Справа № 405/8141/15-а
Провадження №2-а/405/351/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2016 року Ленінський районний суд м.Кіровограда у складі:
головуючого судді Іванової Л.А.
при секретарі Береді Я.І.
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді про визнання протиправними дій щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії за вислугою років та зобовязання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УПФ України в м.Кіровограді, в якому просив визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії за вислугою років на підставі документів пенсійної справи №172534 та додатково поданої довідки прокуратури Кіровоградської області від 17.07.2012р. №18-143 про заробіток для перерахунку пенсії, яка є в пенсійній справі, за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 88% відсотків від суми заробітку за відповідною посадою, а також просив зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років згідно з ч.1 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-III "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру", на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області від 17.07.2012 року № 18-143 про заробіток для перерахунку пенсії в розмірі 88% відсотків від суми заробітку за відповідною посадою та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років із 01.07.2012 року по теперішній час. Постанову суду в частині зобовязання УПФ України в м.Кіровограді здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років у межах суми стягнення за один місяць допустити до негайного виконання. Стягнутиз Державного бюджету України на його (позивача) користь судовий збір в розмірі 487 грн. 20 коп.
На обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він перебуває на обліку в УПФ України в м. Кіровограді та отримує пенсію за вислугу років, призначену з 31 травня 2007 року відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній на час його (позивача) виходу на пенсію, в розмірі 88 % відсотківвід суми відповідного заробітку. Загальний страховий стаж становить 25 років 2 місяці 28 днів, з яких14 років 3 місяці на посаді прокурора. 31.05.2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», згідно з якою затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та в зв'язку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 1 липня 2012 року. Позивач також зазначив, що 20.08.2012 року він звернувся до УПФ України в м.Кіровограді з заявою про здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-143 від17.07.2012 року про заробітну плату, після чого розмір отриманої ним пенсії збільшився, однак письмового повідомлення про те, яка правова норма, підстави та процедура, що визначає розмір пенсії у відсотках була застосована при перерахунку та виплаті пенсії відповідач йому (позивачу) не надав. Позивач також вказав, що 02.11.2015 року він звернувся до відповідача з письмовою заявою, в якій просив повідомити про те, яка правова норма, підстави та процедура, що визначає розмір пенсії у відсотках, була застосована при перерахунку та виплаті йому пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» та наданої раніше довідки прокуратури Кіровоградської області про заробіток для перерахунку пенсії за №18-143 від 17.07.2012 року, при цьому, просивтакож перерахувати та виплатити йому (позивачу) пенсію за вислугу років з 01.07.2012 року, виходячи із суми для перерахунку пенсії, зазначеної у довідці прокуратури Кіровоградської області від 17.07.2012 року № 18-143 та відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, чинній на час його виходу на пенсію, застосувавши норму закону, що визначає розмір пенсії у розмірі 88% відсотків з виплатою йому недоплаченої при перерахунку суми пенсії з дня перерахунку пенсії, тобто з 01.07.2012 року, виходячи із норми закону, що визначає розмір пенсії за вислугу років у 88% відсотків, яка діяла на момент призначення пенсії. В свою чергу, листом від 11.11.2015 року відповідач повідомив, що за його (позивача) зверненням про перерахунок пенсії в серпні 2012 року була застосована норма ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону № 3668-VI) (3668-17) від 08.07.2011 року), якою визначено, що пенсія призначається в розмірі 80% відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Позивач вважає зазначені дії відповідача протиправними, так як останній безпідставно обмежив його (позивача) право на отримання пенсії в розмірі 88% відсотків, яка вже була призначена, тобто відповідач діяв не на підставі, поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та Законам України.
З огляду на викладене вище, позивач вважає, що перерахунок та виплату пенсії відповідач зобовязаний провести йому на підставі документів пенсійної справи та додатково поданої довідки прокуратури Кіровоградської області від 17.07.2012р. №18-143 про заробіток для перерахунку пенсії, яка є в пенсійній справі за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 88% відсотків від суми заробітку за відповідною посадою та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років із 01.07.2012 року та по теперішній час.
