Постанова № 57119637, 08.04.2016, Холодногірський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
08.04.2016
Номер справи
642/1449/16-а
Номер документу
57119637
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

08.04.2016

Справа № 642/1449/16-а

Провадження №2а/642/50/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 квітня 2016 року Дзержинський районний суд міста Харкова розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщені суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, ОСОБА_2 обласного військового комісаріату про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

17 березня 2016 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, ОСОБА_2 обласного військового комісаріату, в якому просить:

- визнати за ОСОБА_1 право на перерахунок та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008 р. №377;

- визнати дії головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо непроведення перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 у звязку із набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377 протиправними та такими що порушують права позивача;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області скласти список осіб пенсії яких підлягають перерахунку з 01.09.2008 р. у звязку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377, який містить персональні дані позивача та направити зазначений список до ОСОБА_2 обласного військового комісаріату;

- зобов'язати ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат скласти довідку для перерахунку пенсії про грошове забезпечення позивача з урахуванням посадового окладу відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377 та подати зазначену довідку до управління Пенсійного фонду України в Харківській області;

- зобовязати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від ОСОБА_2 обласного військового комісаріату довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 перерахувати та виплачувати йому пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу, відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377 та здійснити виплату невиплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу з 01.09.2008 р.;

- зобов'язати ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України;

- зобовязати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України;

- вирішити питання судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України на посаді начальника кафедри повітряної навігації і бойового управління авіацією факультету (авіаційного) ОСОБА_2 університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та звільнений в запас у 2007 році. ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Харківській області, отримує пенсію за вислугу років, згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ.

Відповідно донаказу Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України»розмір посадових окладів викладачів вищих військових навчальних закладів був змінений в бік збільшення. Міністерство оборони України листом від 29.08.2008 року №248/6/С/1087- д повідомило Пенсійний фонд України про зміни посадових окладів та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, але відповідач не підготував такий список та не направив до ОСОБА_2 обласного військового комісаріату для підготовки відповідної довідки, що призвело до не нарахування ОСОБА_1 пенсії у звязку зі зміною посадових окладів.

Також посилається на сформульовану Конституційним Судом України в рішеннях від 06.07.1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 р. №5-рп/2002 щодо пільг, компенсацій і гарантій, позицію згідно якої Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави, до яких, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України, і виходячи із висловлених у рішенням розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. Аналогічна правова позиція була висловлена також в постанові Верховного Суду України від 06.02.2012 р., справа №21-322а11. 30 листопада 2013 року набув чинності наказ Міноборони від 27.11.2013 №814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» в якому оклад начальника кафедри та старшого викладача навчального закладу ІV рівня акредитації той самий, що визначений наказом Міноборони від 28.07.2008р. №377.

Крім того, представник позивача просить після перерахування виплачувати ОСОБА_1 пенсію, відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377. Зазначені вимоги представник позивача обґрунтовує тим, що суд не може обмежувати судовим рішенням термін або строк виплати перерахованого розміру пенсії, оскільки з самого визначення поняття «пенсія» випливає, що місячні пенсійні виплати здійснюються на постійній основі протягом невизначеного часу. Щодо компенсації втрати частини доходу, посилається на ст. 46 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Закон України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у звязку з порушенням строків їх вплати», щодо зобовязання відповідачів подати звіт про виконання судового рішення, посилається на ч. 1 ст. 267 КАС України

Предявляючи вимоги до ОСОБА_2 обласного військового комісаріату представник позивача посилається на Інструкцію з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві борони України, затверджену наказом Міноборони 31.12.2014 №937 та Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затверджене наказом Міністерства оборони України 14.08.2014 №530 відповідно до яких на відповідача покладені обовязки з оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення пенсій, визначення розміру грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій, складання та подання довідок про розмір грошового забезпечення, визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні та перерахунку пенсій.

