строків виплати належного йому щомісячного грошового довічного утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року включно відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19 жовтня 2000 року та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати».

В зв'язку з тим, що виконавчий лист по справі № 2221/367/2012 від 31.12.2014 року є виконавчим документом в трактуванні змісту частини 1, пункту 2 частини 1 статті 17 Закону України «Про виконавче провадження», за заявою стягувача-Латюка П.Я., державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області 21.01.2015 року виніс постанову про відкриття виконавчого провадження, про примусове виконання рішення Ярмолинецького районного суду від 12 березня 2012 року по справі № 2221/367/2012.

Для виконання рішення суду в його частині, боржник-територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області здійснило розрахунок компенсації за порушення строків виплати ОСОБА_3, щомісячного довічного грошового утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року в сумі 23679,40 грн., та надало його відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області.

Оскільки рішення суду боржником було частково виконано, тобто здійснено розрахунок компенсації за порушення строків виплати ОСОБА_3, щомісячного довічного грошового утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року в грошовому виразі, але не проведено виплату нарахованої суми, державний виконавець направив виконавчий лист та такий розрахунок до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області для стягнення нарахованої суми на користь позивача, що підтверджується супровідним листом № 4950/1 від 28.12.2015 року.

Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області супровідним листом № 12-32/18-205 від 11.02.2016 року повернуло виконавчий лист та розрахунок без виконання, оскільки виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» з врахуванням особливостей встановлених Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Таким чином виконання судового рішення про зобов'язання провести нарахування і виплату коштів не покладено на Головне управління Державної казначейської служби України, органами казначейства виконуються тільки рішення суду про стягнення коштів.

Суд вважає правомірними дії Головного управління Державної казначейської служби України про повернення до відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області виконавчого листа № 2221/367/2012 від 19.11.2014 року та розрахунку компенсації за порушення строків виплати ОСОБА_3, щомісячного довічного грошового утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року в сумі 23679,40 грн., включно без виконання, враховуючи наступне.

Згідно статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Рішення зазначених органів можуть виконуватися відповідно до закону також іншими органами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами.

Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Органи, установи, організації та особи, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, не є органами примусового виконання, крім органів та посадових осіб, які виконують рішення про притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності.

Гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження» та особливості їх виконання встановлені Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» № 4901-VI від 05.06.2012 року (частина 1 статті 1 цього Закону).

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є державний орган.

Згідно статті 3 цього ж Закону виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження» із заявою про виконання рішення суду.

Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо стягувач подав не всі необхідні для перерахування коштів документи та відомості, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти днів з дня надходження заяви повідомляє в установленому порядку про це стягувача.

У разі неподання стягувачем документів та відомостей у місячний строк з дня отримання ним повідомлення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, повертає заяву стягувачу.

Стягувач має право повторно звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для виконання рішення суду у визначені частиною другою цієї статті строки, перебіг яких починається з дня отримання стягувачем повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Перерахування коштів стягувачу здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей.

За змістом статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» вбачається, що виконання рішень суду за нормами такого Закону здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень-за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду і можливе тільки у разі стягнення коштів з боржника-державного органу, або вчинення певних дій щодо майна, боржником за яким є державний орган, тобто у рішенні суду повинна бути зазначена конкретна сума коштів яка підлягає стягненню, або конкретне майно відносно якого повинні бути вчиненні певні зазначенні дії.

Спільний аналіз змісту статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» та статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» дає суду підставу зробити висновок, що відповідач-Головне управління Державної казначейської служби України не є органом примусового виконання, тобто у нього відсутні повноваження виконувати рішення суду в примусовому порядку, а саме: відсутні повноваження щодо того щоб зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України провести нарахування та виплату позивачу компенсації за порушення строків виплати належного йому щомісячного грошового довічного утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року включно відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19 жовтня 2000 року та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати».

Територіальне управління Державної казначейської служби України вправі тільки в межах відповідних бюджетних призначень стягнути визначені у судовому рішенні кошти шляхом їх списання з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень-за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду і можливе тільки у разі стягнення коштів з боржника-державного органу.

У разі якщо рішенням суду не постановлено до стягнення визначеної суми коштів на користь стягувача, Територіальне управління Державної казначейської служба України не має можливості в межах своїх повноважень виконати таке рішення.

