УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2016 року Справа № 876/9330/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Мікули О.І., Курильця А.Р.
з участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015р. по справі за позовом Приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування в частині податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
16.07.2015р. позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати в частині: податкове повідомлення-рішення №0022061701 від 10.07.2015 року на суму 23962,48 грн., з яких 19169,99 грн. - за основним платежем та 4792,49 грн.- штрафними санкціями; вимогу про сплату боргу №Ф-0022071701 від 10.07.2015 року зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов»язкове державне соціальне страхування в сумі 47557,33 грн.; рішення №0022081701 від 10.07.2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого внеску в сумі 4768,84 грн.
Позивач визнає вищезазначене повідомлення-рішення в частині, а саме на суму 120,00грн., (96,00 грн.- за основним платежем та 24,00 грн.- штрафними санкціями), вимогу про сплату боргу в сумі 222,08 грн. та рішення в розмірі 96 грн.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.08.2015р. позов задоволено.
Податковий орган оскаржив дану постанову з підстав неповного з»ясування обставин справи, порушення норм матеріального права, мотивуючи тим, що самозайнятою особою ОСОБА_1 книга обліку доходів та витрат велась неналежним чином, а саме: не завжди відображались в книзі доходи отримані на рахунки, чим порушено п.178.6 ст.178 розділу IV Податкового кодексу України, п.6 ст.128 Господарського кодексу України.
До складу доходів не включено і не відображено в книзі обліку доходів і витрат суми оплати нотаріальних послуг в розмірі 400,00 грн., які поступили 21.03.2012р. та в розмірі 240,00 грн., які поступили 22.03.2012р. на рахунок ОСОБА_1 НОМЕР_2 в Центральній філії ПАТ "КРЕДОБАНК" (пл. ОСОБА_7) в порушення п.178.3, п.178.6 ст.178 Податкового кодексу України.
При перевірці достовірності відображених у деклараціях про майновий стан і доходи за 2012-2014рр. сум документально підтверджених витрат, використано відомості, відображені в податкових деклараціях про майновий стан та доходи за 2012-2014рр., книги обліку доходів і витрат, дані реєстрів, журналів, банківські виписки, відомості нарахування та виплати зарплати, квитанції, чеки, накладні, квитанції до прибуткових касових ордерів, акти виконаних робіт (наданих послуг), інформація щодо готівкових та безготівкових розрахунків за 2012-2014рр.
До складу витрат самозайнятою особою ОСОБА_1 включались сплачені суми за оренду приміщення, вартість спеціальних бланків, інформаційні послуги, вартість використаних канцтоварів, послуги програміста, телекомунікаційні послуги, страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса, технічне забезпечення діяльності робочого місця нотаріуса та його обслуговування, охоронна та пожежна сигналізація; передплата юридичної літератури, оплата праці та обов'язкові нарахування на фонд оплати праці найманих працівників, розрахунково - касове обслуговування, витрати на поштові послуги, та ін.
Перевіркою правильності віднесення до витратної частини документально підтверджених сум за період з 01.01.2012р. по 31.12.2014р. самозайнятої особи ОСОБА_1 встановлено завищення сум витрат, за рахунок включення до витратної частини сум за надані послуги, які не відносяться до витрат, необхідних для провадження нотаріальної діяльності за 2012р. в сумі 56476.99 грн., за 2013р. в сумі 28455.74 грн., за 2014р. в сумі 52108,89 грн.
Відповідно до п.178.3 ст.178 Податкового кодексу України оподатковуваним доходом фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.
Узагальнюючою податковою консультацією щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженою наказом ДПС України від 24.12.2012 №1185. наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 884 визначено перелік витрат приватних нотаріусів, які пов'язані з організацією нотаріальної діяльності та обумовлені вимогами Закону України «Про нотаріат».
