Ухвала суду № 57099567, 01.04.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2016
Номер справи
810/1116/16
Номер документу
57099567
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2016 року № 810/1116/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Реєстраційної служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської обласної ради про скасування рішення, запису та розділу,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з позовом до Реєстраційної служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської обласної ради, у якому позивачі просять суд:

-скасувати рішення від 15.04.2014, реєстраційний номер 12426138, про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, що розташована за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Таращанська, 73, кадастровий номер 3210300000:04:009:0081;

- скасувати запис про право власності на земельну ділянку № 5351767;

- скасувати розділ (реєстраційний номер обєкта) 339430032103.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу.

Суд звертає увагу на те, що в матеріалах позовної заяви відсутні паспорти громадян України як документів, що підтверджують наявність у ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 процесуальної правосуб'єктності.

Так, згідно з ч. 1 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Адміністративна процесуальна правоздатність - абстрактна умова володіння всіма процесуальними правами і обов'язками, яка передбачає можливість конкретної особи стати суб'єктом конкретних процесуальних правовідносин, стати персоніфікованим носієм прав і обов'язків, передбачених законом для даного суб'єкта і даних правовідносин. Тому особою, що бере участь у справі, можуть бути лише особи, які володіють процесуальною правоздатністю.

Для особистої участі в адміністративній справі недостатньо володіти лише правоздатністю, необхідна ще й адміністративна процесуальна дієздатність, тобто здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді.

Відповідно до ч. 2 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Таким чином, змістом адміністративної процесуальної дієздатності є здатність особисто здійснювати процесуальну діяльність, яка породжує відповідні юридичні наслідки. Вона визнається за фізичними особами, які досягли повноліття.

Положеннями статті 34 Цивільного кодексу України, серед іншого, передбачено, що особа вважається повнолітньою, якщо вона досягнула вісімнадцяти років.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус від 20.11.2012 р. № 5492-VІ (далі-Закон № 5492) паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.

Пунктом 6 ч. 7 ст. 21 Закону № 5492 встановлено, що до паспорта громадянина України вноситься така інформація як дата народження.

Згідно з п. 1.2 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 13.04.2012 № 320 паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається територіальними підрозділами Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи) за місцем проживання кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку, а надалі в разі необхідності обмінюється, видається замість утраченого, викраденого або зіпсованого.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в даному випадку належними доказами наявності у ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 адміністративної процесуальної правосуб'єктності є саме паспорти громадян України, які до позовної заяви взагалі не долучені.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою підприємцем адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік № 928-VIII від 25.12.2015 розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.

Абзацом 2 ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з абз. 2 ч. 6 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачі просять суд скасувати рішення від 15.04.2014, реєстраційний номер 12426138, про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, що розташована за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Таращанська, 73, кадастровий номер 3210300000:04:009:0081; скасувати запис про право власності на земельну ділянку № 5351767; скасувати розділ (реєстраційний номер обєкта) 339430032103.

Таким чином, позивачами заявлено три вимоги немайнового характеру.

Отже, за вимоги немайнового характеру про скасування рішення, запису та розділу кожному позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 653, 60 грн. (3х0,4х 1 378, 00 грн.).

Таким чином, загальна сума судового збору, яка має бути сплачена позивачами за звернення з даною позовною заявою до суду, становить 4 960, 80 грн. (3х 1 653, 60 грн.).

Судом встановлено, що за подання позовної заяви представником позивачів, ОСОБА_4 було сплачено судовий збір у розмірі 551, 20 грн. що підтверджується квитанцією № 44 від 28.03.2016.

Таким чином, при зверненні до суду позивачами не було сплачено судовий у розмірі 4 409, 60 грн., який встановлений чинним законодавством. При цьому, суд звертає увагу на те, що оплата вказаної суми судового збору має бути оформлена окремими квитанціями із зазначенням кожного позивача.

Суд звертає увагу, що для перерахування судового збору за подання позовної заяви до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку призначення платежу платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова судовий збір за позовом, ПІБ чи назва установи, організації позивача, Київський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі Судова влада України за інтернет-адресою: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Згідно з ч.1 ст. 90 Цивільного кодексу України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем зазначено відповідачем по справі Реєстраційну службу Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської обласної ради.

Проте, як вбачається з позовних матеріалів, рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно від 15.04.2014, реєстраційний номер 12426138, яке оскаржується позивачами, було прийнято Реєстраційною службою Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Київської області.

Таким чином, позивачем було невірно вказано найменування відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Позивачем, всупереч зазначеним вимогам Кодексу, надані не підписані копії позовної заяви для суду та відповідача.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається з п. 2 та 3 прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд скасувати запис про право власності на земельну ділянку № 5351767 та скасувати розділ (реєстраційний номер обєкта) 339430032103. Проте, позивачем не вказано в якому саме Державному реєстрі України відкритий відповідний розділ та внесений оспорюваний запис.

У звязку з цим, суд вбачає за необхідне розяснити позивачу про доцільність уточнення формулювання вказаних позовних вимог з урахуванням вищезазначених зауважень.

Окрім того, суд звертає увагу позивачів на необхідність надання до суду клопотання про визнання поважними причин пропуску шестимісячного строку звернення з даною позовною заявою до суду, який передбачений ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до положень ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунені у місячний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви з дотриманням вимог ст. 106 КАС України.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву без руху.

2.Усунути у місячний строк з дня отримання копії даної ухвали вказані недоліки, а саме:

- надати копію усіх заповнених сторінок паспорта громадянина України ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3;

- надати належним чином підписані та виправлені примірники позовної заяви (у двох екземплярах), з урахуванням вказаних судом зауважень;

- надати докази оплати судового збору у розмірі 4 409, 60 грн., яка має бути оформлена окремими платіжними документами із зазначенням кожного позивача.

3.Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/1116/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Дудін С.О.