Постанова № 57068137, 06.04.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2016
Номер справи
813/992/16
Номер документу
57068137
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2016 року № 813/992/16

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,

з участю представників: позивача Саноцького Ю.Л., Галаса В.Я., Карпенко Л.В.,

відповідача Кохана А.В., Антонюка І.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справі за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС про зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

Державне територіально-галузеве об'єднання «Львівська залізниця» (далі - ДТГО «Львівська залізниця») звернулося до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС (далі - СДПІ з ОВП у м.Львові, відповідач), в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 31.03.2016 року, просить:

- зобов'язати відповідача видати наказ про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» у відповідності до пп.78.1.7 статті 78 Податкового кодексу, пунктів 11.5, 11.9-11.10 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, та провести позапланову перевірку.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що СДПІ з ОВП у м. Львові після отримання заяви про ліквідацію або реорганізацію платників податків форми № 8-ОПП у відповідності до пп.78.1.7 статті 78 Податкового кодексу, пунктів 11.5, 11.9 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 повинна провести позапланову перевірку. Натомість, відповідачем винесено наказ від 15.03.2016 року № 59 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця», що суперечить вимогам Податкового кодексу України та Порядку. У зв'язку із чим контролюючому органу слід видати наказ на проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця». Така бездіяльність відповідача затягує процес ліквідації ДТГО «Львівська залізниця».

Представники позивача Саноцький Ю.Л., Галас В.Я., Карпенко Л.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та додаткових поясненнях. Ствердили, що, за наявності у контролюючого органу права на проведення планової виїзної документальної перевірки, у нього також є обов'язок по проведенню позапланової виїзної перевірки у зв'язку із ліквідацією платника податків, що визначено нормами Податкового кодексу України та Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, оскільки підстави та наслідки вказаних перевірок є різними. Просили позов задовольнити повністю.

Представники відповідача Кохан А.В., Антонюк І.Б. в судовому засіданні позову не визнали з підстав, викладених у письмових запереченнях. Суть заперечень полягає у тому, що призначення СДПІ з ОВП у м. Львові документальної планової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» відповідає вимогам статті 77 Податкового кодексу України. Оскільки підприємство було включено до плану-графіку перевірок на І квартал 2016 року, контролюючий орган зобов'язаний був таку перевірку провести, за результатами якої також може бути видана довідка форми 22-ОПП про відсутність податкового боргу. Вказали, що позапланова перевірка буде проведена після подання ДТГО «Львівська залізниця» податкової звітності за звітні періоди 2016 року, оскільки плановою перевіркою охоплено останні три роки діяльності платника податків. Заперечили бездіяльність контролюючого органу та затягування ним процедури ліквідації ДТГО «Львівська залізниця». Просили відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Міністерством інфраструктури України видано наказ від 09.07.2014 року №301 «Про заходи щодо реорганізації Укрзалізниці, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування та інші заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 року №200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (а.с.74-81).

На виконання вказаного наказу ДТГО «Львівська залізниця» видано наказ від 14.07.2014 року № 423/Н «Про утворення комісії з реорганізації ДТГО «Львівська залізниця» (а.с.82-85).

16.07.2014 року уповноважена особа ДТГО «Львівська залізниця» звернулася до державного реєстратора з заявою для проведення реєстраційної дії «Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації» (а.с.73).

29.02.2016 року ДТГО «Львівська залізниця» з метою зняття з обліку як платника податків звернулося до СДПІ з ОВП у м.Львові з листом №Н-10/696 (а.с.15-16), до якого долучило пакет необхідних документів:

- копію Передавального акту станом на 31.07.2014 року (а.с.86-90);

- копію заключного передавального акту станом на 01.12.2015 року (а.с.91-94);

- заяву про ліквідацію або реорганізацію платника податків форми №8-ОПП (а.с.17);

- постанову КМУ від 25.06.2014 року №200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»;

- наказ від 14.07.2014 р. №423/Н «Про утворення комісії з реорганізації ДТГО «Львівська залізниця» із змінами та доповненнями;

- відомості про об'єкти оподаткування платника податків у зв'язку із зміною стану оподаткування, пов'язаною із припиненням господарської діяльності ДТГО «Львівська залізниця» форми №20-ОПП.