До витрат приватного нотаріуса можуть бути віднесені, зокрема: оренда робочого місця нотаріуса, у тому числі його поточний ремонт, обладнання пандусу для під'їзду інвалідів; страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса; технічне забезпечення діяльності робочого місця нотаріуса та його обслуговування: а) охоронна та пожежна сигналізація; б) металеві двері або металеві ролети; в) металеві грати, захисні ролети та броньована ударостійка плівка на вікнах; г) металеві шафи; д) вогнестійкий сейф; е) інформаційна вивіска; є) обслуговування технічного обладнання (комп'ютери, у тому числі їх програмне забезпечення, принтери, сканер, ксерокс, факс, телефон тощо); ж) підключення та користування мережею Інтернет без обмеження кількості провайдерів, включаючи мобільний Інтернет; з) телекомунікаційні послуги; и) меблі; програмне забезпечення, користування електронною базою законодавства; встановлення, обслуговування та користування державними та єдиними реєстрами; виготовлення печатки, штампів з текстами посвідчувальних написів; витрати на придбання спеціальних бланків нотаріальних документів та ведення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій, книг, журналів реєстрації (обліку), передбачених номенклатурою; витрати на придбання канцелярського приладдя (картонажі, архівні папки, твердий картон, канцелярський папір, технічні засоби для прошивання документів тощо); витрати на забезпечення збереження документів нотаріального діловодства; проходження підвищення кваліфікації, участь у короткотермінових семінарах, міжнародних семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях; удосконалення професійної майстерності; навчання в школі молодого нотаріуса; придбання та передплата юридичної літератури (книг, журналів, дисків, програм тощо); оплата праці та обов'язкові нарахування на фонд оплати праці помічників, секретарів, стажистів (найманих працівників); сплата внесків до Пенсійного фонду України, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування (депозитні рахунки); витрати на поштові та кур'єрські послуги, необхідні для ведення нотаріальної діяльності; комунальні витрати на (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання робочого місця приватного нотаріуса, у разі якщо це нежитлове приміщення є власністю приватного нотаріуса; сплата щомісячних членських внесків нотаріусами на забезпечення нотаріального самоврядування.
Відповідно до договорів про надання консультаційних послуг приватним аудитором Солониною Р.Д. від 03.01.2012р., від 03.01.2013р., від 03.01.2014р. виконавець зобов'язаний надавати консультаційні послуги з питань ведення бухгалтерського та податкового обліку, податкового законодавства, зовнішньоекономічної діяльності та інших питань фінансово- господарської діяльності, складання та подання до державних органів звітності, що стосується обчислення податків (зборів, обов'язкових платежів).
Представлено однотипного змісту щомісячні акти прийому-здачі наданих послуг, підписаних аудитором Солониною Р.Д. та нотаріусом ОСОБА_1 про надання консультаційних послуг з питань ведення бухгалтерського та податкового обліку, податкового законодавства, зовнішньоекономічної діяльності та інших питань фінансово-господарської діяльності, складання та подання до державних органів звітності, що стосується обчислення податків, зборів та обов'язкових платежів.
Самозайнята особа ОСОБА_1 за період, що перевіряється взагалі не здійснював зовнішньоекономічної діяльності та бухгалтерського обліку не вів, хоча про це в позовній заяві зазначено.
Згідно змісту актів здачі-прийняття робіт (наданих послуг) підписаних ФО-П ОСОБА_4 та нотаріусом ОСОБА_1 (договір не представлено) виконавцем проводились роботи по виготовленню листівок, календариків, відкрилок, тощо та надавались рекламні послуги по їх розповсюдженню, дизайнерські послуги.
За 2012 рік до витрат приватного нотаріуса ОСОБА_1 не враховано тільки рекламні, дизайнерські послуги надані ФО-П ОСОБА_4 в сумі 17500,00грн, а не в сумі 30150.00грн., як зазначено в позовній заяві.
Нотаріальну діяльність ОСОБА_1 здійснює в орендованому приміщенні за адресою АДРЕСА_1 згідно договору оренди від 25.11.2011р., орендодавець ФО-П ОСОБА_5 (фізична особа - підприємець на спрощеній системі оподаткування III група), якому зазначене приміщення належить на праві приватної власності відповідно до договору купівлі- продажу №1402 від 03.08.2011р.
Орендна плата згідно договору становить 12000,0 грн. за кожен місяць користування приміщенням.
Також, перевіркою встановлено порушення самозайнятою особою ОСОБА_1 п.1 ч.2 ст.6 абз.1 п.2 ч.1 ст.7, п.11 ст.8, п.2 ст.9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в результаті чого донараховано єдиний внесок на загальну суму 47779,41грн., в тому числі за 2012р. - 19819,76грн., за 2013р. - 9877,93 грн., за 2014р. - 18081,72грн.
За допущені порушення передбачено застосування штрафних санкцій згідно з п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України, пункту 3 частини 11 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Просить скасувати постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, представника позивача, який просить залишити без змін рішення суду, представника податкового органу, яка просить задоволити апеляційну скаргу, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 здійснює приватну нотаріальну діяльність по Івано-Франківському міському нотаріальному окрузі. На податковий облік позивача взято в органах податкової служби 28.12.2009 року.
