Справа №451/385/16-п
Провадження № 3/451/152/16
ПОСТАНОВА
іменем України
06 квітня 2016 року
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В., розглянувши матеріали, що надійшли від начальника Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НПУ у Львівській області, підполковника поліції ОСОБА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 українця, громадянина України, не працюючого, інваліда III-групи, ІНФОРМАЦІЯ_2, розлученого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, 30.06.2015 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.156 КУпАП,
за ч.3 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
06 квітня 2016 року за вх.№1663 на адресу суду від начальника Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НПУ у Львівській області, підполковника поліції ОСОБА_1 надійшли матеріали, з яких вбачається, що ОСОБА_2 04.04.2016 року о 19 годині 00 хвилин, в с.Йосипівка по вулиці Б.Хмельницького, Радехівського району здійснював торгівлю з рук алкогольними напоями, а саме продав з рук гр.ОСОБА_3 0,5л. розведеного етилового спирту (горілку).
Відповідно до протоколу серії АА №361612 про адміністративне правопорушення від 06.04.2016 року, зазначені дії ОСОБА_2, кваліфіковано за ч.3 ст.156 КУпАП.
ОСОБА_2 в судове засідання не зявився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Про причини, що унеможливили його прибуття у засідання, суд не повідомив.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №361612 від 06.04.2016 року, складеного відносно гр.ОСОБА_2 за ч.3 ст.156 КУпАП, встановлено, що у такому відсутні відомості, які характеризують особу правопорушника (характеристики, дані про склад його сімї), пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відомості про вилучення та місцезнаходження товару торгівлі.
Санкція ч.3 ст.156 КУпАП передбачає з конфіскацією предметів торгівлі, а як такого протоколу вилучення до матеріалів справи не долучено.
Окрім цього, до матеріалів додано копію пояснення гр.ОСОБА_3, що всупереч вимогам ст.256 КУпАП та Розділу II п.15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ 06.11.2015 року №1376, адміністративні матеріали надіслані до суду в копіях, що позбавляє суд повно, всебічно та обєктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Також, в матеріалах справи відсутній рапорт старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 із резолюцією начальника Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НПУ у Львівській області про те, що було виявлено адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Враховуючи вище викладені порушення, які перешкоджають повному та обєктивному розгляду справи, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягають поверненню до Радехівського ВП ГУ НПУ у Львівській області для належного їх оформлення.
Керуючись ст.ст.254,256,265,265-2,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.3 ст.156 КУпАП до Радехівського ВП ГУ НПУ у Львівській області для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Суддя ОСОБА_5