Постанова № 57121235, 12.04.2016, Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
12.04.2016
Номер справи
138/1191/16-а
Номер документу
57121235
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 138/1191/16-а

Провадження №:2-а/138/14/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2016 року м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: Вітковського С.В.,

з участю секретаря: Корби В.І.,

позивача прокурора Овчарук-Бартюк Т.А.,

представника відповідача ОСОБА_1,

представника третьої особи ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду адміністративну справу за позовом виконувача обовязків керівника Могилів-Подільської місцевої прокуратури до Озаринецької сільської ради про визнання протиправною бездіяльності Озаринецької сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області та зобовязання вчинити певні дії, третя особа Озаринецька СЗШ І-ІІІ ступенів, -

ВСТАНОВИВ:

В Могилів-Подільський міськрайонний суду звернувся виконувач обовязків керівника Могилів-Подільської місцевої прокуратури з даним позовом.

Прокурор Овчарук-Бартюк Т.А. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, суду пояснила, що Могилів-Подільською місцевою прокуратурою розглянуто інформацію Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області № 1869/223-2016 від 24.02.2016 про проведення обстеження дорожніх умов території, прилеглої до навчального закладу с. Озаринці Могилів-Подільського району Вінницької області.

У ході обстеження виявлено ряд недоліків, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів в с. Озаринці Могилів- Подільського району Вінницької області.

Згідно акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, складеного інспектором Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області від 10.02.2016, прилегла до навчального закладу, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів територія, що розташована за адресою вул. Щорса, 1, с. Озаринці Могилів-Подільського району не обладнана дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць.

Відповідно до п. 1.33 п. 1 розділу 33 Дорожні знаки Правил дорожнього руху України,та п. 10.3.34 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись, перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий - не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Статею 31 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що одним із повноважень сільської ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.

Інспектором Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області за результатами обстеження прилеглої до навчального закладу, Озаринецької СЗШ I- III ступенів території, 10.02.2016 винесено вимогу (припис) № 1, відповідно до якого вищевказані порушення Озаринецькій сільській раді необхідно усунути протягом 7 діб з моменту отримання.

Однак, Озаринецькою сільською радою Могилів-Подільського району, не вжито заходів до виконання вищевказаних норм законодавства щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів території.

Бездіяльність Озаринецької сільської ради Могилів-Подільського району з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів ставлять під загрозу права дітей на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух», що стало приводом для звернення до суду з даним позовом. Просить суд:

1.Визнати протиправною бездіяльність Озаринецької сільської ради, с. Озаринці Могилів-Подільського району Вінницької області з питань не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів території.

2.Зобов'язати Озаринецьку сільську раду с. Озаринці Могилів- Подільського району Вінницької області вжити передбачених законом заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів території, обладнати її дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць, на яких зазначити довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Стягнути з Озаринецької сільської ради с. Озаринці Могилів- Подільського району Вінницької області на користь прокуратури Вінницької області судовий збір сплачений при зверненні до суду з даним позовом в сумі 1378 грн..

Представник відповідачаземлевпорядник Озаринецької сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечив проти задоволення позову, суду пояснив, що вимоги припису не виконанні, по тій причині, що в місцевому бюджеті не передбачено коштів на встановлення вказаних дорожніх знаків. На даний момент кошти знайденні, замовленні дорожні знаки , які необхідно встановити. Одразу після їх виготовлення вони будуть встановленні.

Представник третьої особидиректор Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів ОСОБА_2, підтримув позовні вимоги та просить позов задоволити.

Заслухавши сторони, дослідивши матерали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10.02.2016, прилегла до навчального закладу, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів територія, що розташована за адресою вул. Щорса, 1, с. Озаринці Могилів-Подільського району не обладнана дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць.

Відповідно до п. 1.33 п. 1 розділу 33 Дорожні знаки Правил дорожнього руху України,та п. 10.3.34 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись, перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий - не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Статею 31 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що одним із повноважень сільської ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.

Поліцейським Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 за результатами обстеження прилеглої до навчального закладу території, 10.02.2016 винесено вимогу (припис) № 1, відповідно до якого вищевказані порушення Озаринецькій сільській раді необхідно усунути протягом 7 діб з моменту отримання.

Однак, Озаринецькою сільською радою Могилів-Подільського району, не вжито заходів до виконання вищевказаних норм законодавства щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів території, оскільки вона не обладнана дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць.

Невиконання вимог припису підтверджується листом наданим Озаринецькою сільською радою № 2.10/27 від 17.02.2016, відповідно до якого сільська рада повідомляє, що виконання заходів безпеки дорожнього руху потребує коштів, які непередбачені у сільському бюджеті на 2016 рік. Тому дані вимоги будуть виконані лише після перевиконання дохідної частини бюджету сільської ради, розглянувши на засіданні постійної комісії з питань планування, фінансів, соціально-економічного розвитку, ринкових відносин на сесії сільської ради.

Статтею 16 Закону України " Про автомобільні дороги"визначено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідност. 19 Закону України " Про автомобільні дороги", основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

Крім того,статтею 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"встановлено, що одним із повноважень міської ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.

Відповідно дост. 7 Закону України "Про дорожній рух", до компетенції сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Відповідно до пп. 1.33 п.1 розділу 33 (Дорожні знаки)Правил дорожнього руху, затвердженихпостановою Кабінету міністрів України № 1306 від 10.10.2001 рокута п. 10.3.34 ДСТУ 4100-202 " Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування", знак 1.33 "Діти" повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись: перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другийне меншій ніж 50 м, від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1., на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Озаринецькою сільською радою Могилів-Подільського району в порушення вищевказаних норм законодавства не вжито заходів щодо забезпечення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Озаринецька СЗШ І-ІІІ ступенів території, оскільки, вона не обладнана дорожніми знаками 1.32 «Пішохідний перехід», 1.33 "Діти" та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць.

Відповідно дост. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченийКонституцієюта законами України.

Бездіяльність Озаринецької сільської ради з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Озаринецька СЗШ І-ІІІ ступенів, ставлять під загрозу передбачені ст.ст.3,19,27,49,53 Конституції Україниправа дітей на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимогиЗаконів України "Про автомобільні дороги", «Про місцеве самоврядування в Україні", «Про дорожній рух".

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу, Озаринецька СЗШ І-ІІІ ступенів, території та визнання у зв'язку із цим протиправною бездіяльність Озаринецької сільської ради Могилів-Подільського району, що негативно відображається на безпеці дорожнього руху та пішоходів в с.Озаринці Могилів-Подільського району Вінницької області, що відповідає вимогам ч. 2ст. 11 КАС України.

На підставі вище викладеного та керуючись ст., ст.70,71,79,86,158,160,162,163,167,255 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Озаринецької сільської ради, с. Озаринці Могилів-Подільського району Вінницької області з питань не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів території.

Зобов'язати Озаринецьку сільську раду с. Озаринці Могилів- Подільського району Вінницької області вжити передбачених законом заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів території, обладнати її дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць, на яких зазначити довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Стягнути з Озаринецької сільської ради с. Озаринці Могилів- Подільського району Вінницької області на користь прокуратури Вінницької області (отримувач коштів:Прокуратура Вінницької області, код отримувача (код за ЄДРПОУ):02909909. Банк отримувача:Державна казначейська служба України. Код банку отримувача: (МФО)820172, рахунок 35213099003988, призначення платежу:відшкодування (повернення) судового збору) судовий збір сплачений при зверненні до суду з даним позовом в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн..

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя: