Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
28 березня 2016 р. № 820/377/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Панченко О.В.,
при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.
за участю:
представника позивача - Самойленко Н.П.,
представника відповідача - Купчик Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком" до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Український комунальний банк" Матвієнка Андрія Анатолійовича про визнання неправомірним рішення та зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд: визнати неправомірним рішення Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Український комунальний банк" Матвієнка Андрія Анатолійовича щодо відмови в акцептуванні кредиторської вимоги Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Харківської філії (від 27.07.2015 р. №26-17/24) до ПАТ "Укркомунбанк" на суму 244663,08 грн.; зобов'язати відповідача включити до реєстру акцептових вимог кредиторів ПАТ "Український комунальний банк" вимоги ПАТ "Укртелеком" в особі Харківської філії у сумі 244663,08 грн.; присудити на користь позивача судові витрати у розмірі 1378 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що між Публічним акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Харківської філії та Публічним акціонерним товариством "Український комунальний банк" укладений договір від 03.01.2012 року №230358 про надання послуг бізнес-мережі. Відповідно до розділу 1 Договору ПАТ "Укртелеком" (Оператор) надає телекомунікаційні послуги бізнес-мережі, а ПАТ "Укркомунбанк" (Бізнес-абонент) отримує зазначені послуги та сплачує їх вартість. Внаслідок порушення Бізнес-абонентом умов Договору щодо оплати наданих послуг, за період з 01.05.2014 року по 01.05.2015 року утворилась заборгованість у розмірі 169894,39 грн. 27.07.2015 року Харківською філією ПАТ "Укртелеком" на адресу відповідача направлена кредиторська вимога №26-17/24 від 27.07.2015 року щодо включення до реєстру акцептованих вимог кредиторів заборгованості по Договору у сумі 244663,08 грн. (у тому числі 169894,39 грн. основного боргу, 60272,65 грн. втрат від впливу інфляційних процесів, 2793,69 грн. 3% річних та 11702,35 грн. пені). До кредиторської вимоги додано документи, в її обґрунтування, зокрема, копія договору, розрахунки, рахунки-акти. Зазначена вимога була отримана Відповідачем 04.08.2015 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення УДППЗ "Укрпошта". Відповідно до постанови Правління НБУ від 14 вересня 2015 року № 604 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Український комунальний банк» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 14 вересня 2015 року №169 "Про початок процедури ліквідації ПАТ "Укркомунбанк" та делегування повноважень ліквідатора банку". Згідно з даним рішенням розпочато процедуру ліквідації ПАТ "Укркомунбанк", у тому числі прийняття вимог кредиторів. З огляду на те, що кредиторська вимога ПАТ "Укртелеком" №26-17/24 на час публікації оголошення про початок процедури ліквідації ПАТ "Укркомунбанк" та початок прийняття вимог кредиторів вже знаходилась у Уповноваженої особи Фонду - відповідача, повторно кредиторські вимоги позивачем не заявлялись.16.10.2015 року Харківською філією ПАТ "Укртелеком" був отриманий лист відповідача від 02.09.2015 року №112/15 "Про результати розгляду кредиторської вимоги", відповідно до якого повідомлено, що задовольнити пред'явлену вимогу ПАТ "Укртелеком" у особі Харківської філії не вбачається за можливе, зважаючи на норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", відповідно до якого під час діяльності тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку. Листом від 16.12.2015 року №26-15/749 позивач повторно звернувся до відповідача щодо включення до реєстру акцептованих вимог раніше заявленої вимоги, посилаючись на те, що кредиторська вимога ПАТ "Укртелеком" фактично розглядалась Відповідачем після публікації 19.09.2015 року оголошення про ліквідацію банку та відкликання банківської ліцензії, а отже є поданою з дотриманням вимог Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". У відповідь позивачем отриманий лист від 13.01.2016 року № 6/16-Л, яким відповідач повідомив, що строк, протягом якого кредитори могли заявити вимоги, закінчився 19.10.2015 року, заява ПАТ "Укртелеком", на думку відповідача, відправлена 16.12.2015 року, після закінчення встановленого строку, а отже вимоги ПАТ "Укртелеком" до ПАТ "Укркомунбанк" є погашеними. Вважає рішення відповідача щодо відмови в акцептуванні кредиторських вимог позивача неправомірним, у зв'язку із чим, просив позов задовольнити.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав доводи, викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач - Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Український комунальний банк" Матвієнко Андрій Анатолійович, позов не визнав. У письмових запереченнях на позов (а.