ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
06 квітня 2016 року К/800/9481/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Маслій В.І., перевіривши відповідність вимогам ст. ст. 211-213 КАС України касаційної скарги ГУ ДФС в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24 червня 2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 березня 2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ГУ ДФС в Івано-Франківській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
До поданої касаційної скарги скаржником не додано документ про сплату судового збору.
Разом з касаційною скаргою, скаржником заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивоване відсутністю коштів, для сплати судового збору.
Вказане клопотання скаржника є необґрунтованим, враховуючи наступне.
Частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від такої сплати.
Крім того, згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", який набрав чинності з 1 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі; рахунок отримувача - 31210255700007; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; код банку отримувача - 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; код класифікації доходу бюджету - 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)"; символ звітності - 255.
Крім того, у відповідності до частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Зі змісту касаційної скарги вбачається, що касаційна скарга підписана представником відповідача - ОСОБА_2.
На підтвердження своїх повноважень представником скаржника додана копія довіреності, однак зазначена довіреність була дійсна по 18 березня 2016 року, а касаційна скарга підписана ОСОБА_2 04 квітня 2016 року, тобто за межами строку дії даної довіреності.
За таких обставин, вимоги частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України скаржником не виконані, оскільки касаційна скарга підписана його представником, а оформлений належним чином документ про його повноваження до касаційної скарги не додано.
Виходячи з вимог статей 108, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, скаргу слід залишити без руху, надати строк для усунення вказаних недоліків та роз'яснити наслідки невиконання вимог ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 88, 108, 165, 213, 214 КАС України,
ухвалив:
Відмовити в задоволенні клопотання ГУ ДФС в Івано-Франківській області про звільнення від сплати судового збору.
Касаційну скаргу ГУ ДФС в Івано-Франківській області залишити без руху.
Копію ухвали надіслати ГУ ДФС в Івано-Франківській області та надати строк для усунення недоліків до 20 квітня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.І. Маслій