Ухвала суду № 57031907, 06.04.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2016
Номер справи
653/2785/15-а
Номер документу
57031907
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2016 р.м.ОдесаСправа № 653/2785/15-а

Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Калімбет Л.І.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Зуєвої Л.Є.,

суддів Шевчук О.А. та Федусика А.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Генічеського районного суду Херсонської області від 09.12.2015 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Генічевському районі Херсонської області про перерахунок пенсії,-

В С Т А Н О В И В:

В вересні 2015 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Генічевському районі Херсонської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 10.04.2015 року на підставі довідки №382 від 09.04.2015 року.

Постановою Генічеського районного суду Херсонської області від 09.12.2015 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, ОСОБА_1 в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв'язку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із задоволенням позову.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що з 17.01.2003 року позивачка перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Генічеському районі та отримує пенсію за віком.

09.04.2015 року ОСОБА_1 отримала в Щасливцевській сільській раді довідку№382 від 09.04.2015 року про заробітну плату за посадою секретар виконкому з якої призначено пенсію для її перерахунку з 2 кварталу 2009 року.

29.04.2015 року позивачка звернулась з заявою до управління Пенсійного фонду в Генічеському районі Херсонської області про перерахунок її пенсії на підставі цієї довідки.

Листом управління Пенсійного фонду в Генічеському районі Херсонської області №1977/02 від 07.05.2015 року у такому перерахунку було відмовлено.

Розглядаючи справу, суд першої інстанції дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню, оскільки в матеріалах пенсійної справи позивачки є довідка №520 від 10.09.2009 р. про заробітну плату з якої і було зроблено останній перерахунок пенсії та зазначено, що саме ця довідка відповідає даним бухгалтерського обліку, оскільки довідка №382 від 09.04.2015 р. є недостовірною та не відповідає даним бухгалтерського обліку.

Судова колегія суду апеляційної інстанції вважає обґрунтованими такі доводи суду викладені в оскаржуваній постанові виходячи з наступного.

Згідно ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.п.1 в. п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 надати право керівникам органів у межах затвердженого фонду оплати праці установлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років; керівним працівникам і спеціалістам департаментів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів (якщо положеннями про підрозділи передбачено виконання такої роботи); керівним працівникам і спеціалістам структурних підрозділів органів Державної фіскальної служби, які забезпечують адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, протидію контрабанді та порушенню митних правил, особам начальницького складу податкової міліції, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування кримінальних правопорушень; керівним працівникам і слідчим органів Національної поліції, посади яких віднесені до відповідних категорій посад державних службовців і які здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років.

Згідно постанови КМУ від 27 травня 2009 р. N 504 про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268 надбавка не встановлюється сільським, селищним головам, їх заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів.

Матеріалами справи встановлено, що в квітні місяці 2015 року заявницею була надана до пенсійного фонду довідка про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах ніж ті, з яким їм призначено (перераховано) пенсію № 382 від 09.04.2015 на посаді секретаря виконкому за період з 01.06.2009 року.

В надану довідку про заробітну плату включено: посадовий оклад - 1886,00 грн.; надбавки за ранг - (13 ранг) - 55,00 грн.; надбавка за вислугу років (15 %)-291,15 грн.; премія у розмірі 10 % у сумі - 194, 10 грн.; надбавка за високі досягнення у праці або за виконанням особливо важливої роботи (50%) у сумі - 970,50 грн.; Загальна сума для обчислення пенсії склала - 3396,75 грн.

У зв'язку зі змінами в законодавстві, а саме постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2009 року № 504 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 за якою збільшено на 50 % розміри посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату сільських та селищних рад та їх виконавчих органів. При цьому, зазначеній категорії осіб не встановлюється надбавка за високі досягнення у праці, або за виконання особливо важливої роботи.

В 2009 році заявницею до управління надавалась довідка про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 520 від 10.09.2009р. за аналогічний період, а саме з 01 06 2009. Заробітна плата складалась з :посадового окладу - 1886 ,00 грн.; надбавки за ранг - (13 ранг) - 55,00 грн.; надбавка за вислугу років (15 %) - 291, 15 грн.; премії - ( 10% від посадового окладу) - 188,60 грн. Загальна сума для обчислення пенсії становила - 2420 грн. 75 коп.

До проведення перерахунку по заробітній платі вказаній у довідці № 520 від 10.09.2009р. головним спеціалістом відділу пенсійного забезпечення управління було зроблено зустрічну перевірку даної довідки, про що свідчить акт.

При наданні довідки про заробітну плату за то самий період з 01.06.2009 в 2015 році виявлено розбіжності.

Відповідно до цього головним спеціалістом відділу надходження доходів прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі в особі ОСОБА_2 була проведена перевірка достовірності довідки про заробітну плату, що надана для перерахунку пенсії непрацюючим посадовим особам в органах місцевого самоврядування № 328 від 09.04.2015 року, в ході перевірки були встановлені розбіжності, що суперечать довідці наявній в пенсійній справі та фактичним нарахуванням заробітної плати секретаря виконкому, а саме в червні місяці 2009 року надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи не нараховувалась, про що свідчить акт перевірки № 73 від 24.04.2015 року.

В наданій позивачкою до позову відповіді Щасливцевської сільської ради від 18.06.2015 року на її запит від 05.06.2015 року №09/107-02.17 останнім зазначено, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 виплачувались надбавки за виконання особливо важливої роботи сільським, селищним головам, їх заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів за період 2006-2009 роки, про те постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2009 року № 504 надбавки за високі досягнення у праці зазначеній категорії осіб скасовуються, а тому В.о. сільського голови було надано копії рішень та витягів з розпоряджень сільського голови про зазначені надбавки за період з 10.01.2007 року по 27 травня 2009 року (а.с.14).

Тобто виходячи з цього у апелянта було право на включення надбавки за високі досягнення у праці для перерахунку пенсії до 01.06.2009 року, однак постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2009 року № 504 надбавки за високі досягнення у праці зазначеній категорії осіб були скасовані, крім того після 01.06.2009 року зазначені надбавки до заробітної плати цій категорії осіб не виплачувались, а тому доводи апеляційної скарги є безпідставними, оскільки ґрунтуються апелянтом на не вірному трактуванні норми права.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обгрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству.

Доводи апелянта викладені у апеляційній скарзі за змістом ідентичні наданих в адміністративному позові, зазначених висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні норм матеріального права.

За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову місцевого суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 195,197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Генічеського районного суду Херсонської області від 09.12.2015 року - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя Л.Є.Зуєва

суддя О.А.Шевчук

суддя А.Г.Федусик