Ухвала суду № 57097337, 06.04.2016, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
06.04.2016
Номер справи
922/5167/13
Номер документу
57097337
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________

УХВАЛА

"06" квітня 2016 р. Справа № 922/5167/13

вх. № 5167/13

Суддя господарського суду Швидкін А.О.

при секретарі судового засідання : Карчевська Д.Л.

За участю :

кредитора ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області - Лисенко С.О., довіреність від 01.03.2016 р.

ліквідатора - Бондаренко В.А.

прокурора - Ткаченко К.О., посвідчення № 036249 від 12.11.2015

Розглянувши скаргу ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на дії (бездіяльність) ліквідатора

по справі за заявою ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа", м. Харків

до ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 05.08.2015р. у справі №922/5167/13 (суддя Кононова О.В.) затверджено наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс; ліквідовано юридичну особу - ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" (код ЄДРПОУ 37656746), яке зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 15.04.2011 р. за №14801020000050019, за адресою: 61003, м. Харків, вул. Короленка, б. 25; визнано вимоги кредиторів, що були незадоволені за недостатністю майна банкрута ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа", а саме: ДПІ у Київському районі ГУ Міндоходів у Харківській області у розмірі 12716757,81 грн.; ФОП ОСОБА_3 у розмірі 5018,00 грн.; ФОП ОСОБА_4 у розмірі 3718,00 грн., - погашеними; провадження по справі припинено; зобов'язано державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 03.09.2015 року апеляційну скаргу ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області задоволено, скасовано ухвалу господарського суду Харківської області від 05.08.2015 року у справі №922/5167/13, справу передано на розгляд господарського суду Харківської області на стадію ліквідаційної процедури.

14 вересня 2015 року автоматизованою системою документообігу господарського суду Харківської області справу №922/5167/13 призначено для розгляду судді Швидкіну А.О.

15.10.2015 року до суду надійшла скарга ( вх. № 41780) ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, відповідно до якої скаржник просить суд прийняти скаргу до розгляду та зобов`язати ліквідатора Бондаренко В.А. надати ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області документи фінансово - господарської діяльності боржника ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" необхідні для проведення перевірки.

Постановою Вищого господарського суду України від 10.12.2015 року касаційну скаргу ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Ветеринарна торгівельна мережа" арбітражного керуючого Бондаренка Василя Анатолійовича залишено без задоволення. Постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.09.2015 у справі № 922/5167/13 залишено без змін.

Ухвалою суду від 29.12.2016 року розгляд скарги ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на дії (бездіяльність) ліквідатора призначено на "01" лютого 2016 року; зобов`язано ліквідатора надати відзив на скаргу ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області.

Ухвалою суду від 16.03.2016 року задоволено клопотання ліквідатора та відкладено розгляд скарги ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на дії (бездіяльність) ліквідатора на 06.04.2016 року

Присутній в судовому засіданні скаржник підтримує в повному обсязі скаргу, просить суд задовольнити її.

Ліквідатор надав пояснення щодо скарги та зазначив, що з боку ліквідатора ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" не було вчинено жодних дій, які б перешкоджали контролюючому органу у проведенні ним документальної перевірки, доказів такого перешкоджання скаржником до матеріалів справи не надано, тому просить суд скаргу ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на дії ліквідатора ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" - арбітражного керуючого Бондаренко В.А. залишити без задоволення.

Розглянувши матеріали справи, ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на дії (бездіяльність) ліквідатора, письмові заперечення ліквідатора, вислухавши пояснення представників сторін, надані суду документи, суд встановив наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження;

виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;

проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута;

аналізує фінансове становище банкрута;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;

пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;

з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю.

заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими;

подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

веде реєстр вимог кредиторів;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 11 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", дії (бездіяльність) ліквідатора ( ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями ( бездіяльністю).

