Копія
Справа № 822/370/16
У Х В А Л А
07 квітня 2016 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 за участі:позивача, представника позивача та представника відповідача
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області , т.в.о. Начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_4 , атестаційної комісії №6 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання протиправним рішення атестаційної комісії №6,
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області , т.в.о. Начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_4 , атестаційної комісії №6 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання протиправним рішення атестаційної комісії №6.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
В обґрунтування клопотання зазначає про те, що проведення атестування поліцейських передбачене статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", а порядок проведення атестування поліцейських визначений наказом Міністра внутрішніх справ від 17.11.2015 року №1465, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2015 року за №1445/27890, пунктом 1 якого затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських (далі - Інструкції №1465).
Вказує, що у пункті 1 розділу І Інструкції №1465 передбачено, що ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
На умовах і в порядку, визначеному Інструкцією №1465, діяли атестаційна комісія та апеляційна атестаційна комісія Західного регіону, що приймали висновки відносно позивача. При цьому як пунктом 27 розділу IV, так і пунктом 14 розділу VI Інструкції №1465 передбачено беззаперечний обов'язок начальника органу поліції виконати прийняте комісіями рішення, тобто видати відповідний наказ на звільнення поліцейського.
Зважаючи на це подальший розгляд цієї справи є неможливим до вирішення Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/27744/15, так як атестування поліцейських та зокрема і позивача, а також його звільнення проводилось саме на підставах і в порядку визначеному Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, питання законності якої встановлюється іншим судом.
Представник відповідача просить задоволити клопотання про зупинення провадження у справі.
Позивач та представник позивача проти задоволення такого клопотання заперечували.
Т.в.о. Начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник атестаційної комісії №6 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши клопотання представника відповідача, думку позивача та представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що провадження у справі слід зупинити, зважаючи на таке.
Як видно з позовної заяви предметом позову, з яким звернувся ОСОБА_3 до суду є встановлення правомірності прийняття оскаржуваного наказу Головним управлінням Національної поліції у Хмельницькій області №10о/с від 10.02.2016 року про звільнення позивача зі служби в поліції за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" та поновлення його на посаді.
В обґрунтування цих вимог позивач посилається в тому числі і на Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, затверджену наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, правомірність якої повинен встановити Окружний адміністративний суд міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15.
Тому суд вважає, що вирішення по суті справи 822/370/16 є не можливим до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
За змістом п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що вимоги у справах №822/370/16 та №826/27744/15 є взаємопов'язаними, вирішення останньої справи і обставини, які будуть встановлені у судовому рішенні, матимуть преюдиціальне значення та можуть вплинути на результат розгляду цієї справи, тому провадження у справі №822/370/16 слід зупинити.
Керуючись положеннями ч. 1 ст.156 КАС України, суд ,
У Х В А Л И В:
зупинити провадження у адміністративній справі № 822/370/16 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області т.в.о. Начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_4, атестаційної комісії №6 Головного управління Національної поліції в Хмельницькій облсті про визнання протиправним рішення атестаційної комісії №6 до набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено 07 квітня 2016 року
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1