Позивач ОСОБА_1 під час судового розгляду справи позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові, просив позов задовольнити.
Представник відповідача УПФ України в м.Кіровограді в судове засідання не зявився, повідомлений належним чином про час та місце судового розгляду справи, подав письмові заперечення на позов від 26 січня 2016 року за вх.№2023, за якими позовні вимоги не визнає, вважає їх безпідставними та просить відмовити в задоволенні позову. На обгрунтування заперечень зазначив, що позивач отримує пенсію, яка призначена на підставі Закону України «Про прокуратуру». З прийняттям постанови КМУ від 31.05.2012 року №505 «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» з 01.07.2012 року підлягають перерахунку пенсії, призначені згідно із ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру». Відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (із змінами, яка діє в редакції з 01.10.2011 року) пенсія прокурорам та слідчим призначається в розмірі 80% відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплатипраці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а до 01.01.2011 року страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. Перерахунок пенсії провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів установлених для осіб, які втратили працездатність. Крім того, зазначив, що звернення позивача за перерахунком пенсії відбулося після внесення змін до Закону з встановленням 80% розміру пенсії від заробітної плати. Норма ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» діє, і вона не визнана неконституційною та не скасована, у звязку з чим підстав для застосування ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції до 01.10.2011 року не має, так як попередня редакція втратила чинність. Також вказав, що позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений ст.99 КАС України. Окрім того, позивач просить допустити постанову до негайного виконання в частині зобовязання Управління здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років в межах суми стягнення за один місяць, при цьому вимоги про стягнення коштів не має, позовні вимоги є вимогами зобовязального характеру, на підставі чого відсутні підстави для застосування положень ст.256 КАС України. Представник відповідача також просив розглянути справу без участі представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1 на обгрунтування позовних вимог, враховуючи письмові заперечення проти позову, подані представником відповідача, дослідивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог та їх часткове задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФ України в м.Кіровограді і отримує пенсію за вислугою років, призначену з 31.05.2007 року відповідно до положень Закону України «Про прокуратуру».
Загальний страховий стаж становить 25 років 2 місяці 18 днів, з них 14 років 3 місяці на посаді прокурора.
31 травня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», згідно з якою затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та в звязку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 01 липня 2012 року.
20.08.2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Управління з заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, яка видана прокуратурою Кіровоградської області №18-143 від 17 липня 2012 року, на підставі чого Управлінням було проведено перерахунок пенсії, яка з 01.07.2012 року становить 5 486 грн. 86 коп., при цьому, як встановлено під час судового розгляду справи,при перерахунку пенсії Управлінням була застосована норма ч.2 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI) (3668-17), якою визначено, що пенсія призначається в розмірі 80% відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати.
Судом також встановлено, що позивач 02.11.2015 року звернувся до УПФ України в м.Кіровограді з заявою, в якій просив перерахувати та виплатити йому пенсію за вислугу років з 01.07.2012 року, виходячи із суми для перерахунку пенсії, зазначеної у довідці прокуратури Кіровоградської області від 17.07.2012 року №18-143 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній на час його виходу на пенсію, застосувавши норму закону, що визначає пенсію у розмірі 88% з виплатою недоплаченої при перерахунку суму пенсії з дня перерахунку пенсії, тобто з 01.07.2012 року, виходячи з норми Закону, яка визначає розмір пенсії за вислугу років у розмірі 88%, яка діяла на момент призначення пенсії.
Листом від 11.11.2015 року вих.№277/Б-11 УПФ України в м.Кіровограді повідомив позивача, що за його зверненням у серпні, 2012 року про перерахунок пенсії була застосована норма ч.2 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону №3668-VI (3668-17), якою визначено, що пенсія призначається в розмірі 80% відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Правомірність дій, які полягають у відмові відповідача у проведенні перерахунку пенсії позивачу, виходячи з розміру 88% відсотків від суми заробітної плати оскаржуються позивачем.