Свою скаргу ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області обґрунтовує тим, що у зв'язку з порушенням справи про банкрутство ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа", на підставі направлення на перевірку від 31.09.2015 р. №158 та відповідно до наказу від 18.09.2015 р. №172 "Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" за період з 29.07.2012 по 17.09.2015 року" було здійснено вихід за адресою ліквідатора, для проведення виїзної позапланової документальної перевірки боржника з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства за вказаний період. За твердженням скаржника, ним було здійснено вихід за адресою ліквідатора, та складено акти № 146/202-31-22-01-07/37656746 від 21.09.2015р., №165/20-31-22-01- 07/37656746 від 23.09.2015р„ № 169/20-31-22-01-07/37656746 від 24.09.2015 року № 176/20- 31-22-01-07/37656746 від 25.09.2015р. про відсутність ліквідатора Бондаренко В.А. за місцезнаходженням та акт № 177/20-31-22-01-07/37656346 від 25.09.2015р. про неможливість проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" за період з 29.07.2012 по 17.09.2015р. Таким чином, скаржник вважає, що розпочати перевірку у терміни, визначені в направленні на її проведення, не є можливим, внаслідок дій ліквідатора ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа".

Відповідно до ст.75.1. Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Статтею 78 Податкового Кодексу України передбачено, що однією з обставин, з яких може бути здійснена документальна позапланова виїзна перевірка є те, що розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків (п.п. 78.1.7 п. 78.1 Податкового кодексу України).

Про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Відповідно до п. 11.5. Розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011 року у зв'язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):

- заяви за формою N 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктами 11.2 - 11.4 цього розділу;

- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;

- відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;

- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.

Відповідно до п. 11.9. Розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011 року у разі отримання документів згідно з пунктами 11.1 - 11.4 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 цього розділу) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Призначається та розпочинається перевірка у такі строки:

- не пізніше десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу;

- протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.

Згідно з опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації" відомості відносно рішення засновників щодо припинення юридичної особи ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" були внесені до Єдиного державного реєстру 26.12.2013 року.

Згідно з даними Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомості щодо судового рішення про визнання банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури стосовно ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" були внесені до Єдиного державного реєстру 04.06.2014 року.

Проте, ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області не було призначено та проведено перевірку боржника протягом місяця з дня внесення до ЄДР відомостей про визнання ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" банкрутом.

Згідно з п. 14.6 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011 року контролюючі органи координують свою діяльність з питань обліку платників податків з: органами державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Проте, ані під час проведення у добровільному порядку процедури ліквідації боржника, ані під час провадження у справі про визнання позивача банкрутом - ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області у встановлені п. 11.9 Порядку № 1588 строки не було вирішено питання про проведення перевірки ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" та її було призначено лише 18.09.2015 року, тобто після спливу встановленого законом строку на її проведення.

Крім того, суд звертає увагу на те, що наказ від 18.09.2015 року № 172 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" було прийнято контролюючим органом вже після прийняття судом ухвали від 05.08.2015 року про затвердження ліквідаційного звіту та балансу у даній справі (вказана ухвала була скасована лише 03.11.2015 р. Постановою Харківського апеляційного господарського суду).

Також, відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" звіт ліквідатора про завершення ліквідаційної процедури ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" був схвалений комітетом кредиторів ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа", який складається з 1 (однієї) особи - ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, що підтверджується протоколом засідання комітету кредиторів від 30 червня 2015 року, який міститься в матеріалах справи - том № 5, аркуш справи 127).

Крім того, в своїй скарзі ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, зазначає, що ним було здійснено численні виходи за адресою ліквідатора та складено відповідні акти, однак як вбачається з матеріалів скарги до суду наданий лише один акт №176/20-31-22-01-07 від 25.09.2015 року про відсутність ліквідатора ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" за місцезнаходженням. Доказів щодо вручення або надсилання вказаних ним документів боржнику також до суду не надано.

Щодо посилання скаржника стосовно відсутності ліквідатора за адресою АДРЕСА_1, господарський суд зазначає, що відповідно до ст.75.1. Податкового Кодексу України документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка. Таким чином документальна виїзна перевірка ТОВ "Ветеринарна торгівельна мережа" мала бути проведена за адресою боржника, а саме : 61003, м. Харків, вул. Короленка, буд.25.

Відповідно ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи, що скаржник в порушення своїх зобов'язань, не вчинив дії у встановлений для цього строк та прийняв наказ з пропуском строку для його винесення, суд вважає за необхідне відмовити ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області (вх. № 41780) в задоволенні його скарги на дії (бездіяльність) ліквідатора.

Керуючись ст. ст. 37-41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 75, ст.78 Податкового Кодексу України, Наказом Міністерства Фінансів України "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" № 1588 від 09.12.2011 року, ст. ст. 33,43, 86 ГПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області (вх. № 41780) в задоволенні скарги на дії (бездіяльність) ліквідатора.

Суддя Швидкін А.О.