Справа № 461/10926/15-а
Категорія 3
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.03.2016 року м.Львів
Галицький районний суд м.Львова в складі:
головуючого судді Лялюк Є.Д.
при секретарі Станкевич Р.В.
з участю:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
представника третьої особи ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом Департаменту містобудування Львівської міської ради до Львівської міської ради, третьої особи ПП Озерна алея» про визнання протиправною та скасування ухвали,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до Львівської міської ради, третьої особи ПП Озерна алея» про визнання протиправною та скасування ухвали.В обгрунутуванні покликаються на те, що Ухвалою Львівської міської ради від 19.06.2015 року №4861, погоджено ПП «Озерна алея» місце розташування земельної ділянки та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0, 3869 га на вул. Володимира Великого, 2-а в оренду терміном на 10 років для будівництва і обслуговування спортивно-рекреаційного комплексу з офісно- торговими приміщеннями, житлом, підземним паркінгом та обєктами громадського харчування за рахунок земель промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення. Департамент містобудування Львівської міської ради вважає ухвалу Львівської міської ради від 19.06.2015 року №4861 «Про погодження ПП «Озерна алея» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Володимира Великого, 2-а» протиправною та такою, що прийнята з порушенням норм чинного законодавства.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задоволити, зважаючи на викладені у ньому обставини.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечив, але при прийнятті рішення поклався на розсуд суду.
Представник третьої особи у судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, надавши пояснення аналогічні обставинам, викладеним у запереченнях на позов.
Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що Ухвалою Львівської міської ради від 19.06.2015 року №4861, погоджено ПП «Озерна алея» місце розташування земельної ділянки та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,3869 га на вул. Володимира Великого, 2-а в оренду терміном на 10 років для будівництва і обслуговування спортивно-рекреаційного комплексу з офісно- торговими приміщеннями, житлом, підземним паркінгом та обєктами громадського харчування за рахунок земель промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Оскільки, на даній земельній ділянці розташоване нерухоме майно, яке належить на праві власності ПП «ОЗЕРНА АЛЕЯ» (договір купівлі-продажу від 27.08.2014р., зареєстрований в реєстрі за №1018 (НАВ 941511, НАВ 941512), витяг з Державного реєстру речових правна нерухоме майно про реєстрацію права власності (ЕЕМ 509787) від 30.03.2015р., реєстраційний номер №439618146101, індексний номер витягу: 35645563; технічний паспорт на прохідну від 30.03.2015р., інвентарний № 695), то вона не може вважатися вільною від забудови та підлягати відчуженню на конкурентних засадах.
За місцем розташування земельної ділянки розроблений і затверджений у встановленому порядку план зонування території.
Дана земельна ділянка розташована у Франківському районі міста Львова, план зонування якого затверджений Ухвалою сесії Львівської міської ради від 18.09.2014р. №3840. Відповідно до ОСОБА_4 архітектури Львівської міської ради від 27.05.2015 року № 2401-530 яким ОСОБА_4 природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР було надано відповідь щодо визначення відповідності генеральному плану міста земельної ділянки на вул. В.Великого, 2а в м.Львові ПП «Озерна Алея» для будівництва і обслуговування спортивно- рекреаційного комплексу з офісно-торговими приміщеннями, житлом, підземним паркінгом та обєктами громадського харчування, визначено, що дана земельна ділянка відповідно до плану зонування Франківського району у м.Львові, затвердженого ухвалою сесії ЛМР від 18.09.2014р. №3840 знаходиться в зоні Г-2 (центр ділової та громадської діяльності районного значення) і на даній території розроблений детальний план території в межах вул. ОСОБА_5, вул. Стрийської, вул.В.Великого, залізничної колії в м.Львові, який пройшов громадські слухання, згідно якого на даній земельній ділянці передбачено розміщення багатоповерхового житлового будинку та на частині ділянки запроектовано вулицю.
Відповідно до довідки з державної статистичної звітності № 19-1323-0.2-1415/2-15 від 24.03.2015р.. виданої відділом Держземагенства у Львові, земельна ділянка на вул. В.Великого, 2а знаходилась у користуванні ПГіТО «Сервіс» Львівської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів, а Львівська обласна організація всеукраїнської спілки автомобілістів, як землекористувач земельної ділянки надала згоду на вилучення ділянки у звязку із набуттям права власності на автостоянку №6 за адресою: м.Львів, вул. В.Великого, 2а, розташовану на цій земельній ділянці ПП «Озерна алея», відповідно до заяви про вилучення земельної ділянки на імя міського голови Львова від 18.11.2014 року. Межі земельної ділянки узгоджені із суміжними землекористувачами про що у 2015 році складено відповідний Акт про встановлення і показ меж земельної ділянки, претензій до існуючих меж не заявлено.
Згідност. 12 Земельного Кодексу Українидо повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цьогоКодексу; підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу, організація землеустрою, тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності юридичних осіб.
Відповідно до п. п. 34 п. 1ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні " виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних та міських рад вирішуються питання регулювання земельних відносин".
Як передбачено ч. 2 ст. 19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Отже вимоги нормативно-правових актів передбачають надання громадянам у приватну власність (приватизацію) не тільки земельних ділянок, які перебувають у їх користуванні.
Враховуючи вищевикладене, можна дійти обґрунтованого висновку про те, шо погодження місця розташування та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою земельної ділянки по вул. В.Великого, 2а, було здійснене правомірно у відповідності до п. п. 34 п. 1ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні " - виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних та міських рад вирішуються питання регулювання земельних відносин".
Дискреційні повноваження це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно акту.
Отже, дискреційне право органу місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави певну свободу розсуду при прийнятті рішення. Отже, субєкт владних повноважень вправі використати право надане законом та оцінити обєктивно існуючі обставини і прийняти рішення в межах дискреційних повноважень.
Таким чином, оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю позовних вимог, оскільки відповідачем винесено ухвалу від 19.06.2015 року №4861 «Про погодження ПП «Озерна алея» місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Володимира Великого, 2-а» у межах наділених повноважень, з дотриманням вимог чинного законодавства та з дотриманням вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, -
Керуючись ст.ст. ст. ст. 6, 26, 34, 49, 51, 105, 107, 119, 120, 123, 124, 125, 158, 162 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
У задоволенні позову Департаменту містобудування Львівської міської ради до Львівської міської ради, третьої особи ПП Озерна алея» про визнання протиправною та скасування ухвали відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Лялюк Є.Д.