21.03.2016 року на адресу ДТГО «Львівська залізниця» надійшло повідомлення від 15.03.2016 року № 3448/28-06-22-10/7 про проведення СДПІ з ОВП у м. Львові документальної планової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» з 29.03.2016 року та копія наказу від 15.03.2016 року №59 (а.с.8).

Зі змісту наказу від 15.03.2016 року №59 видно, що він виданий з метою виконання плану-графіку проведення документальних планових перевірок на березень 2016 року та у відповідності до статті 77 Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 1 наказу, тривалість документальної планової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» за період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року становить 30 днів, починаючи з 29.03.2016 року (а.с.9).

ДТГО «Львівська залізниця» оскаржило в судовому порядку наказ від 15.03.2016 року №59, однак в подальшому відмовилося від такої позовної вимоги у зв'язку із допуском працівників контролюючого органу до проведення документальної планової виїзної перевірки.

Предметом оскарження є бездіяльність відповідача, яка полягає у неприйнятті рішення про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» у відповідності до пп.78.1.7 статті 78 Податкового кодексу, пунктів 11.5, 11.9-11.10 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, і не проведенні такої перевірки.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).

Відповідно до підпункту 67.1.1 пункту 67.1 статті 67 Податкового кодексу підставами для зняття з обліку з обліку у контролюючих органах юридичної особи, її відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб є повідомлення чи документальне підтвердження державного реєстратора чи іншого органу державної реєстрації про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, закриття відокремленого підрозділу юридичної особи.

Згідно з пунктом 67.3 статті 67 Податкового кодексу порядок зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 22.04.2014 № 462), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 1562/20300, затверджено Порядок обліку платників податків і зборів (далі - Порядок).

Цей Порядок розроблений відповідно до Податкового кодексу України з метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах.

Розділом XI Порядку врегульовано порядок зняття з обліку платників податків у контролюючих органах.

Згідно з пунктом 11.5. Порядку у зв'язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені розділом ІІІ цього Порядку, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):

заяви за формою № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктами 11.2-11.4 цього розділу;

відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;

відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;

судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.

При отриманні першого з документів про ліквідацію або реорганізацію платників податків робиться запис у журналі за формою № 6-ОПП.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, ДТГО «Львівська залізниця» з липня 2014 року перебуває у стані ліквідації, що в силу підпункту 67.1.1 пункту 67.1 статті 67 Податкового кодексу передбачає зняття з обліку у контролюючих органах.

Відповідно до пункту 11.5. Порядку зняття юридичної особи та її відокремлених підрозділів з обліку у контролюючих органах зумовлює проведення контролюючим органом процедур, передбачених розділом ХІ цього Порядку.

Основною складовою таких процедур є проведення документальної позапланової перевірки платника податків.

Відповідно до пункту 11.9 Порядку у разі отримання документів згідно з пунктами 11.1-11.4 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 цього розділу) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Призначається та розпочинається перевірка у такі строки:

не пізніше десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу;

протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.

Згідно з пунктом 11.10. Порядку у разі прийняття рішення про припинення юридичної особи призначається та одночасно проводиться документальна позапланова перевірка юридичної особи та її не знятих з обліку відокремлених підрозділів. У разі прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу призначається і проводиться документальна позапланова перевірка відокремленого підрозділу, який закривається, та може бути призначена документальна позапланова перевірка юридичної особи в установленому законом порядку. Якщо у таких випадках юридична особа та її відокремлений підрозділ (відокремлені підрозділи) перебувають на обліку в різних контролюючих органах, організацію взаємодії відповідних органів щодо проведення перевірки здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку юридичної особи.

До участі у документальній позаплановій перевірці платника податків, що ліквідується або реорганізується, залучаються також контролюючі органи, у яких платник перебуває на обліку за неосновним місцем обліку. У цьому випадку організацію взаємодії відповідних органів щодо проведення перевірки здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку платника податків.

Вищенаведені положення Порядку корелюються із нормами Податкового кодексу.

