ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м.Львів, вул.Чоловського,2 У Х В А Л А
07 листопада 2011 р.№ 40273
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Кузьмича С.М.
за участю секретаря судового засідання Залуцькій І.І.
представника БУ № 3 Львівської КЕЧ району ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції до Будинкоуправління №3 Львівської КЕЧ району, за участю третьої особи, Будинкоуправління №4 Львівської КЕЧ району про заміну сторони виконавчого провадження, -
в с т а н о в и в :
державний виконавець Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні № 2816095 з Будинкоуправління №3 Львівської квартирно-експлуатаційної частини району (код ЄДРПОУ - 24963826) на Будинкоуправління № 4 Львівської квартирно-експлуатаційної частини району (код ЄДРПОУ - 24964599).
Заява обґрунтована тим, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторін, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Стверджує, що БУ № 3 Львівської КЕЧ району, яке є стороною у виконавчому провадженні припинено згідно з наказом МОУ від 07.02.2011 року №69, а її правонаступником є БУ №4 Львівської КЕЧ району. Заявник зазначає, що вказані вище обставини ускладнюють виконання рішення суду та перешкоджають реалізації його прав, що зумовило звернення до суду із відповідною заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
В ході судового розгляду, до участі в справі за ініціативою суду залучено третю особу - Будинкоуправління №4 Львівської КЕЧ району.
В судове засідання державний виконавець не прибув без поважних причин та без повідомлення ним причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи. Заяви про розгляд справи за його відсутності не надходило.
Представник БУ №3, БУ №4 Львівської КЕЧ району в судовому засіданні щодо заяви про заміну сторони виконавчого провадження поклався на розсуд суду, однак пояснив, що Будинкоуправління №3 Львівської КЕЧ району не припинено.
Оглянувши матеріали справи, дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов висновку, що вказана заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи відповідно до ст. 106 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування УПФУ у Франківському районі м. Львова винесено вимогу про сплату боргу від 11.01.2011 року № Ю-170, щодо стягнення з БУ № 3 Львівської КЕЧ району на користь УПФУ у Франківському районі м. Львова суму боргу в розмірі 4501,75 грн.
На підставі вказаної вимоги, згідно зі ст.ст. 17, 19, 20, 25 Закону України Про виконавче провадженнядержавним виконавцем відкрито виконавче провадження з виконання вказаної вище вимоги, про що винесено відповідну постанову від 23.08.2011 року ВП № 28316095.
Відповідно до вказаної постанови про відкриття виконавчого провадження БУ № 3 Львівської КЕЧ району є боржником стороною у виконавчому провадженні з виконання вимоги УПФУ у Франківському районі м. Львова від 11.01.2011 року № ю-170 року стягнення боргу.
Згідно з п.1 Наказу Міністра оборони України №69 від 07.02.2011р. Про реорганізацію будинкоуправлінь №№1, 2, 3 квартирно експлуатаційного відділу м. ЛьвоваБУ №3 Львівського КЕЧ району припинено шляхом його реорганізації (приєднання) до БУ №4 Львівського КЕЧ району та визначено останнє правонаступником усіх майнових прав та обовязків реорганізованих будинкоуправлінь. Відповідно до п.4 вказаного Наказу призначено комісію для проведення дій, повязаних із реорганізацією.
Суд вказує, що на правовідносини з приводу припинення БУ №3 Львівського КЕЧ району поширюється загальний порядок припинення юридичної особи, визначений Цивільним та Господарським кодексами України.
Відповідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України та ч.1 ст. 59 Господарського кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Як передбачено ч.ч. 2,3 ст. 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. При цьому, передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 3 ст. 59 Господарського кодексу України у разі приєднання одного або кількох субєктів господарювання до іншого субєкта господарювання до цього останнього переходять усі майнові права та обовязки приєднаних субєктів господарювання.
В ч.2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа вважається такою, що припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Із системного аналізу наведених вище норм законодавства випливає, що права та обовязки переходять до правонаступника після державної реєстрації факту припинення юридичної особи.
З положень ст. 17 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємціввбачається, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. В Єдиному державному реєстрі містяться відомості, зокрема, щодо даних про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Як вбачається з спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 07.11.2011 року БУ № 3 Львівської КЕЧ району, код ЄДРПОУ 24963826, що знаходиться за адресою: 79044 м. Львів, вул. Околична, буд. 16 перебуває в стані припинення підприємницької діяльності. Відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи чи її реорганізації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Однією з підстав для вибуття сторони виконавчого провадження є припинення (ліквідація чи реорганізація) юридичної особи.
З наведеного вище випливає, що реорганізація БУ №3 Львівського КЕЧ району шляхом приєднання до БУ №4 Львівського КЕЧ району не відбулась, а вказана юридична особа продовжує самостійно відповідати за своїми зобовязаннями, а тому підстави для її заміни як сторони у виконавчому провадженні відсутні.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження подана передчасно та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
у задоволенні заяви державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кузьмич С.М.