ДПІ у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області проведено документальну планову виїзну перевірку платника податків, який провадить незалежну професійну діяльність приватного нотаріуса ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, виконання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2014 року, про що складено акт від 26.06.2015 р. №2739/09-15-17-01-09/НОМЕР_1, яким встановлені порушення, зокрема:
- п.178.3, п.178.6 ст.178, п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено оподатковуваний (чистий) дохід в розмірі 28455,74 грн., в т.ч. за 2012 рік - 57116,99 грн., 2013 рік - 28455,74 грн., 2014 рік - 52108,89 грн.
Відповідно до п.167.1.ст.157, п.178.2 ст.178 ПК Укрїни визначено податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті за наслідками проведеної перевірки у сумі 19265,99 грн., в т.ч за 2012 рік - 7777,20 грн., за 2013 рік - 3672,46 грн., за 2014 рік - 7816,33 грн.
- п.1 ч.2, абз.1 п.2 ч.1 ст.7, п.11 ст.8, п.2 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями, у результаті чого визначено суму єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування у загальному розмірі 47779,41 грн., в т.ч. за 2012 рік -19819,76 грн., 2013 рік - 9877,93 грн., 2014 рік - 18081,72 грн.
На підставі акту перевірки відповідачем винесено повідомлення-рішення №0022061701 від 10.07.2015 року в розмірі 24082,48 грн., (19265,99 грн. - основним платежем та 4816,49 грн. - штрафними санкціями), вимога про сплату боргу №Ф-0022071701 від 10.07.2015 року в сумі 47779,41 грн. та рішення №Ф-0022071701 від 10.07.2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 4864,84 грн.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про часткове скасування оскаржуваного: податкового повідомлення-рішення, рішення про застосування штрафних санкцій та вимоги про сплату боргу (недоїмки) відповідача, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.3 Закону України "Про нотаріат", нотаріус - це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.
Відповідно до п.п.14.1.226 п.14.1 ст.14 ПК України, самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Витрати приватних нотаріусів, які пов'язані з організацією нотаріальної діяльності обумовлені вимогами Закону України від 02 вересня 1993 року №3425-ХІІ „Про нотаріат".
В силу ст.32 Закону України «Про нотаріат» приватний нотаріус сплачує податки, встановлені Податковим кодексом України.
У відповідності до п.178.2 ст.178 ПК України, доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 цього Кодексу.
Пунктом 178.3 статті 178 ПК України визначено базу оподаткування при здійсненні незалежної професійної діяльності, а саме, оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.
У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.
Відповідно до п.178.2 ст.178 Податкового кодексу України доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.
В силу п.5 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.
Згідно із абз.1 п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок (ч.2 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Отже, приватний нотаріус є самозайнятою особою, яка здійснює незалежну професійну нотаріальну діяльність, доходи від якої оподатковуються за ставками податку, визначеними для оподаткування доходів фізичних осіб, а база оподаткування визначається як різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження незалежної професійної діяльності приватного нотаріуса.
В свою чергу, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.
Позивачем до складу витрат за період з 01.01.2012 по 31.12.2014 року включені наступні витрати: консультаційні послуги приватного аудитора Солонини Р.Д. за 2012 рік в сумі 36000,00 грн. (квитанції до прибуткових касових ордерів №1 від 11.05.2012, №2 від 13.06.2012, № 4 від 19.10.2012, № 5 від 26.11.2012, № 7 від 29.11.2012), 2013 рік- 24000,00 грн. (квитанції № 33 від 14.10.2013, № 37 від 05.11.2013, № 41 від 17.12.2013), 2014 рік 48000 грн. (квитанції № 15 від 03.10.2014, № 20 від 28.10.2014, № 23 від 10.11.2014, № 23 від 10.11.2014, № 25 від 27.11.2014, № 26 від 02.12.2014, № 29 від 29.12.2014 ); відшкодування комунальних послуг ФОП ОСОБА_5 за використання позивачем предмета оренди за 2012 рік в загальній сумі 2796,99 грн., 2013 рік - 3685,74 грн., 2014 рік -3808,89 грн.; рекламні і дизайнерські послуги надані ФОП ОСОБА_4 в загальній сумі 15500,00 грн.- за 2012 рік, 770,00 грн.- за 2013 рік, 300 грн.- за 2014 рік. Надання вказаних послуг підтверджено актами прийому - здачі робіт (надання послуг), чеками, квитанціями до прибуткового ордеру, рахунком-фактурою, видатковими накладними, які досліджувались судом першої та апеляційної інстанції (а.с.38-114).
Листом Міністерства юстиції України від 02.02.2006 року №31-35/20 передбачено, що при оподаткуванні доходів приватних нотаріусів за звітний податковий період необхідно враховувати документально підтверджені обов'язкові витрати, пов'язані з організацією їх роботи, зокрема, користування приміщенням (оренда плата, платежі за надання комунальних послуг та інші обов'язкові платежі), яке є робочим місцем приватного нотаріуса (ст.25 Закону України «Про нотаріат»).
В силу Узагальнюючої податкової консультації щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженої наказом ДПС України 24.12.2012 року №1185, до витрат приватного нотаріуса можуть бути віднесені, зокрема: - оренда робочого місця нотаріуса, у тому числі його поточний ремонт, обладнання пандусу для під'їзду інвалідів; - страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса; - технічне забезпечення діяльності робочого місця нотаріуса та його обслуговування: а) охоронна та пожежна сигналізація; б) металеві двері або металеві ролети; в) металеві грати, захисні ролети та броньована ударостійка плівка на вікнах; г) металеві шафи; д) вогнестійкий сейф; е) інформаційна вивіска; є) обслуговування технічного обладнання (комп'ютери, у тому числі їх програмне забезпечення, принтери, сканер, ксерокс, факс, телефон тощо); ж) підключення та користування мережею Інтернет без обмеження кількості провайдерів, включаючи мобільний Інтернет; з) телекомунікаційні послуги; и) меблі; - програмне забезпечення, користування електронною базою законодавства; - встановлення, обслуговування та користування державними та єдиними реєстрами; - виготовлення печатки, штампів з текстами посвідчувальних написів; - витрати на придбання спеціальних бланків нотаріальних документів та ведення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій, книг, журналів реєстрації (обліку), передбачених номенклатурою; - витрати на придбання канцелярського приладдя (картонажі, архівні папки, твердий картон, канцелярський папір, технічні засоби для прошивання документів тощо); - витрати на забезпечення збереження документів нотаріального діловодства; - проходження підвищення кваліфікації, участь у короткотермінових семінарах, міжнародних семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях; удосконалення професійної майстерності; навчання в школі молодого нотаріуса; придбання та передплата юридичної літератури (книг, журналів, дисків, програм тощо); - оплата праці та обов'язкові нарахування на фонд оплати праці помічників, секретарів, стажистів (найманих працівників); - сплата внесків до Пенсійного фонду України, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; - відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування (депозитні рахунки); - витрати на поштові та кур'єрські послуги, необхідні для ведення нотаріальної діяльності.
Колегія суддів вважає, що вказана консультація має рекомендаційний характер, і наведений в ній перелік не є вичерпним, що свідчить про можливе віднесення до необхідних витрат незалежної професійної діяльності і інших витрат, якщо вони відповідають вимогам п.178.3 ст.178 ПК України.
З огляду на загальне описове визначення витрат незалежної професійної діяльності, наведене у пункті 178.3 Податкового кодексу України, необхідно у кожному окремому випадку аналізувати здійснені витрати за критеріями можливості використання придбаних товарів (робіт, послуг) у незалежній професійній діяльності, ділової мети їх придбання, впливу цих витрат на отримання доходу, й за умови відповідності таким критеріям придбані товари (роботи, послуги) й здійснені витрати слід вважати такими, що необхідні для провадження незалежної професійної діяльності.
Дане стверджується судовою практикою відображеною в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 03.11.2015р. у справі №К/800/29541/15 та від 14.03.2016р. у справі №К/800/42681/15.
При цьому, колегія суддів враховує вимоги ч.2 ст.71 КАС України, якою передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то воно не може бути скасоване чи змінене з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
Відповідно до ч.2 ст.5, ст.94 КАС України та Закону України «Про судовий збір» в редакції від 22.05.2015р., з Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області підлягає стягненню судовий збір в сумі 2009,70 грн. (2 % розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати * 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги).
Керуючись ст.ст.160 ч.3, 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області - залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015р. по справі №809/2835/15 - без змін.
Стягнути з Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на рахунок отримувача №31219206781004 УДКСУ у Галицькому районі м.Львова код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007573 Банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області Код банку отримувача (МФО 825014 Код класифікації доходів бюджету 22030001, "Призначення платежу" - судовий збір, код 34668371 - 2009 (дві тисячі дев»ять) 70 коп. судового збору.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя: М.П.Кушнерик
Судді: О.І.Мікула
А.Р.Курилець
Повний текст виготовлено 08.04.2016р.