Рішення Ярмолинецького районного суду від 12 березня 2012 року по справі № 2221/367/2012 має зобов'язальний майновий характер, тому виконувалося за правилами Закону України «Про виконавче провадження» у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Оскільки в процесі примусового виконання рішення суду на підставі виконавчого листа боржник-Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області виконало рішення суду в частині, тобто здійснило розрахунок компенсації за порушення строків виплати ОСОБА_3, щомісячного довічного грошового утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року в сумі 23679,40 грн., в. о. начальника відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області своїм листом № 4950/1 від 28.12.2015 року направив виконавчий лист № 2221/367/2012 від 31.12.2014 року та розрахунок компенсації за порушення строків виплати ОСОБА_3, щомісячного довічного грошового утримання за період з січня 2005 року по листопад 2011 року в сумі 23679,40 грн., до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області для подальшого виконання відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

З метою реалізації пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», Кабінет Міністрів України своєю постановою № 440 від 03.09.2014 року затвердив «Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

Пунктами 13-18 «Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» встановлено, що передача рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.

До органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, передаються рішення, які надійшли до 1 числа місяця, що настав за звітним періодом.

Відповідальна особа додає до рішень, які передаються до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, реквізити для перерахування коштів заявнику. У разі часткового виконання рішення до нього додаються підтверджувальні документи.

До рішень зобов'язального характеру додаються оригінали документів про здійснення нарахування виплат за цим рішенням, підписані уповноваженою особою і завірені гербовою печаткою.

Передача рішень здійснюється відповідальною особою на підставі акта приймання-передавання (додаток).

Акти приймання-передавання складаються окремо щодо кожної черги погашення заборгованості.

До акта приймання-передавання додається витяг з Реєстру щодо рішень, які передаються.

Акт приймання-передавання підписується відповідальною особою органу державної виконавчої служби та особою, визначеною керівником органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та затверджується керівниками зазначених органів.

Відповідальна особа не пізніше наступного робочого дня з дня затвердження акта приймання-передавання надсилає заявнику та боржнику за їх місцезнаходженням або на електронну пошту повідомлення про передачу рішення до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, із зазначенням реквізитів акта приймання-передавання.

У разі коли органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, виявлено невідповідність переданих органом державної виконавчої служби рішень або документів вимогам цього Порядку після підписання акта приймання-передавання, такі рішення можуть бути повернуті до органу державної виконавчої служби для усунення недоліків.

Із пояснень представника відповідача, представника третьої особи-управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області та матеріалів справи судом встановлено, що відповідальна особа-в. о. начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області направив виконавчий лист та розрахунок коштів для подальшого виконання до Головного управління Державної казначейської служби України в Хмельницькій області з порушенням вимог порядку передачі рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, визначених пунктами 13-18 «Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників», а саме: виконавчий лист та розрахунок коштів направлений супровідним листом за відсутності акту приймання-передавання, витягу з Реєстру щодо рішення яке передається до виконання, повідомлення про передачу рішення до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, із зазначенням реквізитів акта приймання-передавання на адресу стягувача та боржника.

Оскільки відповідачем встановлено порушення «Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» при передачі на його адресу виконавчого листа та розрахунку коштів для подальшого виконання, ним цілком правомірно прийнято рішення про повернення виконавчого листа на ім'я відповідальної особи без виконання.

Враховуючи наведені обставини суд приходить до висновку, що за результатами розгляду справи судом не встановлено правових підстав для того щоб визнати протиправними дії Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області щодо повернення без виконання виконавчого листа по справі № 2221/367/2012.

В зв'язку із правомірністю дій відповідача, відсутні також правові підстави для того щоб зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області прийняти та виконати виконавчий лист у частині стягнення з територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області на його користь нарахованої останнім компенсації у розмірі 23679,40 грн.

Прийняття відповідачем виконавчого листа по справі № 2221/367/2012 для подальшого його виконання можливе тільки у випадку дотримання відповідальною особою вимог порядку передачі рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, визначених пунктами 13-18 «Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників», а також безпосередньо за заявою самого стягувача також за умови дотримання порядку передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та «Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

Аналізуючи все в сукупності суд приходить до висновку, що позов необґрунтований та недоведений у судовому засіданні дослідженими доказами, тому у його задоволені необхідно відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 17, 19 Закону України «Про виконавче провадження», ст. ст. 1, 2, 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», «Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою», ст.ст. 9, 11, 86, 159 - 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

В повному обсязі постанова суду буде виготовлена 12.04.2016 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 12 квітня 2016 року

Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський