Постанова № 56934181, 01.04.2016, Казанківський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
01.04.2016
Номер справи
478/962/16-а
Номер документу
56934181
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №478/962/16-а пров. №2-а/478/9/2016

П о с т а н о в а

І м е н е м У к р а ї н и

01 квітня 2016 року Казанківський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючої судді Сябренко І.П.

за участю: секретаря Поліщук С.П.

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду смт. Казанка адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

В с т а н о в и в:

09.03.2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до управління праці та соціального захисту населення Казанківської РДА про визнання дій неправомірних та зобов'язання вчинити певні дії, в якій просила визнати проведений відповідачем перерахунок субсидії від 03.12.2015 року неправомірним та зобов'язати відповідача при проведенні перерахунку субсидії врахувати до складу її сім'ї неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на якого вона отримує доходи, або виокремити синові доходи з її бюджету при виведені його із складу її сім'ї.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Відповідач управління праці та соціального захисту населення Казанківської районної державної адміністрації явку свого представника в судове засідання не забезпечили, надали суду письмове заперечення в якому зазначили, що позивачка 07.10.2015 року звернулась з заявою про призначення житлової субсидії та надала довідку про зміну в складі зареєстрованих осіб, відповідно до якої її син ОСОБА_2 не був зареєстрований в будинку, тому було проведено перерахунок розміру субсидії на опалювальний період з місяця звернення, тобто з жовтня 2015 по березень 2016 року, відповідно до кількості зареєстрованих осіб, з урахуванням доходів отриманих позивачем ОСОБА_1 та її батьком ОСОБА_3 у 2014 році. Посилаючись на те, що управлінням визначено розмір відповідно до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848, просили відмовити в задоволенні позову.

Вислухавши доводи позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить такого висновку.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 3 Положення "Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050) - призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).

Таким чином, відповідач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладений обов'язок по наданню житлової субсидії.

Пунктом 7 Положення передбачено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період - на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Відповідно до п.8 Положення для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами у порядку, визначеному пунктом 13 цього Положення, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»).

Матеріалами справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 2012 року користується субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

При зверненні ОСОБА_1 до відповідача з заявою про призначення житлової субсидії з листопада 2014 року по квітень 2015 року до складу зареєстрованих у будинку АДРЕСА_1 входили: заявниця ОСОБА_1, інвалід ІІІ групи; батько, ОСОБА_3, пенсіонер, інвалід І групи; син ОСОБА_2

Після закінчення вказаного терміну отримання субсидії заявниця не повідомила управління про будь-які зміни щодо складу її сім'ї, тому їй було автоматично розраховано субсидію з травня 2015 року по вересень 2015 року, а з початком опалювального періоду з жовтня 2015 року по березень 2016 року проведено автоматичний перерахунок субсидії розмір якої склав 1933,50 грн.

07.10.2015 року ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Казанківської РДА з заявою про призначення житлової субсидії та надала довідку про склад сім'ї, відповідно до якої до складу зареєстрованих у будинку АДРЕСА_1 входять заявниця ОСОБА_1, інвалід ІІІ групи та її батько, ОСОБА_3, пенсіонер, інвалід І групи.

Рішенням Управління соціального захисту населення Казанківської районної державної адміністрації від 03.12.2015 року позивачу ОСОБА_1 з жовтня 2015 року житлову субсидію, призначену з 01.10.2015 року по 30.04.2016 року відмінено, у зв'язку із зміною складу сім'ї та призначено субсидію з жовтня 2015 року по вересень 2016 року, відповідно до кількості зареєстрованих осіб та з урахуванням доходів отриманих ОСОБА_1 та ОСОБА_4 за 2014 рік, розмір субсидії склав 1188,89 грн.

При визначенні розміру субсидії відповідачем правомірно враховані доходи отримані ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у 2014 році, а саме пенсію, допомогу по догляду за інвалідом, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та аліменти.

На підставі наведених вище доводів суд вважає, що управлінням праці та соціального захисту населення Казанківської районного державної адміністрації Миколаївської області не було допущено порушення прав та інтересів позивача, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Відповідно до ст.94 КАС України з позивача належить стягнути судовий збір на користь держави в розмірі 551 грн. 20 коп.

Керуючись статтями 11, 158-163, 167 КАС України, суд

П о с т а н о в и в:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 551 грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Казанківський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя