Рішення № 57096972, 07.04.2016, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
07.04.2016
Номер справи
914/247/16
Номер документу
57096972
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.04.2016р. Справа№ 914/247/16

За позовом: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Львів,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівська міська рада, м. Львів

про: демонтаж елементів літнього майданчика,

Суддя Король М.Р.

За участю представників:

від позивача: Саракун Ю.М. - представник (довіреність від 04.01.16р.);

від відповідача: не з'явився;

від третьої особи: не з'явився.

В судовому засіданні 07.04.2016 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору:

позов заявлено Сихівською районною адміністрацією Львівської міської ради (м. Львів) до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (м. Львів), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівської міської ради (м. Львів) про демонтаж елементів літнього майданчика.

Ухвалою суду від 29.01.2016 року порушено провадження у справі. Розгляд судової справи призначено на 18.02.2016 року. Вимоги до сторін висвітлено в зазначеній ухвалі, в тому числі визнано обов'язковою участь повноважних представників сторін в судове засідання.

Представник позивача в судове засідання 18.02.2016 року прибув, вимог ухвали суду від 29.01.2016 року не виконав.

Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, причин неявки суду не повідомив, вимог ухвали суду від 29.01.2016 року не виконав, з клопотання та заявами не звертався.

Розгляд справи відкладено на 03.03.2016 року.

Позивач участь повноважного представника в судовому засіданні 03.03.2016 року не забезпечив, на адресу суду надіслав факсограму (котру зареєстровану відділом обліку та документального забезпечення суду за вх. №8897/16), в якій викладене клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідач в судове засідання прибув, надав пояснення по суті спору, вимог ухвали суду від 29.01.2016 року не виконав, з клопотаннями та заявами не звертався.

Розгляд справи відкладено на 24.03.2016 року.

Представник позивача в судове засідання 24.03.2016 року прибув, позовні вимоги підтримав, через відділ обліку та документального забезпечення суду подав письмові пояснення (вх. №1721/16 від 24.03.2016р.) щодо залучення третьої особи.

Відповідач в судове засідання не з'явився, через відділ обліку та документального забезпечення суду подав заяву (вх. №1628/16 від 21.03.2016р.), у якій просив суд відкласти розгляд справи та продовжити строк розгляду спору.

У письмових поясненнях (вх. №1721/16 від 24.03.2016р.) представником позивача надано суду обґрунтоване пояснення щодо підстав залучення Львівської міської ради до участі у справі у якості третьої особи.

Строк розгляду спору продовжено, розгляд справи відкладено на 06.04.2016 року та залучено Львівську міську раду до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Представник позивача в судове засідання 07.04.2016 року прибув, позовні вимоги підтримав.

Відповідач та третя особа в судове засідання не з'явилися, причин неявки суду не повідомили, з клопотаннями та заявами не зверталися.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, повно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

23.07.2015 року відповідачу, відповідно до рішення комісії зі встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єкта ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності від 06.07.2015 року протокол№22, видано паспорт №116-2015 відкритого літнього майданчика, термін дії котрого з * до 31.10.2015 року, з 01.04.2016 року до 31.10.2016 року, з 01.04.2017 року до 31.10.2017 року.

Як зазначено у вказаному паспорті, після закінчення сезонного періоду суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика.

Позивачем 04.01.2015 року на адресу відповідача надіслано попередження №34-вих-1833, в якому зазначено, що у зв'язку із закінченням сезонного періоду, відповідачу слід терміново забезпечити демонтаж літнього майданчика, встановленого за адресою: пр. Червоної Калини, 38.

Актом комісійного обстеження літнього майданчика на просп. Червоної Калини, 38 після закінчення сезонного періоду від 23.11.2015 року встановлено, що елементи літнього майданчика (тентове накриття та стовпці) на просп. Червоної Калини, 38, власником котрих є відповідач, не демонтовано.

30.11.2015 року інженером КП «Адміністративно-технічне управління» складено протокол №6-099б про адміністративне правопорушення, вчинене відповідачем, а саме не демонтовано відкритий літній майданчик за адресою: просп. Червоної Калини, 38 після закінчення сезонного періоду функціонування 01.11.2015 року.

Зважаючи на викладене, 30.11.2015 року голова Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради видала розпорядження за № 616 «Про демонтаж літнього майданчика на просп. Червоної Калини, 38 у м. Львові», відповідно до п.1 якого зобов'язано відповідача в добровільному порядку здійснити демонтаж елементів літнього майданчика до 07.12.2015 року.

У випадку невиконання відповідачем п. 1 Розпорядження № 616 від 30.11.2015 року в установлений термін, Сихівська районна адміністрація зобов'язала юридичний відділ підготувати позовну заяву в суд щодо примусового демонтажу елементів літнього майданчика.

Актом комісійного обстеження літнього майданчика на просп. Червоної Калини, 38 після закінчення сезонного періоду від 15.12.2015 року встановлено, що елементи літнього майданчика (тентове накриття та стовпці) на просп. Червоної Калини, 38, власником котрих є відповідач, не демонтовано.