При цьому, судом відзначається наступне.
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру»№1789-XII. Редакція зазначеної статті змінювалася.
Так, відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діялана час призначення позивачу ОСОБА_1 пенсії, №2663-ІІІ від 12.07.2001р. "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру", за правилами якої позивачу було призначено пенсію за вислугою років, передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи від 08 липня 2011 року №3668-VI , який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року, внесено зміни до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурором і слідчим у разі реалізації ними такого права.
Зокрема, відповідно до частини 2 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, чинній з 01 жовтня 2011р., та на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії та вводиться обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Цією ж статтею передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Очевидним є те, що змінами у статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", які були внесені Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VІ встановлено новий порядок призначення та визначення розміру пенсії за вислугу років прокурорам та слідчим, яка призначається після 08 липня 2011р.
Таким чином, з 01 жовтня 2011 року положення ч.1 ст.50-1 Закону №1789-XIIщодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90% відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у звязку із внесенням змін до редакції цієї статті Законом №3668-VI.
Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюють частини 13, 18 ст.50-1 Закону №1789-XII, положення яких щодо перерахунку пенсії у звязку із прийняттям Закону №36678-VI змін не зазнали (змінилася лише нумерація частин цієї статті).
Так, відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з ч.18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Враховуючи викладене, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, на підставі чого внесені Законом №3668-VI зміни до ст.50-1 Закону №1789-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч.ч.13, 18 ст.50-1 Закону №1789-XII, які змін, у звязку з прийняттям Закону №3668-VI, - не зазнали.
Крім того, вирішуючи питання про застосування цього Закону в часі, необхідно виходити з того, що згідно зі ст.22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Окрім того, судом відзначається, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, повязані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яківідповідно до ст.17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби Безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року 38-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Виходячи із висловленого в рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Зазначена правова позиція узгоджується з правовою позицією, висловленою в постанові Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (справа №21-348а13), яка відповідно до положень ст.244-2 КАС України є обовязковою для виконання для всіх судів України.
Крім того, у рішенні Конституційного Суду України від 03 червня 2013р., ухваленого у справі №1-2/2013р. вказано, що Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони приймаються на її основі і повинні відповідати їй. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 6, частина друга статті 19 Основного Закону України).
Таким чином, судом відзначається, що відповідач УПФ України в м.Кіровограді при вирішенні заяви позивача про перерахунок пенсії за вислугу років повинно було керуватися вимогами ст.ст.8, 19, 22, 58, 64 Конституції України про недопустимість звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів та про неприпустимість зворотньої дії в часі законів та інших нормативно-правових актів.
Більш того, відповідач при проведенні перерахунку пенсії за вислугу років на підставі поданої позивачем заяви, також повинен був керуватися вимогами ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону №2663-ІІІ (2663-14) від 12.07.2001 року, чинній на час призначення позивачу пенсії, за якою (редакцією) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20-ти років, у т.ч. зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10-ти років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховані страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
З огляду на викладене вище, посилання відповідача на останню редакцію ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08 липня 2011 року, за приписами якої позивачу після перерахунку має бути встановлений розмір пенсії в розмірі 80%, являються безпідставними, а зазначені дії протиправними, з огляду на те, що за приписами зазначених правових норм призначається пенсія після 08 липня 2011 року прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, та, в свою чергу, не є підставою для зменшення раніше призначеної позивачу пенсії в розмірі 88%, у звязку з чим, вимоги позивача про зобовязання відповідача УПФ України в м.Кіровограді провести перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років згідно з ч.1 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001р. № 2663-III "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру", на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області від 17.07.2015 року № 18-143 про заробіток для перерахунку пенсії в розмірі 88% відсотків від суми заробітку за відповідною посадою з виплатою різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років є обгрунтованими, позивачем в повному обсязі доведено обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та є такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, в позовних вимогах позивач ОСОБА_1 просив провести перерахунок пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років за період з 01.07.2012 року по теперішній час, зазначаючи про те, що про порушення своїх прав він дізнався тоді, коли звернувся до УПФ України в м.Кровограді для ознайомлення з документами своєї пенсійної справи №172534 та безпосередньо 30 жовтня 2015 року, коли отримав завірену копію розпорядження.
