ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Шуляк Л.А.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
ПОСТАНОВА
іменем України
"12" квітня 2016 р. Справа № 293/1020/15-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Мацького Є.М.
Шидловського В.Б.,
при секретарі Гунько Л.В.,
за участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі апеляційні скарги Міністерства оборони України, Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "23" лютого 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України третя особа - Черняхівський районний військовий комісаріат визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2015 року ОСОБА_3 звернувся до суду, в якому з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просив суд:
- визнати неправомірними дії Міністерства оборони України та Житомирського обласного військового комісаріату щодо відмови в нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням другої групи інваліда війни внаслідок поранення при виконанні обов'язків військової служби в Демократичній республіці Афганістан;
- зобов'язати Житомирський обласний військовий комісаріат надати до Міністерства оборони України висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги як військовослужбовцю, який отримав інвалідність другої групи внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 54-місячного грошового забезпечення в порядку, встановленому Постановою КМУ від 21.02.07 № 284;
- зобов'язати Міністерство оборони України прийняти рішення про призначення одноразової грошової допомоги як військовослужбовцю, який отримав інвалідність другої групи внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 54-місячного грошового забезпечення, встановленому Постановою Кабінетів Міністрів України від 21 лютого 2007 року №284 та надіслати зазначене рішення до Житомирського обласного військового комісаріату для надання наказу про виплату даної допомоги;
- зобов'язати Департамент фінансів Міністерства оборони України та Житомирський обласний військовий комісаріат подати звіт про виконання судового рішення;
- винести окрему ухвалу на завідомо неправомірні дії представників Обласного військового комісаріату та злочинне ухилення від виконання своїх посадових інструкцій та навмисне введення суд в оману.
Обґрунтовуючи позов ОСОБА_3 зазначив, що відповідно до ч.1 ст.40 та ст.41 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" (в редакції чинній на момент встановлення інвалідності - 15.11.2006 року) було передбачено виплату одноразової грошової допомоги внаслідок встановлення інвалідності при виконанні обов'язків військової служби. Відповідно до п.п.3 п.1 Порядку №284 позивач, як інвалід ІІ групи, має право на одноразову грошову допомогу у розмірі 54-місячного грошового забезпечення, проте відповідачі протиправно відмовили у виплаті такої допомоги. На думку позивача, відповідачі не звернули увагу, що в даному випадку підлягає застосуванню Порядок №284 та помилково застосовували Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою КМУ від 28.05.2008 №499 (далі - Порядок №499).
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.02.2016р. позов задоволено частково.
Визнано неправомірними дії Житомирського обласного військового комісаріату щодо надання висновку про відсутність підстав для виплати ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги.
Визнано протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо нерозгляду заяви ОСОБА_3 про призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі інвалідності.
Зобов'язано Міністерство оборони України прийняти рішення про призначення ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги як військовослужбовцю, який отримав інвалідність другої групи внаслідок виконання обов'язків військової служби відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. № 284 та виплатити призначену грошову допомогу через Житомирський обласний військовий комісаріат.
В решті позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Житомирський обласний військовий комісаріат Міністерства оборони України звернувся до суду зі скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду від 23.02.2016р. скасувати з підстав, наведених у скарзі, та прийняти нове рішення про відмову в позові. В скарзі Житомирський обласний військовий комісаріат, посилаючись на Порядок призначення і виплати одноразової допомоги у разі загибелі (смерті) інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2013 року №975, вказав на те, що до Департаменту фінансів Міністерства оборони України подано висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_3. Однак, листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 15.10.2015р. №284/3/6/2711 заявника повідомлено про відсутність підстав для призначення і виплати йому одноразової грошової допомоги. Таким чином, на думку скаржника, на момент прийняття судом рішення між позивачем та Житомирським обласним військовим комісаріатом був відсутній предмет спору. В зв'язку з чим суд першої інстанції в своїй постанові помилково визнав неправомірними дії Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України щодо надання висновку про відсутність підстав для виплати позивача одноразової грошової допомоги.
Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, Міністерство оборони України звернулось до суду зі скаргою, в якій просило постанову суду від 23.02.2016р. скасувати та прийняти нову про відмову в позові. На думку скаржника, суд першої інстанції вибірково застосував законодавство дійсне на день виникнення інвалідності у позивача (2006 рік) та на теперішній час (на час виникнення інвалідності не існувало вищевказаного наказу №530, не існувало Постанови КМУ №975 від 25.120.2013р.), проте дані нормативно-правові акти судом також застосуванні і в той час зроблено висновок, що має застосуватись законодавство чинне на день встановлення інвалідності. Зобов'язавши Міністерство оборони України прийняти рішення про призначення позивачеві одноразової грошової допомоги та її виплати через Житомирський обласний військовий комісаріат, скаржник вважає, що суд втрутився в дискреційні повноваження Міністерства оборони України та вийшов за межі завдань адміністративного судочинства. Відповідач також просить врахувати суд, що згідно наказу Міністерства оборони України №33 від 21.01.2013р. Департамент фінансів є структурним підрозділом апарату Міністерства оборони України, діяльність якого спрямовує та контролює безпосередньо Міністр оборони України. Таким чином, як зазначає скаржник, виконавчим органом, через який Міністр здійснює свої повноваження як розпорядника бюджетних коштів є саме Департамент фінансів Міністерства оборони України. В зв'язку з чим, відповідач стверджує про те, що Департамент фінансів є саме тим органом, який приймає рішення про виплату одноразової грошової допомоги або у разі відмови - письмове повідомлення заявнику (лист від 15.10.2015р. №248/3/6/2711). Міністерство оборони України вважає, що позивачу уповноваженим органом та на законних підставах було відмовлено в нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Обговоривши доводи апеляційних скарг, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дослідивши докази, зібрані в матеріалах справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скарги підлягають частковому задоволенню, а судове рішення - скасуванню з прийняттям нового, з огляду на таке.
Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_3 проходив військову службу у військовій частині ПП 55996 в період з 27.04.1983 року по 30.06.1984 рік (архівна довідка від 21.09.2006 року №4/П-63625 (а.с.14)).
15.11.2006 року ОСОБА_5 встановлено другу групу інвалідності внаслідок отриманого поранення при виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані (витяг із акту огляду у МСЕК серії ЖИК № 004166 (а.с.11)
При повторному огляді 18.11.2014 року позивачу підтверджено другу групу інвалідності, яка пов'язана із пораненням при виконанні інтернаціонального обов'язку в Демократичній Республіці Афганістан, що підтверджується довідкою медико-соціальної експертної комісії серія ААА № 078742 (а.с.12).
19.05.2015 року позивач звернувся до Черняхівського районного військового комісаріату із письмовою заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги, у зв'язку із пораненням отриманим під час проходження військової служби.
Черняхівським районним військовим комісаріатом 19.05.2015 року за вихідним номером 4/1097 документи позивача направлені до Житомирського обласного військового комісаріату (а.с.10).
Житомирським обласним військовим комісаріатом документи ОСОБА_3 було повернуто без реалізації, у зв'язку із тим, що на день звільнення позивача не існувало норм щодо виплати компенсаційних сум, державного обов'язкового особистого страхування чи виплати одноразової грошової допомоги (а.с.6).
16.07.2015 року за вихідним номером 4/1505 Черняхівським районним військовим комісаріатом повторно направлено до Житомирського обласного військового комісаріату заяву позивача про нарахування одноразової грошової допомоги.
10.09.2015 року Житомирський обласний військовий комісаріат на вх.№9406 від 04.09.2015 року на підставі п.7 Порядку №499 підготував висновок за №СЗ 5894 щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги, згідно із яким прийшов до висновку, що ОСОБА_3 не має права на отримання вказаної грошової допомоги та надіслав його на адресу Департаменту фінансів Міністерства оборони України (а.с.44).
Листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/3/6/2711 від 15.10.2015 року, Житомирський обласний військовий комісаріат повідомлено про те, що після розгляду документів ОСОБА_3 щодо виплати допомоги відповідно до Постанови КМУ від 25.12.2013 №975, підстав для подання пропозицій Міністру оборони України щодо призначення одноразової допомоги немає. Зміни до ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (на виконання якого було прийнято постанову КМУ від 25.12.2013 року №975), набрали чинності 01.01.2014 року, отже дія цих актів поширюється тільки на військовослужбовців та звільнених осіб, які отримали первинно інвалідність після 01 січня 2014 року (а.с.63).
Розглядаючи питання про законність та обґрунтованість судового рішення, яким позовні вимоги задоволено частково, суд апеляційної інстанції враховує наступне.
Відповідно до ст.41 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Приписами ст.1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.2 ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" у редакції Закону України від 3 листопада 2006 року №328-V, який набрав чинності в цій частині 1 січня 2007 року, у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю під час виконання ним обов'язків військової служби, а також інвалідності, що настала в період проходження військової служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи викладені вимоги Закону, суд першої інстанції правильно вказав, що право на отримання вказаної допомоги після звільнення з військової служби мають особи, які отримали інвалідність внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби незалежно від часу настання інвалідності.