Відповідач - головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження по справі разом з копією позовної заяви та доданими до неї документами, подав письмові заперечення проти позову, в яких у задоволенні позовних вимог просив відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію відповідно ст. 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду з вимогами про перерахунок пенсії з 01.09.2008 року. ОСОБА_1 перераховано пенсію з 01.01.2008 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_2 обласним військовим комісаріатом. Виплата пенсії позивачу, забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року № Зрп/2012 визначено, що порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України регулюються Кабінетом Міністрів України. Кабінетом Міністрів України рішень стосовно змін грошового забезпечення військовослужбовців не приймалось, підстав для перерахунку пенсій позивачу немає. Окрім цього наказ Міноборони №377 від 28.07.2008 року втратив чинність 30 грудня 2013 року. Також, обґрунтовував свої заперечення тим, що відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року, документи для призначення та проведення перерахунку подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами силових структур, повноважень щодо внесення змін в документи, які були надані на позивача ОСОБА_2 обласним військовим комісаріатом і на підставі яких була перерахована пенсія, у органів Пенсійного фонду України не має. Підстав для нарахування компенсації позивачу втрати частини доходів у звязку з порушенням строків їх виплати немає, оскільки пенсія позивача обчислена відповідно до чинного законодавства, нараховувалась та виплачувалась позивачу своєчасно та в повному обсязі, затримки з виплати пенсії не було, а різниця пенсії, обчислена на виконання рішення суду, носить разовий характер і не підпадає під визначення доходів. Крім того, законом не передбачено такого способу захисту права, як зобовязання вчинення дій на майбутнє, оскільки відсутні факти порушення прав позивача в майбутньому, тобто немає підстав в задоволенні вимог щодо зобовязання головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача без кінцевої дати перерахунку.

Відповідач - ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження по справі разом з копією позовної заяви та доданими до неї документами, подав письмові заперечення проти позову, в яких у задоволенні позовних вимог до ОСОБА_2 обласного військового комісаріату просив відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду з вимогами про перерахунок пенсії та дії ОСОБА_2 облвійськомату щодо не видачі головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області без його письмового запиту довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 є правомірними. Так, Міністерство оборони України листом від 29.08.2008 року №248/6/С/1087- д повідомило Пенсійний фонд України про зміни посадових окладів та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, але Пенсійний фонд України листом від 07.10.2008 року №17466/02-60 повідомив, що чинним Порядком передбачено проведення перерахунку пенсій у разі прийняття рішень Кабінетом Міністрів України, а проведення перерахунку пенсій у звязку з виданням міністерством власних наказів не передбачено, тому відмовив у перерахуванні військових пенсій, відповідно до наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 року №377, тобто Пенсійний фонд не підготував список та не направив його до ОСОБА_2 обласного військового комісаріату для підготовки довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що призвело до не нарахування ОСОБА_1 пенсії у звязку зі зміною посадових окладів.

Згідно зі ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.

Ухвалою Ленінського районного суду м.Харкова від 08 квітня 2016 року позовні вимоги ОСОБА_1 про зобовязання вчинити дії по перерахунку та виплаті пенсії в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу, відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377 за період з 1 вересня 2008 року по 16 вересня 2015 року залишені без розгляду.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є військовим пенсіонером, звільнений з посади начальника кафедри повітряної навігації і бойового управління авіацією факультету (авіаційного) ОСОБА_2 університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, з 2007 року звільнений у запас.

Позивач знаходиться на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області , отримує пенсію відповідно до ст. 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як особа, звільнена з військової служби.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Нормами ч. 3ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» встановлено, що всі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст.51 цього Закону.

Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів у розмірах згідно з додатками 1-8; схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 9-23, 30-32; схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатком 24; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 25-28, 33.

Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» керівникам державних органів в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1-23 і 30-32 за аналогічними посадами.

Пунктом 5 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 17 липня 1992 року № 393», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, встановлено, що для перерахунку пенсій враховуються посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008р. № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008р. за № 761/15452 (далі по тексту - Наказ № 377), затверджено Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).

З преамбули наказу Міністра оборони України від 28.07.2008р. № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», судом встановлено, що вказаний наказ виданий відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України.

Таким чином, суд зазначає, що розміри посадових окладів військовослужбовців, які проходять службу на посадах науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України, визначено саме наказом Міністра оборони України від 28 липня 2008р. № 377.

Суд відхиляє доводи відповідача - головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про те, що наказ Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008р. не є підставою для перерахунку пенсії через те, що, на думку відповідача, рішення про перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», може прийматися виключно Кабінетом Міністрів України, оскільки вказаний наказ прийнято Міністром оборони України в межах повноважень, наданих Кабінетом Міністрів України.

Крім того, суд не приймає до уваги посилання відповідача головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на те, що на час розгляду даної справи наказ Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008р. втратив чинність на підставі наказу Міністра оборони України «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» № 814 від 27.11.2013 року, який набрав чинності з 30.12.2013 року.