Так, відповідно до підпункту 78.1.7. пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу підставою документальної позапланової перевірки є розпочата процедура реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.

Вказане в сукупності дає підстави стверджувати, що ліквідація юридичної особи та її відокремлених підрозділів є безумовною підставою для проведення документальної позапланової перевірки такого платника податків.

Пунктом 11.11 Порядку передбачено вичерпний перелік обставин, за наявності яких керівник контролюючого органу приймає рішення про непроведення документальної позапланової перевірки, а саме: за відсутності податкового боргу платник податків не подає податкових декларацій (розрахунків, звітів) протягом 1095 календарних днів, що передують даті одержання контролюючим органом документів (відомостей), зазначених у цьому пункті, та стосовно нього використана інформація від фінансових установ, інших органів, яка підтверджує відсутність здійснення господарської діяльності з моменту подання останньої податкової звітності, та платник податків не знаходиться за зареєстрованим місцезнаходженням (місцем проживання) і контролюючий орган не може встановити фактичне місцезнаходження платника податків.

Аналіз визначених пунктом 11.11 Порядку обставин свідчить, що вони не стосуються ДТГО «Львівська залізниця», тому у контролюючого органу відсутні підстави для прийняття рішення про непроведення документальної позапланової перевірки позивача.

Пунктом11.6. Порядку передбачено, що при проведенні заходів, пов'язаних з ліквідацією або реорганізацією платника податків, контролюючі органи організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.

Згідно з пунктом 11.7. Порядку, інформація про отримання контролюючим органом документів (відомостей), визначених цим пунктом, а також інформація про дату публікації повідомлення, яке містить інформацію про строк заявлення вимог кредиторів, доводиться до відома структурних підрозділів такого контролюючого органу та контролюючих органів, у яких платник перебуває на обліку за неосновним місцем обліку або в яких перебувають на обліку його відокремлені підрозділи. За результатами проведення відповідних заходів у зв'язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків або після проведення документальної позапланової перевірки та спливання законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов'язань такого платника податків, але не пізніше дня закінчення строку заявлення кредиторами своїх вимог, відповідальні працівники таких підрозділів (органів) підписують обхідний лист або готують відповідний висновок про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Пунктом 11.8. Порядку встановлено, що контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку та в яких перебувають на обліку відокремлені підрозділи платника податків, за результатами відповідних заходів у зв'язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків надсилають відповідний висновок до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Висновки та підписаний всіма структурними підрозділами контролюючого органу обхідний лист зберігаються у реєстраційній частині облікової справи платника податків. Обхідний лист не підлягає видачі платникам податків.

Пунктом 11.17. Порядку передбачено, що після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків та його відокремлених підрозділів та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов'язань такого платника податків та його відокремлених підрозділів, у разі відсутності заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи, визначених пунктом 11.27 цього розділу, та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків та його відокремлених підрозділів перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, контролюючий орган складає довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП (додаток 20).

Згідно до положень пункту 11.18. Порядку якщо припиняється юридична особа, яка перебуває на обліку в контролюючому органі за основним місцем обліку та одночасно в інших контролюючих органах перебуває на обліку за неосновним місцем обліку чи перебувають на обліку її відокремлені підрозділи, довідка про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП видається такому платнику податків контролюючим органом за основним місцем обліку лише після отримання від усіх інших зазначених органів висновків про відсутність заборгованості щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, у самого платника податків та його відокремлених підрозділів на територіях адміністративно-територіальних одиниць, що обслуговуються такими контролюючими органами, та відсутності заперечень щодо припинення юридичної особи.

Пунктом 11.20. Порядку передбачено, що після закінчення процедур ліквідації або реорганізації, визначених цим Порядком, для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу контролюючий орган видає:

довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП, якщо після проведення документальної позапланової перевірки та спливу законодавчо визначених строків сплати узгоджених грошових зобов'язань встановлено відсутність грошових зобов'язань та/або податкового боргу;

документ (рішення) про узгодження плану реорганізації з контролюючим органом (за наявності податкового боргу).

