ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 квітня 2016 року № 826/9106/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1доДержавної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві провизнання протиправними та скасування рішень від 28.01.2015 року № 0006091706, № 0006101706, № 0006141706, № 0006151706,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - відповідач або ДПІ в Оболонському районі м. Києва), в якому з урахуванням поданих уточнень просив суд визнати протиправними та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 28.01.2015 року № 0006091706, № 0006101706, № 0006141706, № 0006151706.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.06.2015 року суддею Скочок Т.О. відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.08.2015 року, у зв'язку з припиненням повноважень судді Скочок Т.О., справу було прийнято до провадження суддею Іщуком І.О. та призначено до судового розгляду.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві безпідставно нараховано штрафні санкції та пеню за спірними рішеннями про застосування штрафних санкцій по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оскільки позивачем було своєчасно сплачено суми єдиного внеску, проте з вини працівників Ощадбанку та УДППЗ "Укрпошта" суми сплаченого збору було зараховано на користь його брата - ОСОБА_2 та дружини -ОСОБА_3.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив та просив суд відмовити в їх задоволенні. Обґрунтовуючи свої заперечення зазначив, що спірні рішення винесені за фактом несвоєчасного позивачем перерахування єдиного внеску.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
В судовому засіданні 26.10.2015 р. сторони заявили клопотання про подальший розгляд справи за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе здійснювати подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивачем за період з березня 2013 р. по квітень 2015 року здійснено перерахування сум єдиного внеску у розмірах та в межах строків, встановлених Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в підтвердження чого було надано копії квитанцій про сплату єдиного внеску за період з березня 2013 р. по квітень 2015 року.
ДПІ у Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві проведена камеральна перевірка з питань дотримання позивачем норм чинного податкового законодавства України з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за ІІІ-ІV квартал 2013р., та за І квартал 2014р., за результатами якої складено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені по єдиному внеску, а саме №0006091706, №0006101706, №0006141706, №0006151706, від 28.01.2015р.
За наслідками адміністративного оскарження, рішенням ГУ ДФС у м. Києві від 13.03.2015 р. №685/Д/26-15-10-08-16 було скасовано частково (пеня у розмірі 0,41 грн.) рішення №0006091706 від 28.01.2015 р., інша частина скарги була залишена без задоволення.
Рішенням ДФС України від 29.04.2015 року 4033/Д/99-99-10-01-07-15 вищевказане рішення ГУ ДФС у м. Києві було залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Підставою для застосування штрафних санкцій та нарахуванню пені, на переконання відповідача, була недоїмка, яка виникла на підставі звітів № 842824/ev від 21.10.2013 р., № 871146/ev від 20.01.2014 р., 1780188/ev від 21.04.2014 р. та обліковувалась в період з 22.10.2013 р. по 17.12.2013 р., з 20.01.2014 р. по 18.02.2014 р., з 22.04.2014 р. по 16.07.2014 р.
Як вбачається з листа УПФУ в Оболонському районі м. Києва від 29.07.2014 р. №11153/101 сплачені кошти ФОП ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_5) помилково були зараховані на ФОП ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_6), а саме - згідно платіжного доручення №04-23/6474 від 18.05.2014р. на суму 398,01 грн. Про вказану подію було повідомлено відповідача листом від 29.07.2014 р. № 11153/010.
У той же час, відповідачем не була відкоригована облікова картка позивача.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до ч. 7-8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, зазначені в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.
Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Як зазначено в ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на те, що позивачем своєчасно виконані грошові зобов'язання щодо сплати єдиного внеску, а відповідачем не надано доказів зворотного, суд приходить до висновку про те, що рішення про застосування штрафних санкцій по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 28.01.2015 року № 0006091706, № 0006101706, № 0006141706, № 0006151706 є протиправними та підлягають скасуванню.
Суд вважає, що відповідачем не надано достатні аргументи та доводи, які свідчать що оскаржувані рішення прийнято в межах повноважень податкового органу та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, обґрунтовано та правомірно. В той же час, позивач довів обставини в обґрунтування своїх вимог, в зв'язку з чим суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.
Керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними та скасувати рішення Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві про застосування штрафних санкцій по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 28.01.2015 року № 0006091706, № 0006101706, № 0006141706, № 0006151706.
3. Сплачений судовий збір у сумі 182,70 грн. присудити на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_5) за рахунок асигнувань Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук