Ухвала суду № 56913701, 05.04.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.04.2016
Номер справи
804/15173/15
Номер документу
56913701
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

05 квітня 2016 рокусправа № 804/15173/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Прокопчук Т.С.

суддів: Божко Л.А. Лукманової О.М.

за участю секретаря судового засідання: Сонник А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2015 року по справі

за позовом ОСОБА_1 до Управління Держземагенства у Новомосковському районі Дніпропетровської області про визнання недійсним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Управління Держземагенства у Новомосковському районі Дніпропетровської області, в якому просить визнати неправомірним і скасувати рішення відповідача, оформлене висновком №ДН/08141 від 14.09.2015 року про відмову їй в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в частині відмови зазначеної в п. 9, а саме не зазначення в переліку обмежень щодо використання земельної ділянки зони дії обмеження вздовж об'єкта транспорту, для визначення наявності або відсутності якої необхідно отримати погодження служби автомобільних доріг України.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.11.2015 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального права та правової оцінки обставин у справі, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Судом першої інстанції встановлено, що на підставі розпорядження голови Новомосковської районної державної адміністрації № 567-р-12 від 06.08.2012 року ОСОБА_1 звернулася до Управління Держземагенства у Новомосковському районі Дніпропетровської області для погодження проекту землеустрою, розробленого ТОВ «Дніпр ОблЗем Агенція», щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, розташованої на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, загальною площею 0,2837 га.

14.09.2015 року відповідачем складено висновок №ДН/08141, яким відмовлено позивачу в погодженні проекту землеустрою, зокрема, з підстави відсутності в переліку обмежень щодо використання земельної ділянки зони дії обмеження вздовж об'єкта транспорту (за її наявності), в зв'язку з чим позивачу рекомендовано звернутися до Служби автомобільних доріг України та отримати відповідне погодження, не погодившись з даним висновком позивач звернулася до суду.

Як встановлено приписами ст. 25 Закону України «Про землеустрій» № 858-IV від 22.05.2003 року (далі - Закон № 858-IV), до видів документації із землеустрою входять, зокрема, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Відповідно до ч.1 ст. 186-1 ЗК України, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності є Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) - відповідно до п. 1 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого указом Президента України від 08.04.2011 року № 445/2011.

Держземагентство України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, бере участь у погодженні документації із землеустрою, організовує та проводить в установленому законодавством порядку державну експертизу проектів землеустрою, документації з оцінки земель, а також матеріалів і документації державного земельного кадастру та надає за результатами її проведення відповідні висновки (пп. 2 п. 4 Положення).

Згідно п. 7 Положення, Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи.

Частиною 6 ст.186-1 ЗК України передбачено, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Статтею 50 Закону № 858-IV визначено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають серед іншого: матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки).

Тобто, виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки передбачає здійснення певного комплексу робіт, в тому числі і виконання кадастрової зйомки.

Відповідно до ст. 198 ЗК України, кадастрова зйомка включає: геодезичне встановлення меж земельної ділянки; погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами; відновлення меж земельної ділянки на місцевості; встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження щодо використання землі; виготовлення кадастрового плану.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, поданий позивачем проект землеустрою містить кадастровий план, з якого вбачається, що земельна ділянка, розташована на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області загальною площею 0,2837 га межує, зокрема, з землями Облавтодору.

Відповідно до ч.2 ст. 71 ЗК України, до земель дорожнього господарства належать землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме: а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючи з'їзди; б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, підприємства та об'єкти служби дорожнього сервісу; в) будинки (в тому числі жилі) та споруди дорожньої служби з виробничими базами; г) захисні насадження.

Пунктом «б» ч.1 ст. 112 ЗК України встановлено, що уздовж ліній зв'язку, електропередачі, земель транспорту, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об'єкти створюються охоронні зони.

Матеріалами справи встановлено, що поданий позивачем проект землеустрою не містить відповідного висновку щодо наявності чи відсутності обмежень щодо використання земельної ділянки вздовж з межуючими землями транспорту, а в поданому акті встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі від 13.12.2013 року відсутнє погодження Облавтодору.

Враховуючи викладене суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що оскільки поданий проект землеустрою складений позивачем з порушенням приписів ст. 198 ЗК України, висновок відповідача №ДН/08141 від 14.09.2015 року щодо відмови в його погодженні в цій частині є правомірним.

Доводами апеляційної скарги вказані обставини не спростовуються.

За таких обставин суд апеляційної інстанції вважає, що судом першої інстанції в достатньому обсязі з'ясовано обставини справи та ухвалене рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстави для його скасування відсутні.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст.200, 205, 206 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2015 року - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий: Т.С. Прокопчук

Суддя: Л.А. Божко

Суддя: О.М. Лукманова