Системний аналіз пунктів 11.5 - 11.10, 11.17-11.20 дає підстави стверджувати, що результатом заходів контролюючого органу, пов'язаних з ліквідацією або реорганізацією платника податків, окрім проведення позапланової документальної виїзної перевірки такого платника податків і оформлення її результатів відповідно до вимог статті 86 Податкового кодексу, є підписання всіма структурними підрозділами контролюючого органу обхідного листа або висновку про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, а також видача контролюючим органом довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП (у разі відсутності грошових зобов'язань та/або податкового боргу) або документу (рішення) про узгодження плану реорганізації з контролюючим органом (за наявності податкового боргу).

Вказане спростовує твердження представників відповідача про те, що довідка про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП може бути видана контролюючим органом позивачу і за наслідками документальної планової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця», проведення якої розпочато на час розгляду справи, оскільки заходи, пов'язані з ліквідацією або реорганізацією платника податків, контролюючим органом можуть бути проведені виключно в ході та за результатами позапланової виїзної перевірки такого платника податків і не обмежуються видачею довідки форми 22-ОПП, оскільки є значно ширшими.

Порівняльний аналіз підстав, строків призначення та проведення документальної планової та документальної позапланової перевірки ДТГО «Львівська залізниця», свідчить, що результати таких перевірок мають різні правові наслідки для позивача. При цьому наслідки документальної планової перевірки не можуть ні замінити, ні підмінити наслідків документальної позапланової перевірки у зв'язку із ліквідацією платника податків.

Оскільки ДТГО «Львівська залізниця» перебуває у стані ліквідації, у контролюючого органу не було правових підстав не проводити документальну позапланову виїзну перевірку такого платника податків.

Щодо доводів відповідача про те, що контролюючий орган проведе документальну позапланову виїзну перевірку ДТГО «Львівська залізниця» після подання останнім податкової звітності, оскільки документальною плановою перевіркою охоплено період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року, то суд вважає їх безпідставними з огляду на таке.

Пунктом 78.2. статті 78 Податкового кодексу передбачено, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.

Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.

Ні норми статті 78 Податкового кодексу, які визначають порядок проведення документальних позапланових перевірок, ні положення Розділу XI Порядку, які визначають порядок зняття з обліку платників податків у контролюючих органах, не містять вимоги щодо подання податкової звітності як передумови проведення контролюючим органом документальної позапланової перевірки платника податків у зв'язку із ліквідацією юридичної особи та її відокремлених підрозділів, що має місце у випадку із ДТГО «Львівська залізниця».

Відповідно до вимог частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не подано належних доказів правомірності своєї бездіяльності щодо неприйняття рішення про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» на підставі заяви від 29.02.2016 року відповідно до підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану бездіяльність СДПІ з ОВП у м. Львові щодо не прийняття наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» на підставі заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків форми №8-ОПП від 29.02.2016 року, суд дійшов переконання, що вона не відповідає вимогам Податкового кодексу України та передбаченим статтею 2 КАС України критеріям, тому позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення.

Виходячи із положень пункту 10.3. Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про судове рішення в адміністративній справі» від 20.05.2013 № 7, наданих суду статтею 162 КАС України повноважень та обґрунтованості позовних вимог, суд вважає за можливе зобов'язати відповідача вчинити дії по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки ДТГО «Львівська залізниця» на підставі заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків форми №8-ОПП від 29.02.2016 року відповідно до підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України та розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, оскільки такі дії не пов'язані із здійсненням відповідачем вданих повноважень під час адміністративних процедур.

Відповідно до частини першої статті 94 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань СДПІ з ОВП у м. Львові понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору в сумі 1378,00грн, сплаченого за платіжним дорученням № 872 від 25 березня 2016 року.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників податків у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС вчинити дії по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» на підставі заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків форми №8-ОПП (ідентифікаційний код 01059900) від 29.02.2016 року відповідно до підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України та розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 1562/20300.

Стягнути з Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС за рахунок бюджетних в користь Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» асигнувань 1378 (одна тисяча сімдесят вісім) грн судових витрат.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови відповідно до частини другої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Хома О.П.