Отже, право на одноразову грошову допомогу у військовослужбовця виникає і у тому разі, коли інвалідність настала після перебігу тримісячного строку з дня його звільнення зі служби, але внаслідок захворювання або одержаного каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я, яке мало місце в період її проходження.
Така ж правова позиція була висловлена Верховним Судом України у постановах від 18.11.2014 р. справа № 21-446а14 та від 21.04.2015 р. справа № 21-135а15.
Право на отримання вказаної допомоги після звільнення з військової служби мають особи, які отримали інвалідність внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби незалежно від часу настання інвалідності. Отже, право на одноразову грошову допомогу у військовослужбовця виникає і у тому разі, коли інвалідність настала після перебігу тримісячного строку з дня його звільнення зі служби, але внаслідок захворювання або одержаного каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я, яке мало місце в період її проходження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2007р. №284 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі, каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році.
Враховуючи, що 2 група інвалідності позивачу встановлена з 15.11.2006р., колегія суддів вважає, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги у зв'язку з інвалідністю позивача мала бути розрахована відповідачем відповідно до постанови КМУ від 22 лютого 2007 року №284 (аналогічного висновку дійшов і суд першої інстанції).
Подібна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 03.02.2015р. (справа К/9991/80186/12) та ухвалі від 05.08.2014р. (справа №К/800/426/59/14).
Відповідно до роз`яснення Міністерства юстиції України від 03.04.2007р. №22-26-1064 дія постанови КМУ від 21.02.2007 №284 поширюється тільки на період, починаючи з 10.05.2006 року (дня опублікування Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 04.04.2006, № 3597-IV).
Згідно п.2 Постанови КМУ від 25.12.2013 року №975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" установлено, що особам, які до набрання чинності Порядком, затвердженим цією постановою, мають право на отримання одноразової грошової допомоги:
допомога, що була призначена, виплачується відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. №499 (Офіційний вісник України, 2008 р., №39, ст.1298), Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. №284 (Офіційний вісник України, 2007 р., №14, ст.532), і Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності співробітників кадрового складу розвідувальних органів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 р. №1331 (Офіційний вісник України, 2007 р., №89, ст.3255);
допомога, що не була призначена, призначається і виплачується в установленому законодавством порядку, що діяло на день виникнення права на отримання такої допомоги.
Днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є, зокрема,
у разі встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності - дата, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії (п.3 Порядку №975).
Враховуючи, що позивачу ІІ група інвалідності встановлена 15.11.2006 року, на нього розповсюджується дія Порядку №284, а тому наявні правові підстави для виплати йому одноразової грошової допомоги у розмірі, передбаченому п.п.3 п.1 цього Порядку, а саме 54-місячного грошового забезпечення.
З довідки Черняхівського районного військового комісаріату від 22.01.2016р. №10 вбачається, що жодних виплат, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2007р. №284 ОСОБА_3 не проводилось в період з листопада 2006 року по 01 січня 2016 (а.с.112) ( в матеріалах справи відсутні докази, які свідчать про протилежне).
За таких обставин, визнаючи неправомірними дії Житомирського військового комісаріату щодо надання висновку про відсутність підстав для отримання позивачем, як інвалідом 3-ї групи, вказаної допомоги, відповідно до Порядоку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою КМУ від 28.05.2008 №499 (далі - Порядок №499) суд першої інстанції, надавши правову оцінку змісту зазначеного висновку, вийшов за межі позовних вимог і вирішив по суті вимогу яка не заявлялась. Тому, в цій частині, постанова підлягає скасуванню.
При цьому, колегія суддів вважає, що позов в частині вимоги - зобов'язання Житомирського обласного військового комісаріату надати до Міністерства оборони України надати висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги як військовослужбовцю, який отримав інвалідність другої групи внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 54-місячного грошового забезпечення в порядку, встановленому Постановою КМУ від 21.02.07 №284, - підлягає задоволенню, так як у попередньому висновку військомата, яким командування вважало, що ОСОБА_3 не має права на отрнимання вказаної грошової допомоги, невірно зазначалася група інвалідності позивача та невірно визначено Порядок №499, як умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги позивачу.
Відповідно до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України №530 від 14.08.2014 (чинного на момент звернення позивача) документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.
У разі якщо особа має право на одержання одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та на інші допомоги або компенсаційні виплати у зв'язку з ушкодженням здоров'я, які встановлені іншими нормативно-правовими актами, до документів додаються довідки про те, що інші виплати не проводилися (п.4.7).
Висновок стосовно можливості виплати одноразової грошової допомоги подається відповідними органами в 15-денний строк з дня реєстрації документів до Департаменту фінансів Міністерства оборони України (п.4.8).
Департамент фінансів Міністерства оборони України доводить рішення головного розпорядника коштів про виплату одноразової грошової допомоги до розпорядників коштів другого ступеня, обласних військових комісаріатів, військових частин та здійснює переказ коштів на реєстраційні рахунки (в установах Державного казначейства України) розпорядників коштів другого ступеня, обласних військових комісаріатів, військових частин, які фінансуються через Департамент фінансів Міністерства оборони України (п.4.10).
Отже, обласний військовий комісаріат за місцем проживання заявника здійснює оформлення і подання до Департаменту фінансів Міністерства оборони України документів для виплати одноразової грошової допомоги особам, які звільнені з військової служби та готує висновок щодо можливості виплати цієї допомоги, а тому заперечення відповідача щодо його неналежності у даних правовідносинах є безпідставними.
Крім того, аналізуючи зазначені норми слід зробити висновок про те, що прийняття рішення про виплату чи про відмову у виплаті одноразової допомоги є виключною компетенцією Міністерства оборони України в особі його Міністра, а на Департамент фінансів Міністерства оборони України покладено обов'язок по проведенню відповідних процедурних дій по оформленню відповідних документів для вирішення питання про виплату такої допомоги та реалізації рішення головного розпорядника коштів (Міністерства оборони) розпорядниками нижчої ланки.
Зазначене підтверджується і листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/3/6/2711 від 15.10.2015, в якому повідомлено про те, що після розгляду документів ОСОБА_3 щодо виплати допомоги відповідно до Постанови КМУ від 25.12.2013р. №975, підстав для подання пропозицій Міністру оборони України щодо призначення одноразової допомоги немає.
Проте, за результатами розгляду заяви позивача листом Управління організаційного, соціального забезпечення та тарифікації Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 10.09.2015р. позивачу через Житомирський ОВК повідомлено про відсутність права на виплату вказаної допомоги.
Що стосується доводів апеляційної скарги, то колегія суддів враховує, що лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України не можна розцінювати як рішення Міністерства оборони України про результати розгляду звернення позивача. У Міністерстві оборони України рішення щодо призначення чи відмови у призначенні одноразової грошової допомоги приймає комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби. До зазначеної комісії документи щодо призначення позивачу одноразової грошової допомоги не надходили, відповідно рішення Міністерство оборони України по суті заяви не приймало.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що розгляд заяви ОСОБА_3 відбувся без дотримання процедури, визначеної Положенням про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України №530 від 14.08.2014 року.
Таким чином, порушені права позивача підлягають судовому захисту виключно шляхом визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України щодо не розгляду заяви позивача про призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі інвалідності (аналогічного висновку дійшов і суд першої інстанції в своїй постанові).
Однак, зобов'язуючи Міністерство оборони України прийняти рішення щодо призначення ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги та виплатити її, суд першої інстанції тим самим підмінив Міністерство оборони, як орган державної влади, та перебрав на себе повноваження щодо вирішення питання, яке законодавчо віднесено до компетенції останнього, при тому що останнім, по суті, заява ОСОБА_3 та долучені до неї відповідні документи - не розглядалися.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційні скарги Міністерства оборони України, Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України підлягають частковому задоволенню. Постанова Житомирського окружного адміністративного суду від "23" лютого 2016 р. скасуванню з прийняттям нової, про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_3.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 201, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційні скарги Міністерства оборони України, Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України. задовольнити частково.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "23" лютого 2016 р. скасувати та прийняти нову постанову.
Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити частково.
Зобов'язати Житомирський обласний військовий комісаріат надати до Міністерства оборони України висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги як військовослужбовцю, який отримав інвалідність другої групи внаслідок виконання обов'язків військової служби у розмірі 54-місячного грошового забезпечення в порядку, встановленому Постановою КМУ від 21.02.07р. № 284.
Зобов'язати Міністерство оборони України розглянути заяву ОСОБА_3 щодо призначення, грошової допомоги, як інваліду 2 групи, відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. № 284.
В решті постанову залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: Є.М. Мацький
В.Б. Шидловський
Повний текст cудового рішення виготовлено "13" квітня 2016 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Міністерство оборони України проспект Повітрофлотський,6,м.Київ 168,03168
4 - Житомирський обласний військовий комісаріат Міністерства оборони України вул. Баранова, 4,м.Житомир,10001
5-третій особі: Черняхівський районний військовий комісаріат - вул.Шкільна,4,смт.Черняхів,Житомирська область,12301,
6 - представнику позивача ОСОБА_6, АДРЕСА_2. ,,