ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху подання)
07 жовтня 2015 рокуЖитомирСправа № 806/4973/15
Категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши подання Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України в Житомирській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 630,91 грн,
в с т а н о в и в :
Заявник звернувся до суду з вказаним поданням, у якому просить стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 кошти за податковим боргом в розмірі 630 грн 91 коп..
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів встановлені статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини 3 статті 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
У частині, що не врегульована статтею 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, за приписами частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Оскільки статтею 183-3 КАС України не встановлено інше, зазначене поширюється і на випадки звернення органів доходів і зборів з відповідним поданням.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 26.09.2015).
Об'єкти справляння судового збору визначені у статті 3 вказаного Закону.
Частиною 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 26.09.2015) встановлено вичерпний перелік заяв, позовних заяв та клопотань, за подання яких до суду не справляється судовий збір.
Втім серед переліку, наведеного у цій правовій нормі, подання органів доходів і зборів відсутнє. Також органи фіскальної служби відсутні серед осіб, яким надано пільги щодо сплати судового збору (звільнення від сплати судового збору), що передбачено статтею 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 26.09.2015).
Отже, звернення контролюючого органу до суду з поданням у відповідності до ст. 183-3 КАС України повинно бути оплачене судовим збором, а документ про сплату судового збору - приєднаний до подання.
Подане до суду подання про стягнення податкового боргу носить майновий характер, адже призведе до руху коштів (збільшення чи зменшення грошових активів), що має очевидний економічний ефект.
Згідно зі ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 26.09.2015), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 26.09.2015) установлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору встановлюються у таких розмірах: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року установлено в сумі 1218 грн (ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік").
За наведених обставин та враховуючи розмір заявлених вимог і мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2015 року, Новоград-Волинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС України в Житомирській області за звернення до суду із поданням необхідно було сплати судовий збір у сумі 1218 грн.
Однак, додані до подання матеріали доказів сплати судового збору не містять, що свідчить про порушення заявником вимог ст. 106 КАС України.
Недотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виконання яких не суперечить особливостям, визначеним статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є недоліком подання.
У відповідності до ч. 4 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
З огляду на викладене, подання необхідно залишити без руху із встановленням заявнику строку для усунення недоліків шляхом надання безпосередньо до відділу документального забезпечення Житомирського окружного адміністративного суду, який розташований за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 17, доказу сплати судового збору в сумі 1218 грн на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду № 31213206784002 за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34854954. Призначення платежу: судовий збір, за позовом (поданням) ______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), рахунок отримувача 31213206784002, код ЄДРПОУ 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Керуючись статтями 106, 183-3, 165, 186 КАС України, суддя
у х в а л и в :
Подання Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України в Житомирській області залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 11:00 08 жовтня 2015 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, подання буде повернуто заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Є.Ю. Романченко