Справа № 522/25749/15-а
Н.п. 2а/522/119/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2016 року Приморський районний суд м. Одеси
у складі: головуючого судді Загороднюка В.І.
при секретарі Міневич Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача та просить визнати протиправною бездіяльність Кіровської сільської ради що полягала у не надані запитуваної публічної інформації на її запит від 04.11.2015 р.; зобовязати Кіровську сільську раду надати їй письмово повну, точну та достовірну публічну інформацію, а саме:
- повну, точну та достовірну інформацію про чітке місце розташування земель запасу та земель не наданих у власність та постійне користування в межах Кіровської сільської ради, а саме: землі, які входять до адміністративно-територіальних одиниць - сільськогосподарські угіддя - 649,4000 га., рілля - 118,8000 га., у тому числі в межах населених пунктах - сільськогосподарські угіддя - 181,1500 га., рілля - 110,6000 га.;
- копії рішень сільської ради із зазначенням: П.І.Б. громадян, площу та графічні матеріали, що підтверджує що на секторі КОАТУУ НОМЕР_1, зона:03, квартал:001 (Колонтаївка);
- засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради засідання 40 сесії шостого скликання від 19.08.2015 р. з усіма додатками до нього рішення;
- засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради про консервацію земель з урахуванням ч.3 ст.172 земельного кодексу України та Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.04.2013 р. №283 щодо консервованих земель відповідно до наданої інформації сільською радою листом від 04.09.2015 р. №Б-70/02-08 із зазначенням повної, точної та достовірної інформації про конкретні земельні ділянки їх площу та місця розташування щодо яких було прийнято рішення про консервацію;
- інформацію про земельні ділянки комунальної та державної власності, які у період з 01.01.2012 року по 03.11.2015 року безоплатно надавались громадянам для особистого селянського господарства у межах Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області із зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо та копії документів які підтверджують безоплатну передачу земельних ділянок за відповідний період. (ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Зобовязати Кіровську сільську раду в 20-денний строк з моменту набрання постановою суду першої інстанції законної сили подати до суду звіт про виконання судового рішення, а копію цього звіту направити позивачці.
При цьому посилається на те, що 04.11.2015 року вона та інші громадяни звернулись із колективним запитом на отримання публічної інформації до Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, та просили надати у письмовому вигляді наступну публічну інформацію: повну, точну та достовірну інформацію про чітке місце розташування земель запасу та земель не наданих у власність та постійне користування в межах Кіровської сільської ради, а саме: землі, які входять до адміністративно-територіальних одиниць - сільськогосподарські угіддя - 649,4000 га., рілля - 118,8000 га., у тому числі в межах населених пунктах - сільськогосподарські угіддя - 181,1500 га., рілля - 110,6000 га.; копії рішень сільської ради із зазначенням: П.І.Б. громадян, площу та графічні матеріали, що підтверджує що на секторі КОАТУУ НОМЕР_1, зона:03, квартал:001 (Колонтаївка); засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради засідання 40 сесії шостого скликання від 19.08.2015 р. з усіма додатками до нього рішення; засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради про консервацію земель з урахуванням ч.3 ст.172 земельного кодексу України та Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.04.2013 р. №283 щодо консервованих земель відповідно до наданої інформації сільською радою листом від 04.09.2015 р. №Б-70/02-08 із зазначенням повної, точної та достовірної інформації про конкретні земельні ділянки їх площу та місця розташування щодо яких було прийнято рішення про консервацію; інформацію про земельні ділянки комунальної та державної власності, які у період з 01.01.2012 року по 03.11.2015 року безоплатно надавались громадянам для особистого селянського господарства у межах Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області із зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо та копії документів які підтверджують безоплатну передачу земельних ділянок за відповідний період. (ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Зазначений запит на отриманні публічної інформації відповідачем було отримано 05.11.2015 року. У визначений Законом України „Про доступ до публічної інформації, Кіровська сільська рада не надала запитуваної публічної інформації, тим самим порушивши її право в отриманні повної, та достовірної публічної інформації у встановлені Законом строки. В звязку з чим вона звернулася до суду з вказаним позовом та просить його задовольнити.
В судовому засіданні представник позивачки позов підтримав та просив його задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнав, вважає його необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 04.11.2015 р. ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися з колективним запитом на отримання публічної інформації до Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, та просили надати у письмовому вигляді наступну публічну інформацію: повну, точну та достовірну інформацію про чітке місце розташування земель запасу та земель не наданих у власність та постійне користування в межах Кіровської сільської ради, а саме: землі, які входять до адміністративно-територіальних одиниць - сільськогосподарські угіддя - 649,4000 га., рілля - 118,8000 га., у тому числі в межах населених пунктах - сільськогосподарські угіддя - 181,1500 га., рілля - 110,6000 га.; копії рішень сільської ради із зазначенням: П.І.Б. громадян, площу та графічні матеріали, що підтверджує що на секторі КОАТУУ НОМЕР_1, зона:03, квартал:001 (Колонтаївка); засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради засідання 40 сесії шостого скликання від 19.08.2015 р. з усіма додатками до нього рішення; засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради про консервацію земель з урахуванням ч.3 ст.172 земельного кодексу України та Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.04.2013 р. №283 щодо консервованих земель відповідно до наданої інформації сільською радою листом від 04.09.2015 р. №Б-70/02-08 із зазначенням повної, точної та достовірної інформації про конкретні земельні ділянки їх площу та місця розташування щодо яких було прийнято рішення про консервацію; інформацію про земельні ділянки комунальної та державної власності, які у період з 01.01.2012 року по 03.11.2015 року безоплатно надавались громадянам для особистого селянського господарства у межах Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області із зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо та копії документів які підтверджують безоплатну передачу земельних ділянок за відповідний період. (ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення вказаний запит було отримано відповідачем 05.11.2015 р., проте у визначений Законом України „Про доступ до публічної інформації строк, Кіровська сільська рада не надала запитуваної публічної інформації.
