Роздільнянський районний суд Одеської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 511/788/16-а
Номер провадження: 2-а/511/16/16
"07" квітня 2016 р. Суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Іванова О. В. , перевіривши матеріали позовної заяви Роздільнянської районної ради Одеської області до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправними дій посадових осіб Державної фінансової інспекції в Одеській області по складанню акту ревізії від 09.02.2016 року № 08-11/15, проведеної Державною фінансовою інспекцією в Одеській області за результатами перевірки фінансово господарської діяльності Роздільнянської районної ради за період з 01.01.2012 року по 31.10.2015 року та зобовязання виключити пункти 1 та 2 з вимог про усунення порушень законодавства, що викладені в листі від 12 березня 2016 року № 15-08-23-14/2781,
ВСТАНОВИВ:
До Роздільнянського районного суду Одеської області надійшла вищезазначена позовна заява Роздільнянської ради Одеської області до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправними дій посадових осіб Державної фінансової інспекції в Одеській області по складанню акту ревізії від 09.02.2016 року № 08-11/15, проведеної Державною фінансовою інспекцією в Одеській області за результатами перевірки фінансово господарської діяльності Роздільнянської районної ради за період з 01.01.2012 року по 31.10.2015 року та зобовязання виключити пункти 1 та 2 з вимог про усунення порушень законодавства, що викладені в листі від 12 березня 2016 року № 15-08-23-14/2781.
Статтею 107 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному суду.
Розглянувши матеріали позовної заяви в порядку, передбаченому статтею 107 КАС України, суд дійшов висновку, що дана справа не підсудна Роздільнянському районному суду Одеської області, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України - кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним та неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Так, згідно із ч.2ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з позовної заяви, предметом спору у даній справі є оскарження Роздільнянською районною радою Одеської області протиправних дій посадових осіб - державною фінансовою інспекцією по складанню акту ревізії за результатами перевірки фінансово господарської діяльності Роздільнянської районної ради.
Діяльність органів Держфінінспекції України регулюється нормативно-правовими актами, якими є: Указ Президента України від 23.04.2011 № 499/2011 «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України», Бюджетний кодекс України, наказ Міністерства фінансів України від 03.10.2011 № 1236 «Про затвердження положень про територіальні органи Державної фінансової інспекції України та їх підрозділи», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1212/19950, та інші.
У відповідності до Указу Президента України «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України» Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція України) є органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через
Міністра фінансів України (далі - Міністр), а тому Державна фінансова інспекція в Одеської області теж входить до системи
органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної
політики у сфері державного фінансового контролю.
Таким чином, оскільки Державна фінансова інспекція в Одеській області є державним органом, а положеннями ч.2 ст.18 КАС України не передбачено розгляд місцевими загальними судами як адміністративними судами подібних спорів, суд приходить до висновку про підсудність вказаної позовної заяви окружному адміністративному суду, яким в даному випадку є Одеський окружний адміністративний суд.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищевказані приписи чинного процесуального законодавства, суд приходить до висновку, що дана позовна заява має бути повернута позивачеві як така, що не підсудна Роздільнянському районному суду Одеської області.
Разом з тим, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачеві його право у встановленому законом порядку звернутись з даним позовом до Одеського окружного адміністративного суду, з урахуванням встановлених положеннями статті 18 КАС України правил предметної підсудності.
Враховуючи вищезазначене та керуючись статтями 18, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву Роздільнянської районної ради Одеської області до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправними дій посадових осіб Державної фінансової інспекції в Одеській області по складанню акту ревізії від 09.02.2016 року № 08-11/15, проведеної Державною фінансовою інспекцією в Одеській області за результатами перевірки фінансово господарської діяльності Роздільнянської районної ради за період з 01.01.2012 року по 31.10.2015 року та зобовязання виключити пункти 1 та 2 з вимог про усунення порушень законодавства, що викладені в листі від 12 березня 2016 року № 15-08-23-14/2781 - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачеві, що він має право у встановленому законом порядку звернутись з даним позовом до Одеського окружного адміністративного суду, з урахуванням встановлених положеннями статті 18 КАС України правил предметної підсудності.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ссуддя: ОСОБА_1