МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2015 року Справа № 814/3633/15
м. Миколаїв
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу:
за позовом: Державної фіскальної служби України, м. Київ
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Зелений Гай", с. Бузьке
Головуючий суддя Середа О.Ф.
Секретар судового засідання Жигадло Ю.З.
представники:
від позивача: ОСОБА_1
від відповідача: представники відсутні
Суть спору: стягнення фінансових санкцій в сумі 17 000, 00 грн.,
в с т а н о в и в:
Державна фіскальна служба України (надалі - позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення фінансових санкцій в сумі 17 000, 00 грн. з Відкритого акціонерного товариства "Зелений Гай".
Відкрите акціонерне товариство "Зелений Гай" заперечень не надало, заяв чи клопотань про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
Дослідивши надані позивачем докази, заслухавши представника Державної фіскальної служби України, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Головним управлінням ДФС у Миколаївській області встановлено, що субєктом господарювання - Відкритим акціонерним товариством "Зелений Гай" порушено вимоги частини 3 статті 16 Закону № 481, а саме: підприємством поданий звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС (надалі - звіт 2-РС) за листопад 2014 року з недостовірними відомостями.
У поданому звіті 2-РС за листопад 2014 року від 08.12.2014 залишки на початок листопада 2014 року - на 01.11.2014 (32,9 дал.) по коду продукції 14 «Виноматеріали виноградні: у тому числі коньячні виноматеріали» не відповідають показникам залишків на кінець жовтня 2014 року (91,1), які вказані у звіті 2-РС за жовтень 2014 року, поданого до ТУ Міндоходів у Миколаївській області 10.11.2014 року.
Тобто, залишки по коду продукції 20 «Виноматеріали виноградні» на початок листопада 2014 року (22994,2 дал), які вказані у поданому звіті 2-РС за листопад 2014 року від 08.12.2014, не відповідають показникам залишків на кінець жовтня 2014 (23052,4), які зазначені у звіті 2-РС за жовтень 2014 року, поданого до ТУ Міндоходів у Миколаївській області 10.11.2014.
Підприємством 09.12.2014 року надано уточнюючий звіт 2-РС за листопад 2014 року з виправленими залишками продукції на початок листопада 2014 року за кодами 14 «Виноматеріали виноградні: у тому числі коньячні виноматеріали» та 20 «Виноматеріали виноградні».
Таким чином, Відповідачем порушено частину 3 статті 16 Закону № 481, розрахунок фінансових санкцій до ВАТ «Зелений Гай» у відповідності до абзацу вісімнадцятого статті 17 Закону № 481 становить 17 000 грн. за допущене порушення у сфері обігу спирту та алкогольних напоїв.
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (надалі - Порядок № 790).
Суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво та торгівлю алкогольними напоями, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення, нести відповідальність, передбачену Законом № 481.
Відповідно до Закону № 481 та Порядку № 790 Державною фіскальною службою України було прийнято рішення від 24.02.2015 № 000342 про застосування фінансових санкцій до ВАТ «Зелений Гай» у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн. за порушення вимог законодавства у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, а саме: підприємством поданий звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС за листопад 2014 року з недостовірними відомостями.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво та торгівлю алкогольними напоями, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі їх порушення, нести відповідальність, передбачену Законом № 481.
Згідно з частиною третьою статті 16 Закону № 481 суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 13 жовтня 2005 року № 449 (далі - Наказ № 449) «Про затвердження форм звітів щодо обігу спирту,
алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2005 р. за № 1311/11591, затверджено Інструкцію щодо заповнення форми звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв".
Відповідно до вказаної Інструкції звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв подають суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, які виробляють алкогольні напої. Інформація подається за видами алкогольних напоїв, перелік яких зазначено в додатку до ліцензії.
Згідно з додатком до Наказу № 449 суб'єкти господарювання усіх форм власності, які виробляють та реалізують алкогольні напої, подають звіт до органу державної податкової служби за місцем реєстрації до 10 числа місяця, що настає за звітним.
Відповідно до абзацу вісімнадцятого статті 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17 000 гривень.
Згідно з пунктом 10 Порядку № 790 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума фінансових санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, заперечення на адміністративний позов не надав, станом на день розгляду справи доказів погашення боргу не подав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 71, 94, 122, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фіскальної служби України задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ «Зелений Гай», за рішенням ДФС України від 24.02.2015 № 000342, фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. (р/р 31116106700113, код платежу 21081103, МФО 826013, ЄДРПОУ 38037770, УДКСУ у Миколаївській області).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Головуючий суддя О. Ф. Середа