Відповідно до положень статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні субєктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України „Про доступ до публічної інформації від 13.01.2011 року № 2939-VI.
Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості субєктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації (ч. 1 ст. 2 Закону України „Про доступ до публічної інформації).
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України „Про доступ до публічної інформації публічна інформація - це відображена тазадокументованабудь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання субєктами владних повноважень своїх обовязків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні субєктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України „Про інформацію кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Аналізуючи зазначені норми, можна зробити висновок, що законодавцем відокремлено поняття інформації та публічної інформації.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України „Про доступ до публічної інформації право на доступ до публічної інформації гарантується: обовязком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст.5 Закону України „Про доступ до публічної інформації доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України „Про доступ до публічної інформації запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Тобто, за змістом наведених статей можна виділити такі ознаки публічної інформації: 1) готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання субєктами владних повноважень своїх обовязків, передбачених чинним законодавством; 2) заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація; 3) така інформація знаходиться у володінні субєктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації; 4) інформація не може бути публічною, якщо створена субєктом владних повноважень не під час виконання субєктами владних повноважень своїх обовязків; 5) інформація не може бути публічною, якщо створена не субєктом владних повноважень.
Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним субєктом владних повноважень у процесі виконання своїх обовязків.
Відповідно до вимог ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» - не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.
Як вбачається з колективного інформаційного запиту, позивачка перш за все запитувала публічну інформації щодо розпорядження саме комунальним майном, а саме розпорядження землями у межах території Кіровської сільської ради та наявною землею.
Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» - розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має буди відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
Жодного письмового повідомлення про можливе перенаправлення запиту до іншого розпорядника інформації позивачка від відповідача також не отримувала.
Враховуючи те, що запитувана позивачкою інформація є публічною, так як вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, створеним суб'єктом владних повноважень - Кіровською сільською радою Роздільнянського району Одеської області у процесі виконання своїх обовязків, отже відповідач повинен був надати позивачці запитувану публічну інформацію відповідно до колективного інформаційного запиту від 04.11.2015 р., проте в порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» цього не зробив.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно ст. 94 КАС України слід стягнути з бюджету Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на користь держави судовий збір в розмірі 551,20 гривень.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 3, 5, 6, 13, 22 Закону України „Про доступ до публічної інформації, ст. 5 Закону України „Про інформацію, ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області що полягала у не надані запитуваної публічної інформації на колективний інформаційний запит від 04.11.2015 р.
Зобовязати Кіровську сільську раду надати ОСОБА_1 письмово повну, точну та достовірну публічну інформацію, а саме:
- повну, точну та достовірну інформацію про чітке місце розташування земель запасу та земель не наданих у власність та постійне користування в межах Кіровської сільської ради, а саме: землі, які входять до адміністративно-територіальних одиниць - сільськогосподарські угіддя - 649,4000 га., рілля - 118,8000 га., у тому числі в межах населених пунктах - сільськогосподарські угіддя - 181,1500 га., рілля - 110,6000 га.;
- копії рішень сільської ради із зазначенням: П.І.Б. громадян, площу та графічні матеріали, що підтверджує що на секторі КОАТУУ НОМЕР_1, зона:03, квартал:001 (Колонтаївка);
- засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради засідання 40 сесії шостого скликання від 19.08.2015 р. з усіма додатками до нього рішення;
- засвідчену копію рішення Кіровської сільської ради про консервацію земель з урахуванням ч.3 ст.172 земельного кодексу України та Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.04.2013 р. №283 щодо консервованих земель відповідно до наданої інформації сільською радою листом від 04.09.2015 р. №Б-70/02-08 із зазначенням повної, точної та достовірної інформації про конкретні земельні ділянки їх площу та місця розташування щодо яких було прийнято рішення про консервацію;
- інформацію про земельні ділянки комунальної та державної власності, які у період з 01.01.2012 року по 03.11.2015 року безоплатно надавались громадянам для особистого селянського господарства у межах Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області із зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо та копії документів які підтверджують безоплатну передачу земельних ділянок за відповідний період. (ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Зобовязати Кіровську сільську раду Роздільнянського району Одеської області в 20-денний строк з моменту набрання постановою суду першої інстанції законної сили подати до суду звіт про виконання судового рішення, а копію цього звіту направити позивачці.
Стягнути з бюджету Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на користь держави судовий збір в розмірі 551,20 (пятсот пятдесят одна грн. 20 коп.) гривень.
Постанова суду може бути оскаржена, про що протягом десяти днів з дня проголошення подається апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції.
Суддя:
30.03.2016