с.38-41) відповідач вказав, що Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено здійснення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасової адміністрації банку та/або ліквідації банку. Це дві окремі процедури. Так, статтею 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що: тимчасова адміністрація - процедура виведення банку з ринку, що запроваджується Фондом стосовно неплатоспроможного банку в порядку, встановленому Законом; ліквідація банку - процедура припинення банку як юридичної особи відповідно до законодавства. Прийняття вимог кредиторів відбувається під час здійснення процедури ліквідації банку та відповідно до встановленого Законом порядку. Так, частиною другою статті 45 Закону закріплено, що Фонд гарантування здійснює опублікування відомостей про ліквідацію банку в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України" не пізніше ніж через сім днів з дня початку процедури ліквідації банку. Частиною п'ятою статті 45 Закону встановлено строк, протягом якого кредитори мають право заявити Фонду гарантування про свої вимоги до банку. Цей строк складає 30 днів з дня опублікування відомостей в одному із зазначених засобів масової інформації про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку. Оголошення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "УКРКОМУНБАНК" опубліковано 19 вересня 2015 року. Отже строк, протягом якого кредитори ПАТ "УКРКОМУНБАНК" мали право заявити Фонду гарантування (уповноваженій особі Фонду гарантування на ліквідацію ПАТ "УКРКОМУНБАНК") про свої вимоги до ПАТ "УКРКОМУНБАНК", закінчився 19 жовтня 2015 року (включно). Таким чином законодавством не передбачено подання вимог кредиторів у стадії процедури тимчасової адміністрації та до початку строку, протягом якого кредитори мають право заявити Фонду гарантування про свої вимоги до банку. Зазначене спростовує твердження позивача про своєчасність направлення відповідачу вимоги кредитора
У судовому засіданні представник відповідача підтримав письмові заперечення на позов, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходив із наступного.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені критерії, якими керується адміністративний суд при перевірці рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень. Відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі постанови Правління Національного банку України від 12.05.2015 р. № 309/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Укркомунбанк" до категорії неплатоспроможних» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 12.05.2015 року №96 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "Укркомунбанк", згідно з яким з 13.05.2015 року запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноваженою особою Фонду на тимчасову адміністрацію в ПАТ "Укркомунбанк" Матвієнка Андрія Анатолійовича.
В подальшому, відповідно до постанови Правління НБУ від 14 вересня 2015 року № 604 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Український комунальний банк" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 14 вересня 2015 року №169 "Про початок процедури ліквідації ПАТ "Укркомунбанк" та делегування повноважень ліквідатора банку".
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами встановлені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23.02.2012 року №4452-VI.
Частиною 1 статті 3 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлено, що Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Згідно частини 1 статті 11 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Управління поточною діяльністю Фонду здійснює виконавча дирекція Фонду.
Повноваження виконавчої дирекції Фонду визначені в статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Зокрема, відповідно до пунктів 2, 4 частини 3 цієї статті виконавча дирекція Фонду у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.
Статтею 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" регулюється порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами.
Так, статтею 45 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено, що Фонд не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, розміщує інформацію про це на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет. Фонд здійснює опублікування відомостей про ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Відомості про ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду повинні містити: 1) найменування та інші реквізити банку, що ліквідується; 2) дату та номер рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 3) дату та номер рішення виконавчої дирекції Фонду про призначення уповноваженої особи Фонду; 4) прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи Фонду; 5) інформацію про місце та строк приймання вимог кредиторів.
У відповідності до ч. 5 ст. 45, ст. 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", кредитори банку протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку, мають право заявити уповноваженій особі Фонду на ліквідацію банку про свої вимоги до банку.