При цьому, суд зазначає, що наказ Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008р. не був визнаний незаконним і не був скасований, а лише втратив чинність на підставі іншого наказу Міністра оборони України. Проте, обов'язок відповідача з приводу здійснення перерахунку пенсії позивача та, одночасно, право позивача на такий перерахунок пенсії виникли з моменту набуття чинності наказом Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року, як вже було зазначено судом, порушення прав позивача в частині здійснення перерахунку та виплати пенсії у перерахованому розмірі відбувалося періодично - кожного місяця при отриманні ним суми пенсії.

Суд відхиляє заперечення відповідача - головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відсутності підстав для задоволення вимог ОСОБА_1 про зобовязання здійснити виплату невиплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу за період з 17 вересня 2015 року, оскільки відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульованіЗаконом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159.

Основною умовою для виплати громадянину компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому, компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність права позивача на перерахунок та отримання пенсії в розмірі відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008 р. №377, а відтак, позовні вимоги в частині визнання права позивача, визнання протиправною бездіяльності відповідача, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, здійснити виплату недоплаченої пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу за період з 17 вересня 2015 року, підлягають задоволенню.

Крім іншого, суд вказує на існуючу правову позицію Верховного Суду України, яка була неодноразово висловлена у справах цієї категорії, зокрема у Постановах Верховного Суду України від 24 квітня 2012 року (№ 21-84а12), від 15,16 січня 2013 року (№№ 21-201а13, 21-416а12 відповідно) та від 19 листопада 2013 року (21-392а13), від 18 листопада 2014 року (№21-518а14) та яка свідчить про обґрунтованість вимог позивача. При цьому, суд зазначає, що за змістом ч. 1ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права.

Щодо позовних вимог про зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в Харківській області скласти та направити на адресу уповноваженого органу Міністерства оборони України - ОСОБА_2 обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 17 вересня 2015 року у звязку з набуттям чинності наказу Міноборони №377, який містить персональні дані ОСОБА_1, зобов'язання ОСОБА_2 обласного військового комісаріату скласти та надіслати до ГУ ПФУ в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з розміру посадового окладу відповідно до наказу Міноборони №377, суд зазначає наступне.

Згідно Постанови Управління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка погоджена з Міністерством оборони, ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія на умовах і розмірах встановлених Законом.

Уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Відповідно до п. 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, та відповідно до п. 3 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою, військові комісаріати складають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих відповідними органами Пенсійного фонду.

Судом встановлено, що Міністерство оборони України відповідно до п. 2 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, своїм Листом від 29.08.2008 року № 248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказом Міноборони від 28.07.2008 року № 377. Однак, Пенсійний фонд України своїми Листами від 12.08.2008 року № 14191/02-60 та від 07.10.2008 року № 17466/02-60 повідомив Міністерство оборони України про те, що чинним Порядком передбачено проведення перерахунку пенсій у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України, і, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунку пенсій у зв'язку з виданням будь-яким міністерством власних наказів.

Отже, враховуючи наведене вище, суд вважає за можливе задовольнити вимоги позивача в цій частині.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до ч.1 ст. 267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобовязати субєкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, вказаною статтею КАС України встановлено право, а не обовязок суду про зобовязання подати субєкта владних повноважень звіт про виконання судового рішення, тому у задоволенні позовних вимог в цій частині суд відмовляє.

В порядку, передбаченому ст. 94 КАС України, з державного бюджету на користь позивача суд стягує понесені ним витрати на оплату судового збору в розмірі 551,20 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.43, ч. 2 ст.51, ч. 3 ст.63 Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, ст.ст. 6-14, 71, 158-162, 163, 167, 183-2, 186, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 право на перерахунок та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі відповідно наказу Міністерства оборони від 28 липня 2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», починаючи з 17 вересня 2015 року.

Визнати протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо непроведення перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з 17 вересня 2015 року у звязку з набуттям чинності наказу Міноборони від 28 липня 2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».

Зобовязати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області скласти список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, який містить персональні дані ОСОБА_1 та направити список до ОСОБА_2 обласного військового комісаріату.

Зобовязати ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат скласти довідку для перерахунку пенсії про грошове забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням посадового окладу відповідно до наказу Міноборони від 28 липня 2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» та подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Зобовязати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1, починаючи з 17 вересня 2015 року пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до наказу Міноборони від 28.07.2008 №377 та здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсації втрати частини доходу, починаючи з 17 вересня 2015 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 551 (пятсот пятдесят одна) грн. 20 коп.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієїпостанови.

Суддя Л.Л. Шрамко