ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2015 р. Справа № 804/9434/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької південної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Токівський гранітний карєр» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Криворізька південна обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Токівський гранітний карєр», в якому просить стягнути кошти платника Державного підприємства «Токівський гранітний карєр», який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь державного бюджету податкову заборгованість в сумі 771797,48 грн., по наступним податкам:
-по податку на додану вартість податкову заборгованість в сумі 337091,81 грн.;
-по податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності, податкову заборгованість сумі 324255,85 грн.;
-адміністративні штрафи та інші санкції податкову заборгованість в сумі 510,00 грн.;
-єдиний внесок нарахований робітниками на суми: заробітної плати, винагород за договорами ЦПХ, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності сума боргу 109939,82 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства не сплачує суму податкового боргу в розмірі 771797,48 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.07.2015 року було відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні.
У звязку з повторним автоматичним розподілом, здійсненим на підставі Розпорядження № 621д від 15.10.2015 року, адміністративна справа № 804/9434/15 за позовом Криворізької південної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства "Токівський гранітний карєр" про стягнення заборгованості надійшла в провадження судді Серьогіної О.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.10.2015 року вказану справу прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні.
В судове засідання сторони не зявились, про дату час, та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Позивач звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження. Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство «Токівський гранітний карєр» перебуває на обліку в Криворізькій південній обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не
сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.46.1 ст.46 Податкового Кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктами 57.1. та 57.3. статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
18.02.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за січень 2014 року № НОМЕР_1, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 4597,00 грн.
17.03.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за лютий 2014 року № НОМЕР_2, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 5320,00 грн.
16.04.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за березень 2014 року № НОМЕР_3, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 5240,00 грн.
19.05.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за квітень 2014 року № НОМЕР_4, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 6166,00 грн.
17.06.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року № НОМЕР_5, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 11088,00 грн.
15.07.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за червень 2014 року № НОМЕР_6, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 6681,00 грн.
17.09.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за серпень 2014 року № НОМЕР_7, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 6064,00 грн.
20.10.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за вересень 2014 року № НОМЕР_8, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 5633,00 грн.
17.11.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2014 року № НОМЕР_9, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 7004.00 грн.
19.12.2014 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за листопад 2014 року № НОМЕР_10, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 8904,00 грн.
14.01.2015 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за грудень 2014 року № НОМЕР_11, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 1005,00 грн.
18.02.2015 року відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за січень 2015 року № НОМЕР_12, в якій сума податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітнього періоду з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітнього періоду складає 4332,00 грн.
Проте вказані суми відповідачем не сплачені.
17.06.2014 року позивачем проведено камеральну перевірку уточнюючого розрахунку декларації з податку на додану вартість № НОМЕР_13 від 17.05.2013 року відповідача, за результатами якої встановлено порушення останнім термінів сплати узгодженої суми грошового зобовязання з податку на додану вартість.
Відповідно до п. 126.1 ст. 126 Податкового Кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п. 58.3. статті 58 Податкового Кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення.
17.06.2014 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 000647414, яким відповідачу збільшена сума грошового зобовязання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в сумі 860,00 грн., яке отримано відповідачем 17.06.2014 року, що підтверджується підписом на корінці рішення.
У період з 09.10.2014 року по 17.10.2014 року позивачем проведено документальну позапланову виїзну перевірку з питань достовірності формування податкових зобовязань і податкового кредиту з ПДВ, а також доходів та витрат, що враховуються при визначенні обєкта оподаткування під час здійснення фінансово-господарських операцій відповідача з ПП «Ажіобуд» за період з 01.01.2013 року по 31.03.2014 року, за результатами якої, встановлено заниження податку на додану вартість у травні 2013 року на суму 192858,66 грн. та заниження податку на прибуток за 2013 рік на суму 248055,85 грн.
12.11.2014/року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_14, яким відповідачу збільшена сума грошового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 241073,75 грн., та податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_15, яким відповідачу збільшена сума грошового зобовязання з податку на прибуток в сумі 310070,00 податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_16, яким відповідачу збільшена сума грошового зобовязання з адміністративного штрафу в сумі 510,00 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 24.11.2014 року поштою.
Відповідно до п.п. 129.1.1. п. 129.1 ст. 129 Податкового Кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідачу було нараховано пеню в сумі 23 124,06 грн. з податку на додану вартість та 14206,47 грн. з податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності.
Також як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 18.02.2014 року подано звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за січень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 11866,28 грн.
17.03.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за лютий 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 10927,69 грн.
07.05.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за квітень 2014 року в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 11207,75 грн.
17.06.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за травень 2014 року в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 12112,04 грн.
08.09.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 1 1582,16 грн.
16.10.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 12602,23 грн.
17.11.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за жовтень 2014 року в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 9737,44 грн.
19.12.2014 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 10027,24 грн.
13.01.2015 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за грудень 2014 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 9491,43 грн.
12.02.2015 року відповідач подав до позивача звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за січень 2015 року, в якому загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті складає 10385,56 грн.
Частиною 8 статті 9 Закону № 2464-УІ встановлено, що платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
В свою чергу абзацом частиною четвертої статті 25 Закону № 2464-УІ встановлено, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Абзацом девятим частини четвертої статті 25 Закону № 2464-УІ встановлено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Абзацом десятим частини четвертої статті 25 Закону № 2464-УІ визначено, що у випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Доказів сплати вказаної суми позивачу відповідачем не надано.
З урахуванням вищенаведеного загальна сума податкового боргу відповідача становить 771797,48 грн.
Згідно статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
При цьому статтею 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
Податкові вимоги форми Ю-1 № 1/3 від 01.10.2011 року та форми Ю-2 №2/7 від 02.11.2001 року, надані позивачем, можуть бути належним доказом надіслання відповідачу податкових вимог зі сплати податкового боргу.
Відповідно до пункту 20.1.18 статті 20 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
На підставі п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити
Стягнути на користь державного бюджету кошти платника податків Державного підприємства «Токівський гранітний кар'єр» (код ЄДПРОУ 00292296), з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу в сумі 771797,48 грн. по наступним податкам: по податку на додану вартість заборгованість в сумі 337091,81 грн. на р/р 31119029700036, код бюджетної класифікації 14010100, одержувач УДКСУ у Апостолівському районі, код ОКПО 37837093, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області Дніпропетровськ, МФО 805012), по податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності заборгованість в сумі 324255,85 грн. на р/р 31114002700036, код бюджетної класифікації 11020100 одержувач УДКСУ у Апостолівському районі, код ОКПО 37837093, банк одержувача ГУДК Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012), адміністративні штрафи та інші санкції податкову заборгованість в сумі 510,00 грн. на р/р 31117106700036 код бюджетної класифікації 21081100, одержувач УДКСУ у Апостолівському районі, код ОКПО 37837093, банк одержувача ГУДК Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012), Єдиний внесок нарахований робітниками на суми: заробітної плати, виногород за договорами ЦПХ, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності сума боргу 109939,82 грн. на р/р 37190201000414, код бюджетної класифікації 71010000, банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012, отримувач: Криворізька південна обєднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Днпропетровській області, код ЄДРПОУ 38658807.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1