Справа №755/4096/16-п
3/755/1727/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2016 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної служби поліції МВС України в м.Києві про притягнення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 15 лютого 2016 року о 18 годині 30 хвилин, керуючи автомобілем НОМЕР_1, по площі Ленінградська, в м. Києві, поїхав на забороняючий сигнал світлофора, не пропустив автомобіль НОМЕР_2, який рухався на дозволяючий сигнал світлофора, в результаті чого здійснив з ним зіткнення, що призвело до пошкодження обох транспортних засобів.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 8.7.3.е ПДР.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та вказав, що правил дорожнього руху він не порушував та рухався на дозволяючий сигнал світлофора, а ДТП сталася з вини водія автомобіля НОМЕР_2, яка рухалася на червоний для неї сигнал світлофора.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 вказала, що вона рухалася на автомобілі НОМЕР_2, на зелений сигнал світлофора, а ДТП сталася з вини водія автомобіля НОМЕР_1, який рухався на червоний для нього сигнал світлофора.
Заслухавши думки учасників судового процесу, дослідивши матеріали, які надійшли з Управління патрульної служби поліції МВС України в м. Києві, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами стст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, а саме, письмові пояснення учасників ДТП, схему ДТП, врахувавши розміщення транспортних засобів на проїзній частині в момент удару, та механічні пошкодження, які отримали автомобілі в результаті вказаної ДТП, а також дослідивши відеозапис з місця ДТП, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у даній дорожньо-транспортній пригоді доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АП 2 №357997 від 15 лютого 2016 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди, поясненнями учасників дорожньо-транспортної пригоди.
Суд критично оцінює покази ОСОБА_1 стосовно того, що він розпочав рух на зелений сигнал світлофора, оскільки з дослідженого в судовому засіданні відеозапису з місця ДТП чітко вбачається, що водій ОСОБА_1 розпочав рух тоді, коли інші транспортні засоби не рухались, з чого можна зробити висновок, що зелений сигнал світлофора для нього ще не загорівся. При цьому суддя також враховує, що водій автомобіля НОМЕР_2, продовжувала рух тоді, коли для неї вже горів червоний сигнал світлофора.
Досліджені у справі докази свідчать про те, що дорожньо-транспортна пригода сталася, в тому числі, з вини водія ОСОБА_1, який порушив п.8.7.3.е ПДР України та почав рух на червоний сигнал світлофора.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а тому враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягнення відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 24, 30, 33, 36 ч.2, 247 п.1, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 340 (триста сорок) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів УДКСУ у Дніпровському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38012871, банк ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31216206700005, код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 275 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: