КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
08 квітня 2016 року 810/1176/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши у порядку підготовки до судового розгляду матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Таращанського районного управління юстиції про скасування запису про припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Реєстраційної служби Таращанського районного управління юстиції про скасування запису про припинення юридичної особи.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.04.2016 було відкрито провадження у справі.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 110 Кодексу адміністративного судочинства України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів; навести необхідні довідки; провести огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду; призначити експертизу, вирішити питання про необхідність залучення свідків, спеціаліста, перекладача.
Суд вважає, що вирішення спору по суті витребування необхідних для цього доказів, а саме:
- від Таращанської районної державної адміністрації (09500, Київська область, м. Тараща, вул. Радянська, 1) - належним чином засвідчені копії реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «Аура» (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 20600143), державну реєстрацію якого було скасовано розпорядженням Голови Таращанської районної державної адміністрації від 14.12.1999 №368, а також копію зазначеного розпорядження;
- від Реєстраційної служби Таращанського районного управління юстиції (09500, Київська область, м. Тараща, вул. Шевченка, 27) - належним чином засвідчену копію реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «Аура» (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 20600143).
Згідно з ч. 4 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
Статтею 129 Конституції України обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена як одна з основних засад судочинства.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Згідно зі ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України також зазначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Частиною 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
При цьому, у разі відмови особи (підприємства, установи, організації, посадової особи, фізичної особи тощо) в наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд може реагувати, зокрема, шляхом винесення в порядку ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України окремої ухвали у звязку з виявленням порушення законності, що містить ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого ст. 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання судового рішення (ухвали суду). В свою чергу, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 73, 75, 110, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Витребувати від Таращанської районної державної адміністрації (09500, Київська область, м. Тараща, вул. Радянська, 1) належним чином засвідчені копії реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «Аура» (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 20600143), державну реєстрацію якого було скасовано розпорядженням Голови Таращанської районної державної адміністрації від 14.12.1999 №368, а також копію зазначеного розпорядження.
2. Витребувати від Реєстраційної служби Таращанського районного управління юстиції (09500, Київська область, м. Тараща, вул. Шевченка, 27) належним чином засвідчену копію реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «Аура» (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 20600143).
3. Витребувані докази надати суду в строк до 11.05.2016.
4. Роз'яснити Таращанській районній державній адміністрації та Реєстраційній службі Таращанського районного управління юстиції, що у разі відмови у наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд може реагувати, зокрема, шляхом винесення в порядку ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України окремої ухвали у звязку з виявленням порушення законності, що містить ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого ст. 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання судового рішення (ухвали суду).
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Дудін С.О.