Будь-які вимоги кредиторів, що надійшли після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.
Також, пунктом 4.23. Положення "Про виведення неплатоспроможного банку з ринку", затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 2 від 05.07.2012 та частиною 1 статті 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлено, що Уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" відповідно до вимог частини другої статті 45 Закону. Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.
Статтею 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено, що протягом 90 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону уповноважена особа Фонду здійснює такі заходи: 1) визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення; 2) відхиляє вимоги в разі їх не підтвердження фактичними даними, що містяться у розпорядженні уповноваженої особи Фонду, та, у разі потреби, заявляє в установленому законодавством порядку заперечення за заявленими до банку вимогами кредиторів; 3) складає реєстр акцептованих вимог кредиторів відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами Фонду. Реєстр акцептованих вимог кредиторів та зміни до нього підлягають затвердженню виконавчою дирекцією Фонду.
Згідно до частини 6 статті 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Уповноважена особа Фонду не має права здійснювати задоволення вимог кредиторів до затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів, за виключенням погашення за погодженням з виконавчою дирекцією Фонду вимог за правочинами, що забезпечують проведення ліквідаційної процедури.
Відповідно до частини 8 статті 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", вимоги, не включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню в ліквідаційній процедурі не підлягають і вважаються погашеними.
Судовим розглядом встановлено, що відомості про початок процедури ліквідації ПАТ "Український комунальний Банк" опубліковані в газеті "Голос України" №174 (6178) від 19.09.2015 (а.с. 43). У даному оголошенні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, крім іншого, повідомив, що вимоги кредиторів приймаються протягом 30 днів з дня опублікування в газеті "Голос України" оголошення про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію Банку за адресою: вул. Казимира Малевича (Боженка), буд. 86, м. Київ, 03680.
Таким чином, термін пред'явлення вимог кредиторів (подання відповідних заяв) закінчився 19 жовтня 2015 року (включно).
В той час, як кредитна вимога (а.с. 7-9) Публічним акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком" про включення останнього до реєстру акцептованих вимог до ПАТ "Український комунальний банк" про стягнення 169894,39 грн. - основного боргу, 60272,65 грн. - збитків від інфляції, 2793,69 грн. - три проценти річних, 117902,35 грн. - пені, направлена позивачем на адресу Банку 27.07.2015 року, тобто приблизно за два місяці до строку встановленого ч. 5 ст. 45 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", протягом якого кредитори мають право заявити Фонду гарантування про свої вимоги до банку.
В аспекті викладеного, суд звертає увагу на те, що Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" на імперативному рівні встановлює наслідки пропуску строку подання заяв про внесення до реєстру акцептованих вимог кредиторів незалежно від причин такого пропуску.
Як зазначалось вище, строк подачі заяви про кредиторські вимоги закінчився 19.10.2015 року.
З матеріалів справи вбачається, що листом від 02.09.2015 року №112/15 Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Український комунальний банк" Матвієнко Андрій Анатолійович повідомив позивача, що відповідно до п.5 ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", під час дії тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку. Отже, у випадку прийняття рішення Національним Банком України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Український комунальний банк", Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" має право заявити свої вимоги до банку (а.с. 22).
Листом від 16.12.2015 року №26-15/749 позивач звернувся до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Український комунальний банк" Матвієнка Андрія Анатолійовича з проханням включити до реєстру акцептованих вимог до ПАТ "Український комунальний банк" про стягнення 169894,39 грн. - основного боргу, 60272,65 грн. - збитків від інфляції, 2793,69 грн. - три проценти річних, 117902,35 грн. - пені (а.с. 25-26).
13.01.2016 року відповідачем надано відповідь №6/16-Л, на лист позивача від 16.12.2015 року, в якій Уповноважена особа зазначила, що вимога товариства відправлена 16.12.2015 року, тобто після закінчення строку, протягом якого кредитори мали право заявити уповноваженій особі Фонду гарантування про свої вимоги до ПАТ "УКРКОМУНБАНК". Таким чином, вимоги ПАТ "Укртелеком" надійшли після закінчення строку, встановленого ч. 5 ст. 45 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", і відповідно до ч.1 ст. 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", вважаються погашеними (а.с. 27).