Оскільки майданчик не демонтований, про що свідчить Акт обстеження комісії відкритого літнього майданчика від 15.12.2015 року, складений працівниками відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління», позивач звернувся до суду із відповідним позовом.

Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1.2. «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р. (з наступними змінами та доповненнями) відкритий літній майданчик - стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Частинами 1, 4 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Згідно до п. 14 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та п. 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р. (далі по тексту - Порядок), дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків. Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Пунктом 3.1., 3.2. вказаного Порядку визначено, що дозвіл надається терміном на 5 років з правом розміщення літніх майданчиків виключно у межах сезонного періоду, з 1 квітня до 1 листопада поточного року. Дія дозволу починається з 1 квітня поточного року (або з дати, вказаної у заяві) і закінчується 1 листопада.

Як вбачається з паспорта відкритого літнього майданчика відповідача, строк його дії становить у 2015 році - з* до 31.10.2015 року, у 2016 році - з 01.04.2016 року до 31.10.2016 року.

Після закінчення сезонного періоду суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика власними силами та за власний рахунок (п. 3.4. Порядку).

Такий же обов'язок покладається на відповідача у виданому йому паспорті відкритого літнього майданчика №116-2015 від 23.07.2015 року.

Оскільки, 31.10.2015 року сезонний період встановлення та функціонування літніх майданчиків закінчився, відповідач був зобов'язаний самостійно демонтувати належні йому елементи літнього майданчика, однак, як свідчать матеріали справи, цього не зробив.

Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно Розпорядження Сихівської районної адміністрації №616 від 30.11.2015 року «Про демонтаж елементів літнього майданчика на просп. Червоної Калини, 38 у м. Львові " пунктом 1 відповідача зобов'язано здійснити в добровільному порядку демонтаж елементів літнього майданчика на просп. Червоної Калини, 38 у м. Львові. Контроль за виконанням розпорядження доручено заступнику голови районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства та заступнику голови районної адміністрації з соціально-економічних та гуманітарних питань.

Згідно акту обстеження проведеного працівниками відділу соціально-економічного розвитку Сихівської районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління» від 15.12.2015 року встановлено, що літній майданчик відповідачем не демонтовано.

Відповідно до п. п. 4.2.3, 6.2. «Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.

Так як вимоги розпорядження Сихівської районної адміністрації №616 від 30.11.2015року відповідачем виконані не були, позивач правомірно, на підставі наданих йому Порядком повноважень звернувся з позовною заявою до суду.

Як було встановлено судом, термін дії паспорта відкритого літнього майданчика №116-2015 від 23.07.2014р. у 2016 році погоджено з 01.04.2016 року до 31.10.2016 року.

Листом від 06.04.2016 р. №3408-вих-111 голова Сихівської районної адміністрації звернулась до начальника управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради щодо розгляду на черговому засіданні комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності питання щодо скасування Паспорта №116-2015 відкритого літнього майданчика біля об'єкту ресторанного господарства на просп. Червоної Калини, 38, виданого ФОП ОСОБА_1, у зв'язку із нездійсненням демонтажу елементів літнього майданчика після закінчення сезонного періоду.

Однак, докази скасування вказаного паспорта відкритого літнього майданчика в матеріалах справи відсутні.

Враховуючи вищенаведене, оскільки станом на день розгляду справи елементи літнього майданчика відповідача, розташованого за адресою: м. Львів, просп. Червоної калини, 38, встановлено правомірно, на підставі виданого паспорта відкритого літнього майданчика, а тому правових підстав для його демонтажу немає.

З огляду на викладене, позовні вимоги з підстав, заявлених у позові, не підлягають до задоволення.

Відповідно до п. 4.7. Постанови Пленуму ВГС України № 7 від 21.02.2013 року «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» частиною другою статті 49 ГПК передбачено, що в разі коли спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору. Зазначена норма виступає процесуальною санкцією, яка застосовується господарським судом незалежно від того, чи заявлялося відповідне клопотання заінтересованою стороною. У такому застосуванні суду слід виходити з широкого розуміння даної норми, маючи на увазі, що передбачені нею наслідки можуть наставати і в разі неправомірної бездіяльності винної особи, яка не вжила заходів до поновлення порушених нею прав і законних інтересів іншої особи (зокрема, ухилялася від задоволення її заснованих на законі вимог), що змусило останню звернутися за судовим захистом.

Зважаючи на те, що спір виник з вини відповідача, господарський суд вважає, що судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача на підставі ч. 2 ст. 49 ГПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4, 33, 34, 35,44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1.В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (79070, АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (79049, м. Львів, просп. Червоної Калини, буд. 66; ідентифікаційний код 25258931) 1378,00 грн. судового збору.

Наказ видати відповідно до статті 116 ГПК України.

Повне рішення складено 12.04.2016 року

Суддя Король М.Р.