ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
12 квітня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/6715/15
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24.02.2016 року по справіза позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування наказу,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24.02.2016 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування наказу залишено без руху, оскільки апелянтом не сплачено судовий збір та надано строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 08.04.2016 року.
11.04.2016 року до канцелярії суду надійшла квитанція №N1A6B55859 від 07.04.2016 року про сплату представником апелянта ОСОБА_2 судового збору по справі у сумі 535,92 грн.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній з 01.09.2015 року, судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Платник судового збору для сплати цього збору може використовувати будь-який засіб платежу, у тому числі ресурс, розміщений на офіційному веб-порталі "Судова влада України".
Відповідно до пункту 24.7 статті 24 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" банки, агенти банків та учасники платіжних систем, які приймають готівку (у тому числі за допомогою платіжних пристроїв) для подальшого її переказу, зобов'язані, серед іншого, видати після здійснення операції (у тому числі за допомогою платіжного пристрою) касовий документ (квитанцію/чек тощо), який відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України з питань ведення касових операцій банками України містить усі обов'язкові реквізити касового документа.
Згідно з частиною 2 статті 9 Закону № 3674-VІ суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України перевіряється судом відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Як вбачається з квитанції про сплату судового збору №N1A6B55859 від 07.04.2016 р. представником апелянта ОСОБА_2 було сплачено судовий збір у розмірі 535,92 грн.
У відповідності до ч.2 ст.9 Закону України "Про судовий збір", судом було перевірно зарахування зазначеного судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, однак підтвердження перерахування цих коштів відсутнє, тому суд вважає за необхідне надати апелянту додатковий строк для підтвердження надходження коштів до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст. 108, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В :
Встановити ОСОБА_1 строк для надання до суду підтвердження надходження коштів до спеціального фонду Державного бюджету України до 22.04.2016 року.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя: Зуєва Л.Є.