Копія
Справа № 822/220/16
У Х В А Л А
06 квітня 2016 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 за участі:позивача, представника позивача та представника відповідача
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання незаконними та скасування рішеня і наказу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання незаконними та скасування рішеня і наказу.
В судовому засіданні представник відповідачів заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
В обґрунтування клопотання зазначає про те, що проведення атестування поліцейських передбачене статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", а порядок проведення атестування поліцейських визначений наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.11.2015 року №1465, пунктом 1 якого затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських.
Вказує, що у пункті 1 розділу І Інструкції №1465 передбачено, що ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
На умовах і в порядку, визначеному Інструкцією №1465 діяли атестаційна комісія та апеляційна атестаційна комісія Західного регіону, що надавали висновки відносно позивача. Також як пунктом 27 розділу IV, так і пунктом 14 розділу VI Інструкції №1465 передбачено беззаперечний обов'язок начальника органу поліції виконати прийняте комісіями рішення, тобто видати відповідний наказ на звільнення поліцейського.
Зважаючи на це, подальший розгляд цієї справи є неможливим до вирішення окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/27744/15, оскільки як атестування поліцейських та, зокрема, і позивача, а також його звільнення проводилось саме на підставах і в порядку, визначеному Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, яка затверджена наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, законність якої встановлюється іншим судом.
Представник відповідача просив задовольнити клопотання про зупинення провадження у справі.
Позивач та його представник проти задоволення такого клопотання не заперечують.
Заслухавши клопотання представника відповідача, думку позивача та його представника, суд вважає, що провадження у справі слід зупинити, зважаючи на наступне.
Судом встановлено, що предметом дослідження в межах позову, з яким звернувся ОСОБА_4 до суду є, зокрема, встановлення правомірності прийняття оскаржуваних наказів про проведення атестування позивача та про звільнення його зі служби в поліції за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію".
В обґрунтування цих вимог позивач посилається в тому числі і на Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, затверджену наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, правомірність якої повинен встановити окружний адміністративний суд міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15.
Вказаною інструкцією керувався й т.в.о начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, призначаючи атестацію позивача та приймаючи наказ про його звільнення. Власне, й саме атестування позивача здійснювалось згідно із цією Інструкцією.
Тому суд вважає, що вирішення по суті справи 822/434/16 є неможливим до набрання законної сили рішенням окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
За змістом п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що вимоги у справах №822/220/16 та №826/27744/15 є взаємопов'язаними, вирішення останньої справи і обставини, які будуть встановлені у судовому рішенні, матимуть преюдиційне значення та можуть вплинути на результат розгляду справи №822/434/16, а тому провадження у ній слід зупинити.
Керуючись положеннями ч. 1 ст.156 КАС України, суд ,
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у адміністративній справі № 822/220/16 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання незаконними та скасування рішеня і наказу про визнання незаконними та скасування рішеня і наказу до набрання законної сили рішенням окружного адміністративного суду міста Києва у адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства внутрішніх справ України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських"
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1