ПОСТАНОВА
Іменем України
Справа № 2-а-1922/10/1970
29 червня 2010 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л., при секретарі судових засідань - ОСОБА_1,
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_2
відповідач - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі адміністративну справу
за позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відкритого акціонерного товариства «Чортківське автопідприємство 1909» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 3564,56 грн.,
суд, -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Чортківське автопідприємство 1909» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 3564,56 грн..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просить стягнути з відповідача вищевказану суму заборгованості та вказала, що в порушення вимог ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів" відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів в кількості 1-го чоловіка.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином. Отже, судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів. Однак, відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач, який належним чином повідомлений, умисно ухилився від представництва в судовому засіданні.
Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про розгляд справи без участі відповідача за наявними матеріалами, так як вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час і місце слухання.
На підставі вищенаведеного, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що для підприємств, установ, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників особового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості 1 робочого місця.
Згідно до вимог ст.20 вищезазначеного Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій, за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, що використовує найману працю.
Судом встановлено, що згідно з даними наданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів (Форма №10-111) за 2009 р., середньооблікова чисельність його штатних працівників облікового складу за рік складає 10 осіб, тобто, відповідно до вимог ч.1 ст.19 Закону, норматив для працевлаштування інвалідів становить: 1 особу. Даний норматив працевлаштування відповідачем не дотримано. Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві згідно вищевказаного звіту складає 5,9 тис. грн.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів, відповідач до 15.04.2010 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі: 3515 грн.
Відповідно до ч.2 ст. 20 вищезазначеного Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007р., пеня обчислюється виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк. У звязку з тим, що відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарських санкцій на 47 днів, він повинен сплатити пеню в розмірі 49,56 грн.
Оскільки, відповідачем вищевказані суми не сплачено, заборгованість перед Тернопільським обласним відділення Фонду соціального захисту інвалідів становить 3564,56 грн.
Статтею 5 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено, що держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатних громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Стаття 20 даного Закону передбачає, що підприємства незалежно від форм власності щомісяця подають службам зайнятості дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі, призначених для працевлаштування інвалідів.
Як видно з листа-відповіді Чортківського районного центру зайнятості № 06/906 від 27.04.10 р. ВАТ «Чортківське автопідприємство 1909» на протязі 2009 року не подавало звітності про створені робочі місця для працевлаштування інвалідів та не зверталося до центру зайнятості з проханням про направлення на підприємство інвалідів.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 128, 158, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України", суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Чортківське автопідприємство 1909» (Тернопільська область, м. Чортків, вул. В.Великого,31; код СДРПОУ 14051567) на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8; код ЕДРПОУ 14032334, р/р 31216230700513, ГУДК України в Тернопільській області, 50070000, МФО 838012, код одержувача 23589225) адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 3564,56 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження і апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.