В свою чергу, судом відзначається, що відповідно до ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими Законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права позивача на позов та запобігає постійному збереженню стану невизначеності у публічно-правових відносинах.
Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позо, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Адміністративний позов та додані до нього матеріали не містять підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, крім того, суд вважає, що в даному випадку про порушення своїх прав позивач дізнався, або повинен був дізнатися з дати отримання пенсії після звернення до відповідача, яке мало місце 20.08.2012 року за відповідним перерахунком.
Закони та інші нормативно-правові акти, судові рішення є доступними для ознайомлення всіма громадянами, і можливість обізнаності людини про те чи інше положення законодавства залежить виключно від бажання такої людини.
Пенсійні виплати є щомісячними, тому про порушення свого права (якщо позивач вважає його порушеним) позивач ОСОБА_1 міг дізнатися при черговому отриманні пенсії кожного місяця, а зазначені позивачем доводи про те, що він, повторно, а саме, 02.11.2015 року, звертався до відповідача з приводу перерахунку пенсії та йому було надіслано лист від 11.11.2015 року про відмову в перерахунку пенсії, не перериває та не зупиняє строк звернення до суду, встановлений ст.99 КАС України, який повинен обчислюватися з часу фактичного порушення прав та інтересів позивача а не з часу звернення позивача до відповідача з відповідним зверненням та отримання відповіді на нього.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом 25 листопада 2015 року, при цьому, враховуючи, встановлений ст.99 КАС України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, та, приймаючи до уваги, відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду, суд вважає, що позовні вимоги позивача ОСОБА_1 підлягають задоволенню в межах шестимісячного строку звернення до суду, тобто з 01 травня 2015 року, в той час як позовні вимоги позивача за період з 01 липня 2012 року по 30 квітня 2015 року включно на підставі ст.100 КАС України слід залишити без розгляду.
Окрім того, позивач ОСОБА_1 просив допустити постанову до негайного виконання в частині зобовязання Управління здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років в межах суми стягнення за один місяць, при цьому, позивачем не предявлялися вимоги про стягнення коштів, позовні вимоги є вимогами зобовязального характеру, на підставі чого відсутні правові підстави для застосування положень ст.256 КАС України.
Відповідно до ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа, на підставі чого з відповідача Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді слід стягнути на користь позивача ОСОБА_1 понесені ним та документально підтверджені судові витрати в розмірі 487 грн. 20 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.2, 6, 11, 69, 71, 94, 158-163, 167, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративниий позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді про визнання протиправними дій щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії за вислугою років та зобовязання здійснити перерахунок пенсії, - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії за вислугою років ОСОБА_1 на підставі документів пенсійної справи №172534 та додатково поданої довідки прокуратури Кіровоградської області від 17 липня 2012 року №18-143 про заробіток для перерахунку пенсії, за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України від 12 липня 2001 року №2663-ІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 88% відсотків від суми заробітку за відповідною посадою.
Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років ОСОБА_1 на підставі частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України від 12 липня 2001 року №2663-ІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» згідно з довідкою прокуратури Кіровоградської області від 17 липня 2012 року №18-143 про заробіток для перерахунку пенсії в розмірі 88% відсотків від суми заробітку за відповідною посадою та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років, починаючи з 01 травня 2015 року.
Присудити ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді, понесені судові витрати судовий збір в розмірі 487 грн. 20 коп.
Позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 01 липня 2012 року по 30 квітня 2015 року включно залишити без розгляду.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.Кіровограда шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги, у разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда Л.А. Іванова