Суд критично ставиться до посилань позивача проте, що оскільки ним направлялась кредиторська вимога 27.07.2015 року, то в період дії ліквідації Банку, позивач не повинен був направляти повторну вимогу, так як приписами діючого законодавства чітко визначено, що строк протягом якого кредитори мають право заявити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про свої вимоги, а саме 30 днів з дня опублікування відомостей в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України" про відкликання банківської ліцензії, ліквідації банку.
Як зазначалось вище, пред'явлення вимог кредиторів у спірних правовідносинах було можливе у строку з 19.09.2015 року по 19.10.2015 року.
Позивачем до суду не надано доказів, що унеможливлювали подання останнім відповідачеві відповідної заяви з 19.09.2015 року по 19.10.2015 року.
Поряд із цим, суд зауважує, що вимоги кредиторів підлягають перевірці з приводу підтвердження таких вимог фактичними даними.
Відомо, що на день запровадження в ПАТ "УКРКОМУНБАНК" ліквідації і наразі, головний офіс ПАТ "УКРКОМУНБАНК»" розташований за адресою: вул. Шевченка В.В., буд. 18-А, м. Луганськ.
Доступ до приміщень Банку за місцезнаходженням головного офісу є неможливим, оскільки вони знаходяться у населених пунктах, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 07 листопада 2014 р. № 1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення".
В порушення приписів, встановлених частиною четвертою статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", відсторонені керівники ПАТ "УКРКОМУНБАНК" не забезпечили виконання покладеного на них обов'язку здійснити передачу бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів ПАТ "УКРКОМУНБАНК", матеріальних та інших цінностей банку. Уповноваженій особі Фонду на ліквідацію ПАТ "УКРКОМУНБАНК" бази даних (програмно-апаратний комплекс) не доступні.
Процедура ліквідації банків та діяльність уповноважених осіб Фонду на ліквідацію банківських установ регламентована Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Положенням про виведення неплатоспроможного банку з ринку, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05.07.2012 № 2, Положенням про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на території проведення антитерористичної операції або Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 30.11.2015 року №213, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2015 року за № 1630/28075.
Згідно з Положенням про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на території проведення антитерористичної операції або Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 30.11.2015 № 213, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2015 року за № 1630/28075 (далі - Положення № 213), Фонд у разі неможливості здійснення процедури ліквідації банку відповідно до Закону вживає заходів до накопичення ліквідаційної маси такого банку.
Фонд здійснює накопичення ліквідаційної маси за рахунок майна банку та його відокремлених підрозділів, у тому числі тих, що розташовані на території проведення антитерористичної операції або Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (за можливості фактичного доступу до об'єктів, інформації, документів, баз даних, отримання платежів, пов'язаних із погашенням заборгованості за кредитами, тощо).
Частиною 4 розділу III Положення № 213 передбачено, що у разі неможливості визначення суми заборгованості перед відповідним кредитором, перевірки достовірності даних вимог кредитора у зв'язку із недостатністю документів та даних, що є у розпорядженні Фонду, Фонд відхиляє таку вимогу кредитора до дати отримання відповідних даних.
Судовим розглядом встановлено, що позивач, в передбаченому Законом порядку не заявив про свої кредиторські вимоги.
Враховуючи відсутність у розпорядженні уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ "Укркомунбанк" документів та даних не можливо встановити вірність розрахованої позивачем суми кредиторської вимоги у розмірі 244663,08 грн.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", вимоги Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" вважаються погашеними, адже вони надійшли після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку.
Згідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач відмовляючи у задоволенні кредиторської вимоги Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком" діяв на підставі, у межах наділених повноважень та у спосіб визначений діючим законодавством України.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком" до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Український комунальний банк" Матвієнка Андрія Анатолійовича про визнання неправомірним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений 01 квітня 2016 року.
Суддя Панченко О.В.