15.12.2015 Єдиний унікальний номер 205/3435/15-а
2а/205/64/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 грудня 2015 року
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі головуючого судді Остапенко Н.Г., за участю секретаря судового засідання Шевцовій М.А, розглянувши адміністративний позов управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом, в обгрунтування якого зазначив, що на підставі особистої заяви ОСОБА_1 від 27.08.2010 року, 16.12.2011 року, 26.07.2012 року, 29.10.2012 року, декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та інших документів, відповідачу, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Державними соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформаціх про доходи заявників одержувачів житлової субсидії. Так, перевіркою встановлено, що відповідач, при оформленні документів призначення житлової субсидії, надав неповну інформацію щодо майнового стану своєї родини. При зверненні за призначенням житлової субсидії ОСОБА_1 не надав інформацію щодо наявності у володінні квартири за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Метробудівська, 12/31 та житлового приміщення за адресою: м. Дніпропетровська, вул. Чапаєва, буд. 2. В результаті неповної інформації щодо майнового стану своєї родини ОСОБА_1 було надміру сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій в розмірі 4 073 56 коп.
На підставі вищевикладеного просить стягнути з відповідача надміру сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій в розмірі 4 073,56 грн.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, натомість звернувся до суду з заявою про розгляд справи за відсутності його представника.
В судове засідання відповідач не зявився, проте подав до суду письмові пояснення до адміністративного позову.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В ході судового розгляду встановлено, що на підставі заяв ОСОБА_1 від 27.08.2010 року, 16.12.2011 року, 26.07.2012 року, 29.10.2012 року про призначення житлової субсидії, відповідачу, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (а.с.17,26,35,42).
Відповідно до акту проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявникам для призначення державної соціальної допомоги від 11.10.2013 року було встановлено, що відповідач надав неповну інформацію про майновий стан. Згідно відповіді КП ДМБТУ за ОСОБА_1 зареєстровано право власності по вул. Метробудівська, 12/31 та вул. Чапаєва, 2 (а.с.14).
Згідно повідомлення №227 про припинення субсидії, ОСОБА_1 був повідомлений про те, що в результаті проведеної перевірки достовірності повноти інформації про доходи та майновий стан при зверненні за призначенням субсидії від 27.08.2010 року було виявлено, що була подана недостовірна інформація стосовно того, що ОСОБА_1 має більше 1-го житлового приміщення та внаслідок цього останньому надмірно нараховані кошти в сумі 4073,56 грн. протягом періоду з 01.10.2010 р. по 30.04.2013 р. У звязку з цим, ОСОБА_1 зобовязаний був повернути переплачену суму субсидії в сумі 4073,56 грн. до 31.12.2014 року на рахунок управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради (а.с.12).
Як вбачається з розрахунку суми позову до ОСОБА_1 - сума надміру сплаченої субсидії, з відрахуванням зняття по результатам перерахунку за фактичне споживання комунальних послуг складає 4073,56 грн. У звязку з цим, ОСОБА_1 зобовязаний повернути переплачену суму субсидії в сумі 4073,56 грн. на рахунок управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради (а.с.3).
Відповідно до абз. 1 п. 6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995р. (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, даліПоложення №848), субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.В окремих випадках на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг. У разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк органи праці та соціального захисту населення.
Згідно з абз. 4 п. 13 Положення №848 громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та визначення її розміру.
Відповідно до п. 20 Положення №848 Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
При цьому, за змістом п.2 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 р. №39/283/90/5, терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються органом соціального захисту населення в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.
13.03.2014 року ОСОБА_1 було відправлено повідомлення про припинення/надання житлової субсидії, в якому було запропоновано відшкодувати надміру перераховані бюджетні кошти в добровільному порядку. У звязку із несплатою ОСОБА_1 надміру перерахованих коштів у встановлений термін, до 31.12.2014 року, відповідачу було повторно відправлено повідомлення про припинення/надання житлової субсидії.
Таким чином, внаслідок надання неповної інформації Управлінню праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради про доходи, відповідач безпідставно отримувала житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, необхідно задовольнити в повному обсязі.
Відповідно до п. 18ст. 5 Закону України "Про судовий збір"від сплати судового збору звільняються Пнсійний фонд України та його органи.
Відповідно до ч. ч. 2, 4ст. 94 КАС Україниякщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись Положенням «Про порядок визначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21.10.1995 року за № 848, зі змінами та доповненнями, ст. ст. 6 - 14, 17, 21, 69-71, 74, 86, 158 163, 167, п.1 ч.1 ст. 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН:НОМЕР_1 надміру сплачені бюджетні кошти, у вигляді житлових субсидій, в сумі 4 073 грн. 56 коп. на (р/р №35417021048353 банк ГУДКСУ у Дніпропетровській області для відділу субсидій, МФО 805012, Код 03192483 повернення надміру перерахованих сум субсидій).
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо скаргу про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н.Г. Остапенко